X

اصلاح لبخند لثه ای با دکتر مریم محمدی

09373495759 موبایل
اصلاح لبخند لثه ای

لبخند لثه‌ای وضعیتی است که در آن، وقتی لبخند می‌زنید بیش‌تر بافت لثه‌ی شما دیده می‌شود. این موضوع ممکن است باعث خجالت شما شود و بعضی بیماران به همین دلیل لبخند خود را پنهان می‌کنند. مطالعات نشان می دهد ، زیباترین لبخند، لبخندی است که دو میلیمتر یا کمتر از بافت لثه در آن پیدا باشد.

لازم به ذکر است که این یک موضوع شخصی است و کاملا به احساس خودتان نسبت به لبخندتان بستگی دارد. در صورتیکه احساس نگرانی می کنید با مراجعه به پزشک متخصص، دندان ها، لثه ها و لب های شما ارزیابی می شود تا بهترین گزینه به شما پیشنهاد شود.

علت ایجاد لبخند لثه ای 

دلایل ایجاد لبخند لثه ای - دکتر مریم محمدی

 

دلایل بسیاری برای لبخند لثه ای وجود دارد که برخی از آن ها وراثتی است.

دلایلی از قبیل :

 • کوتاه بودن لب بالایی دلیل رایج لبخند لثه‌ای است. اگر لب به اندازه‌ی کافی پایین نیاید، وقتی می‌خندید مقدار بیش‌تری از لثه‌ی شما دیده می‌شود.

 • دندان‌های کوتاه و کوچک هم می‌تواند ریشه‌ی این موضوع باشد. دندان‌ها ممکن است به این دلیل کوتاه باشند که کامل درنیامده‌اند و هنوز با مقداری از بافت لثه پوشیده می‌شوند یا این که فقط در مقایسه با لثه‌ها و در اثر سایش یا ژنتیک، کوچک هستند.

 • یکی دیگر از دلایل لبخند لثه‌ای باز هم مربوط به لب بالایی است. به این صورت که اندازه‌ی لب بالایی شما کاملاً مناسب است اما وقتی می‌خندید لب بالا بیش از حد منقبض می‌شود و باعث می‌شود لب خیلی بالا برود و مقدار بیش‌تری از لثه نمایان شود.

 • یکی دیگر از دلایل لبخند لثه‌ای در ارتباط با مشکلات استخوان‌بندی است. در این مورد، ممکن است فک بالا خیلی بزرگ باشد یا بیش از حد جلو آمده باشد، و این موضوع می‌تواند باعث نمایان شدن مقدار زیادی از لثه یا حتی برآمده‌شدن لثه شود.

 • برخی از افراد هم مبتلا به عارضه‌ای به نام هایپرتروفی لثه‌ای هستند، یعنی بافت لثه‌های آن‌ها در اطراف دندان بیش از حد رشد می‌کند.

مزایای اصلاح لبخند لثه ای 

 1. اصلاح خط ناهموار لثه

 2. برداشتن بافت اضافی لثه که باعث نازیبا شدن لبخند می‌شود.

 3. اصلاح لبخند لثه‌ای عملی تقریباً بدون درد است که در مطب دندانپزشکی قابل انجام است.

 4. زیباتر شدن لبخند و چهره بیمار

 5. افزایش اعتماد به نفس

 6. سریع و کوتاه بودن دوران بهبود و التیام

اصلاح لبخند لثه ای  

درمان لبخند لثه ای با ارتودنسی

درمان لبخند لثه ای با ارتودنسی- دکتر مریم محمدی

اگر چنانچه موقعیت دندان‌ها و فک شما باعث می‌شود لثه‌های شما جلو بیاید و خیلی برجسته به نظر برسد، مثل وضعیت پیش‌آمدگی دندان‌های بالایی نسبت به پایینی، استفاده از ارتودنسی مشکل گشا است. با ردیف شدن دندان‌ها و فک شما میزان دیده شدن لثه‌های شما هنگام لبخند کاهش پیدا می‌کند.

متخصص ارتودنسی دندان‌ها را پس از ارزیابی سیم‌کشی می‌کند تا دندان‌ها بیرون بزند و با مشخص شدن بخش بیشتری از دندان‌ها برزگ بودن لثه کمتر جلب توجه کند.

اصلاح لبخند لثه‌ای به روش ارتودنسی درمانی غیرتهاجمی و در عین حال زمان‌بر است، که ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها به طول بیانجامد.

دیگر مزیت ارتودنسی این است که می‌توان هر گونه مشکل به‌هم فشردگی و بی‌نظمی دندان‌ها یا بایت را همزمان با اصلاح لبخند درمان کرد.

 

درمان لبخند لثه ای با لیزر ( غیر جراحی )

درمان لبخند لثه ای با لیزر- دکتر مریم محمدی

استفاده از لیزر برای اصلاح لبخند لثه‌ای کاملاً دقیق، سریع و بدون درد است.دندان پزشک اول لثه‌های شما را با استفاده از بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌کند و سپس با استفاده از لیزر، میزان اضافی لثه‌های اطراف دندان‌ها را برمی‌دارد و سپس، باقیمانده را شکل می‌دهد. به این ترتیب، توازن بیش‌تری بین لثه و دندان برقرار می‌شود و به اصلاح لبخند لثه‌ای کمک می‌کند.

