اصلاح طرح لبخند لثه ای

09373495759 موبایل
اصلاح طرح لبخند لثه ای

یکی از مهم ترین موارد و دلایلی که باعث می شود افراد از لبخند خود راضی نباشند، داشتن لبخند لثه ای است.

داشتن لبخند زیبا و جذاب به اعتماد به نفس و خودباوری افراد کمک شایانی می کند، بنابراین داشتن لبخند لثه ای، تاثیر بسیاری در کاهش حس اعتماد به نفس دارد. 

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده، اگر نسبت لثه به دندان از سه میلیمتر بیشتر باشد، ظاهر ناخوشایندی خواهد داشت. با ایجاد تناسب در نسبت لثه به دندان، می توان طرح لبخند زیبا و جذابی را ایجاد کرد.

اصلاح طرح لبخند لثه ای یک روش درمانی در دندان پزشکی و زیبایی است که برای تکمیل آن دندانپزشک نیاز به برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیقی دارد.

 

چه عواملی باعث ایجاد لبخند لثه ای می شود؟

عوامل و دلایل ایجاد لبخند لثه ای- دکتر مریم محمدی

  • عوامل ژنتیکی 

  • دندان های نامرتب 

  • دندان های کوتاه 

  • بیماری های لثه یا پریودنتال

 

روش های اصلاح طرح لبخند لثه ای 

روش های درمان اصلاح طرح لبخند- دکتر مریم محمدی

روشهای مختلفی برای اصلاح طرح لبخند لثه ای وجود دارد که باید توسط متخصص تعیین شود. این روش ها می تواند ترکیبی از یک یا چند درمان زیر باشد:

 

بلند تر کردن تاج :

در این روش بافت لثه برداشته می شود و استخوان نیز اصلاح خواهد شد. خط لثه مجدداً کانتور می شود و در نتیجه ظاهر تاج دندان بلندتر به نظر خواهد رسید.

 

بوتاکس :

استفاده از روش بوتاکس برای بزرگتر نشان دادن لب بالایی می تواند روی نسبت لب به لثه تاثیر گذاشته و موجب شود لب بالایی روی بافت لثه را بپوشاند.

مطالعات نشان داده اند که اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس در لب بالایی رضایت اکثر بیماران را جلب می کند.

 

پایین آوردن لب بالا: 

با تغییر موقعیت لب بالا و پایین آوردن آن می‌توان نسبت لب به لثه را کاهش داد و در نتیجه لبخند لثه ای را اصلاح کرد.

 

تاثیر سلامت بافت لثه در اصلاح لبخند لثه ای چیست؟

نقش سلامت لثه در فرآیند اصلاح لبخند لثه ای- دکتر مریم محمدی

سلامت بافت لثه برای اصلاح طرح لبخند لثه ای با عوامل مختلفی از جمله فاکتور های بیولوژیکی، رعایت بهداشت دهان و دندان، نحوه قرارگیری لثه و یکپارچه بودن آن، رنگ لثه، پهنای بیولوژیکی و کانتورهای اصلاح و ترمیم ارزیابی می شود.

رنگ طبیعی لثه از صورتی روشن تا صورتی تیره است که بسته به شرایط فک و دهان هر بیمار متفاوت است. بیمارانی که دندانهای بسیار تیره‌ای داشته باشند معمولاً بافت لثه آنها تغییر رنگ میدهد. دندانپزشک باید پیش از اصلاح طرح لبخند لثه ای با بررسی رنگ  از سلامت لثه بیمار مطمئن شود.

دندانپزشکی می تواند از روش هایی مانند ژل سفید‌کننده یا بیلیچینگ برای روشن تر کردن سطح دندان و لثه استفاده کند. این ژل که به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی دندان ها قرار داده می شود؛ تغییر رنگ دندان‌ها را تا حدودی برطرف می‌کند.

در صورتی که علت تغییر رنگ لثه، بیماری های پریودنتال باشد ممکن است پیش از اصلاح طرح لبخند لثه ای بیمار نیاز به بافت پیوند بافت لثه پیدا کند.

 

هزینه و قیمت اصلاح طرح لبخند لثه ای 

قیمت اصلاح طرح لبخند لثه ای- دکتر مریم محمدی

هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای برای هر بیمار متفاوت است و اینکه  ممکن است هر دندان پزشک مبلغ هزینه را متفاوت از دیگران طلب کند. 

ضمن اینکه هزینه های عاطفی و روحی روانی لبخند لثه ای بسیار بیشتر از هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای خواهد بود.

جهت اطلاع از هزینه اصلاح طرح لبخند با مطب دکتر مریم محمدی- دندان پزشک زیبایی در ارتباط باشید.

 

کلام آخر

سلامت دندان‌ها و لثه و همچنین علت ایجاد لبخند لثه ای از دیگر عواملی است که باید توسط بهترین دکتر اصلاح طرح لبخند بررسی شود تا بتواند بهترین نحوه درمان را برای بیمار در نظر بگیرد. انتظار بیمار از نتیجه درمان نیز باید در جلسه مشاوره در نظر گرفته شود و معمولاً دندانپزشک با نشان دادن عکس های قبل و بعد از اصلاح طرح لبخند نظر بیمار را در این خصوص جویا می شود و بر اساس سلیقه او روش های مختلف درمانی از جمله لمینت و کامپوزیت دندان، پیوند لثه، جراحی لثه، روش های درمانی دیگر را برای اصلاح طرح لبخند لثه ای به او پیشنهاد خواهد داد.

 

تماس بگیرید