اصلاح شکل و فرم دندان

09373495759 موبایل
اصلاح شکل و فرم دندان

 

جدول راهنمای اصلاح شکل و فرم دندان
لمینت دندان اصلاح طرح لبخند
کامپوزیت ونیر روکش دندان

اصلاح شکل و فرم دندان ها یکی از موارد اصلاح طرح لبخند است ، در بعضی موارد ممکن است شکل و فرم دندانها بواسطه سایش ، شکستگی ، نقص ژنتیکی و مادرزادی از حالت نرمال خود خارج شده و حالت نازیبا داشته باشد.

زیباسازی و میزان کردن دندان‌ها از درمان‌های دندان پزشکی زیبایی است که تغییرات ظریف و جزیی را در دندان‌ها ایجاد می‌کند. اما همین تغییرات جزیی تفاوت چشمگیری را به وجود می‌آورد. 

دندان‌های جلو بهترین گزینه برای اصلاح فرم است. زیباسازی دندان‌ها به دلیل اصلاح ناهمواری قابل توجه دندان‌ها و یک دست و ردیف کردن دندان‌ها اعتماد به نفس بالاتری را برای بیمار به ارمغان می‌آورد.

اصلاح فرم دندان چیست؟

اصلاح فرم دندان- دکتر مریم محمدی

اصلاح فرم و سایز دندان یا میزان کردن دندان یکی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی است که در آن مقدار اندکی از مینای دندان، یعنی لایه خارجی پوشش دهنده دندان، تراش داده می‌شود تا شکل، بلندی یا سطح یک یا چند دندان اصلاح شود.

 اصلاح فرم و اندازه دندان غالباً در کنار باندینگ انجام می‌شود. باندینگ یکی دیگر از روش‌های دندانپزشکی زیبایی است که در آن شکل دندان با استفاده از مواد کامپوزیتی همرنگ دندان اصلاح می‌شود.

 اگر می‌خواهید زمان و هزینه زیادی را برای درمان‌های پرهزینه دندانپزشکی زیبایی صرف نکنید، اصلاح شکل دندان و میزان کردن دندان‌ها لبخندی زیبا را بر روی لب‌هایتان خواهد آورد.

 

روشهای درمانی برای اصلاح شکل و فرم ، طول و برجستگی دندان

 

استفاده از لمینت دندان و یا ونیر کامپوزیت

اصلاح شکل و فرم دندان با لمینت و ونیر کامپوزیت-دکتر مریم محمدی

استفاده از روش ترمیمی برای اصلاح شکل دندان ها با استفاده از مواد ترمیم های همرنگ دندان یا کامپوزیت ونیر می توان به قسمت شکسته و یا سایش یافته مواد همرنگ را اضافه و شکل دندان را بازسازی کرد.

روش لمینت دندان و یا ونیر کامپوزیت بهترین روش اصلاح شکل و فرم دندان محسوب می شوند.

 

 مزایای استفاده از لمینت دندان و یا ونیر کامپوزیت :

  • محافظه کارانه بودن و حفظ نسج دندانی باقی مانده تا حد امکان است و مزیت دیگر زیبایی فوق العاده آنهاست؛

  • این روشها جز درمانهای دائمی و بلند مدت محسوب می شوند .

 

روکش دندان برای اصلاح شکل و فرم دندان ها

اصلاح فرم دندان ها با روکش - دکتر مریم محمدی

در صورتیکه نقص دندانی و شکستگی خیلی وسیع باشد ، می بایست از روش روکش دندان استفاده کرد البته امروزه با معرفی روکش های تمام سرامیک می توان از زیبایی و شفافیت بالای این روکش ها مطمئن بود.

 

منظم کردن دندان ها با ارتودنسی

درمان و اصلاح فرم دندان با ارتودنسی-دکتر مریم محمدی

ارتودنسی یک روش رایج در اصلاح شکل و فرم دندان ها محسوب می شود که انصافا هم منافع شما را تضمین می کند.

این درمان بیشتر برای افرادی مناسب است که دندان های کج و حتی دچار مشکلات فکی هستند.