تنها چیزی که ممکن است هنگام کار حس کنید، حرکت سر لیزر است و هیچ سوزنی هم وجود ندارد. استفاده از لیزربرای برداشتن لثه‌های اضافی برای افراد در هر سنی مناسب و مطمئن است. 

 

درمان لبخند لثه ای از طریق افزایش تاج دندان

اصلاح لبخند لثه ای با افزایش تاج دندان- دکتر مریم محمدی

جراحی افزایش طول تاج دندان شامل برداشتن اضافی لثه‌ و فرم‌دهی مجدد لثه و گاهی، استخوان است تا این که مقدار بیش‌تری از طول دندان دیده شود. جراحی لثه برای این کار صورتی انجام می‌شود که دندان‌ها به طور کامل درنیامده‌ باشند و توسط بافت لثه پوشیده شده باشند.

 

درمان لبخند لثه ای از طریق تغییر موقعیت لب (پایین آوردن لب)

اصلاح لبخند لثه ای با تغییر موقعیت لب- دکتر مریم محمدی

اگر لبخند لثه‌ای شما ناشی از کوتاهی یا بالا رفتن بیش از اندازه‌ی لب بالایی در هنگام لبخند باشد، با استفاده از جراحی، عضلات بالابرنده‌ی لب بالا بریده می‌شوند و به این ترتیب وقتی لبخند می‌زنید لب دیگر نمی‌تواند خیلی بالا برود. این جراحی ممکن است هزینه بر باشد و بالتبع دوره نقاهت طولانی تری داشته باشد.

 

روکش - ونیر ( غیر جراحی )

در صورتی که لبخند لثه‌ای شما ناشی از کوتاه بودن دندان‌ها است، در این حالت ترمیم‌های زیبایی مانند روکش یا ونیر می‌توانند به بلندتر شدن دندان‌ها و متناسب‌تر شدن نسبت دندان به لثه در لبخند شوند.

 

درمان لبخند لثه ای از طریق جراحی فک

جراحی فک، فقط در موارد بسیار شدیدی انجام می‌شود که فک بیش از حد رشد پیدا کرده یا پیش‌آمدگی شدید فک وجود دارد. 

جراح اصلاح استخوان فک، فک بالا را طوری فرم می‌دهد که متناسب با فک پایین باشد و سپس جوری موقعیت آن را تغییر می‌دهد که در مکان صحیح قرار بگیرد.

جراح ابتدا برشی را در بافت لثه و غشاء مخاطی بروی دندان‌های بالا ایجاد می‌کند تا بتواند بخشی از بافت را بردارد.سپس جراح لب بالا را در نقطه‌ای پایین‌تر ثابت می‌کند تا لثه‌ها را بیشتر بپوشاند.

جراح پس از آن که لب بالا را به محل جدید بخیه زد،حرکت عضله‌های مسئول بالا کشیدن لب از روی خط لثه هنگام لبخند زدن را محدودتر می‌کند.

این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و چون کاملاً داخل دهان انجام می‌شود، هیچ برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود.

فک پس از التیام یافتن و جوش خوردن استخوان‌ها مانند قبل قوی می‌شود و عملکرد طبیعی را بازمی‌یابد.

خطرات احتمالی اصلاح لبخند لثه ای 

خطرات احتمالی اصلاح لبخند لثه ای- دکتر مریم محمدی

با اینکه عوارض جراحی زیبایی لثه در حین و پس از آن در صورت انتخاب یک دندانپزشک زیبایی معتبر جهت انجام درمان بسیار کم می‌باشد، اما ممکن است مشکلاتی رخ دهد. خونریزی و تورم بیش از حد لثه‌ها و واکنش آلرژیک به بی‌حس‌کننده خطرات احتمالی این درمان می‌باشند.

هزینه درمان لبخند لثه ای 

هزینه اصلاح لبخند لثه ای - دکتر مریم محمدی

به خاطر داشته باشید که بین قیمت جراحی لثه و میزان نمایان بودن لثه هنگام خندیدن رابطه کمی وجود دارد.هزینه جراحی لثه برای هر بیمار متفاوت است. با این حال، هزینه های اجتماعی و عاطفی لبخند لثه نمای شما بسیار بیشتر از قیمت اصلاح لبخند لثه ای است.

جهت اطلاع از مبلغ هزینه با مطب دکتر مریم محمدی - دندانپزشک زیبایی تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

  1- من ارتودنسی برای دندونام انجام دادم ولی خوب لبخند لثه ایم به قوه خودش هست بهتر که لیفت لثه با لیزر انجام بدم یا جراحی تاج دندان؟
 

هر دو روش شما را به نتبجه مطلوب خواهند رساند. اما اظهار نظر در مورد بهترین گزینه بعد از معاینه دقیق توسط پزشک امکان دارد.

 

    2- هزینه درمان لبخند لثه ای چقدر است؟


 لطفا با مطب در ارتباط باشید.

 

    3-اینکه بخوایم روش درمانی ک باعث بشه لثه ها بالاتر بره و لبخند لثه ای کمتر دیده بشه چه مدت زمان میبره و چقدر هزبنه داره؟

 درمان لیفت لثه بسته به اینکه از کدام روش استفاده شود زمانش مشخص می شود. طبیعتا بر آن اساس هزینه ها متفاوت است و باید ویزیت شود.

 

 

 

تماس بگیرید