 

درمان جراحی فک

اگر روش ارتودنسی در مرتب کردن دندان ها خیلی کارساز نباشد و فرد دچار جلو یا عقب بودن شدید فک باشد ، بایستی از روش جراحی فک برای اصلاح استفاده کرد.

 

جراحی لثه برای افزایش طول دندانها

برای بلند تر دیده شدن دندان ها الزاما نیازی به استفاده از کامپوزیت دندان نیست و می توان با جراحی لثه ، سریع تر این کار را در یک جلسه انجام داد، این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که دندان هایی کوتاه دارند و لثه های آن ها این پتانسیل را دارد که با برداشتن لثه اضافه عمل زیباتر کردن دندان را انجام داد.

 

ایمپلنت برای پر کردن جای خالی دندان

اصلاح فرم دندان با ایمپلنت - دکتر مریم محمدی

معمولا جای خالی دندان در دهان به شدت لبخند و دندان ها را نازیبا می کند، ایمپلنت دندان روش بسیار عالی برای رفع این مشکل است که مزایای بیشماری برای شما دارد، مزایایی مثل بهبود سلامتی و جلوگیری از تحلیل استخوان فک.

از معایب این روش می توان به تحلیل لثه اشاره کرد.

مزایای اصلاح شکل و فرم دندان 

فوائد اصلاح فرم دندان-دکتر مریم محمدی

 

 

بدون درد

چون فقط مینای سطحی دندان تراش زیبایی داده می‌شود، بیمار هیچ‌گونه ناراحتی و دردی را در طول درمان حس نمی‌کند و نیازی به بی‌حسی نیست.

 

ارتقاء سلامت دندان‌ها

رفع همپوشانی‌های جزیی دندان‌ها و نقص‌های دیگری که می‌تواند محل انباشته شدن جرم و پلاک باشد، احتمال پوسیدگی دندان و ابتلا به بیماری لثه را کاهش می‌دهد.

 

جایگزین ارتودنسی

اصلاح فرم و میزان کردن دندان‌ها گاهی می‌تواند جایگزین ارتودنسی باشد، چون به این روش ساده نیز می‌توان دندان‌ها را مرتب‌تر کرد و همپوشانی و بی‌نظمی آنها را رفع کرد.

 

معایب اصلاح شکل و فرم دندان

 

جزیی بودن تغییر

اصلاح شکل و میزان کردن دندان‌ها برخلاف بعضی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی تغییر چشمگیری را در لبخند ایجاد نمی‌کند و دندان‌ها را سفیدتر نمی‌کند. بنابراین اگر خواستار تغییری کلی و اصلاح طرح کلی لبخند هستید، بهتر است ونیر را امتحان کنید. تراش زیبایی دندان فقط نقص‌های کوچک را رفع می‌کند، حال آن که ونیر کل سطح جلویی دندان را پوشش می‌دهد و دندان را کاملاً از این رو به آن رو می‌کند.

 

افزایش احتمال پوسیدگی دندان

با توجه به مقدار مینایی که هنگام اصلاح فرم دندان تراشیده شده است، ممکن است دندان پس از مدتی حساس شود. اگر مینای زیادی تراشیده شده باشد، احتمال شکستن دندان نیز وجود دارد.

اگر نقص‌های کوچکی مانند لب پر شدن یا فاصله دار بودن دندان‌ها یا شکل و اندازه نامناسب دندان‌ها زیبایی لبخندتان را خدشه‌دار ساخته است ،  روش اصلاح شکل و فرم دندان را پیشنهاد می کنیم تا بدون استفاده از روش های پر هزینه و دشوار به لبخندی زیبا دست یابید.

دکتر مریم محمدی دندانپزشکی زیبایی با ارزیابی بهترین و مناسب ترین روش درمان به شما در انتخاب بهترین گزینه برای داشتن لبخند زیباتر مشاوره می دهد.

جهت اطلاع از روش های نوین دندان پزشکی با مطب دکتر مریم محمدی در ارتباط باشید.

 

 

 

تماس بگیرید