X

انواع لمینت دندان

09373495759 موبایل
انواع لمینت دندان

امروزه همه دوستدار داشتن لبخند زیبا هستند. لبخند زیبا و جذاب علاوه بر اینکه بر انسان های اطرافمان تاثیر گذار است ، باعث افزایش اعتماد به نفس نیز می گردد.

برخی از افراد بدلیل داشتن دندان های بد رنگ، بد شکل یا فاصله دار ، از داشتن لبخند زیبا محروم می شوند.

خوشبختانه با پیشرفت علم دندان پزشکی زیبایی ، می توان عیوب ظاهری دندان را از بین برد و زیبا و زیباتر شد.

یکی از روش های درمانی ، لمینت است که می توان گفت در حکم معجزه ای است برای اشخاصی که لبخند زیبا ندارند.

 

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان- دکتر مریم محمدی

لمینت دندان پوسته هایی ظریف و در عین حال با استحکام بسیار بالا می باشند که برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندان ها به کار می رود. جنس لمینت از مواد هم رنگ دندان است که برای اصلاح فرم، بد رنگی، بد شکلی، طول دندان و یا بستن فاصله ی بین دندانی و حتی برای اصلاح شکستگی ها و لب پریدگی هایی دندانی استفاده می شود. لمینت به صورت لایه های نازکی روی سطح دندان قرار می گیرد و ایراد های دندان را می پوشاند.

 

مراحل نصب لمینت بر روی دندان

نصب لمینت دندان- دکتر مریم محمدی

جهت آماده سازی دندان ها برای نصب لمینت دندان، دندانپزشک حدود نیم میلیمتر ، روی سطح دندان را تراش می دهد. تراش دندان بخاطر صاف شدن سطح دندان است و آسیبی به ساختار دندان فرد و مینای آن نمی زند.
و بعد از تراشیدن دندان، مرحله قالب گیری انجام می شود و این قالب به لابراتوار فرستاده می شود تا مرحله ساخت لمینت دندان صورت گیرد.

دو تا چهار هفته ساخت لمینت دندان طول می کشد که در این فاصله زمانی می توان از روکش های موقت استفاده کرد.

پس از ساخت لمینت دندان، دندانپزشک لمینت آماده شده را به صورت موقت روی دندان فرد قرار می دهد تا رنگ و اندازه آن مورد بررسی قرار گیرد.

پس از ساخت لمینت، دندان ها تمیز می شوند و با تراش دادن دندان، سطح دندان زبر می شود تا قدرت چسبندگی بیشتر شود.

بعد از نصب دقیق و درست بر روی سطح دندان، دندانپزشک از تابش پرتوهای نوری برای چسبیدن لمینت بر روی سطح دندان استفاده می کند و این پرتوها سبب می شوند تا سرعت چسبیدن لمینت به دندان بالاتر رود.

در آخرین مرحله دندانپزشک زیبایی توصیه می کند چند هفته پس از نصب لمینت دندان، برای بررسی دوباره ویزیت شوید.

 

قیمت لمینت دندان در سال 99

هزینه لمینت دندان- دکتر مریم محمدی

یکی از مواردی که در وهله اول باید به آن توجه کرد ، انتخاب دندان پزشک متخصص زیبایی با نهایت دقت است که علاوه بر قیمت لمینت لازم است که به آن اهمیت داد.

با توجه به وضعیت سلامت دهان و دندان فرد که با معاینه مشخص می شود و هم چنین نوع درمان مورد نیاز و نوع لمینت استفاده شده ، قیمت درمان متفاوت خواهد بود. 

جهت اطلاع از تعرفه دقیق انواع لمینت با مطب دندان پزشکی زیبایی دکتر مریم محمدی در ارتباط باشید.

 

موارد استفاده از لمینت دندان

 • دندان های تیره و رنگ گرفته

 • دندان های لکه دار مادرزادی 

 • دندان های شکسته شده

 • بهم ریختگی های متوسط تا خفیف دندانی

 • بستن فواصل دندانی

 • ناهنجارهای دندانی مادرزادی

 • افزایش ارتفاع طول تاج ها

 • دندان های متمایل به سمت زبان

 

 مواردی که نباید از لمینت استفاده شود

 • عادت غلط دندان قروچه در خواب

 • عادت غلط سایش و فشردن دندان ها

 • عدم ضخامت کافی در مینای دندان ها

 • افرادی با بهداشت دهانی کم

 • دندان های متمایل به سمت لب

 • بهم ریختگی های شدید دندانی

 

انواع لمینت دندان  

اقسام لمینت دندان- دکتر مریم محمدی

لمینت سرامیکی 

این لمینت دندانپزشکی از جنس سرامیک بوده و به آن  پرسلن ونیر  نیز گفته می شود. در واقع  یک پوسته نازک سرامیکی (چینی) ساخته شده در لابراتوار، به قطر نیم میلیمتر است وبه کمک انواع باندهای رزینی، روی سطح دندان تراش خورده چسبانده میشود.

روکش لمینت دندان پرسلن بسیار قوی و بادوام است. این نوع لمینت در برابر تراشیدن مقاومت می کنند و به راحتی می توانند 20 سال یا حتی بیشتر از آن باقی بمانند. با مراقبت صحیح از این نوع لمینت دندان، آنها تغییر رنگ نمی دهند.

با این حال ، قیمت لمینت دندان سرامیکی گران است. در این نوع لمینت ، آماده سازی دندان ، تهیه قالب دندانی ، قرار دادن روکشهای موقتی و بالاخره قرار دادن روکشهای دائمی لمینت دندان نیاز به دو جلسه دارد. اما فوق العاده بودن این نوع لمینت دندان ارزش سرمایه گذاری را دارد.

 

لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی مواد همرنگ دندانی هستند که غالبا در مطب ساخته می شود و نهایتا در یک یا دو جلسه روی دندان چسبانده می شوند. این لمینت از جنس پلیمر است. 

روکشهای کامپوزیت دندان ناخوشایند را پنهان می کنند و لبخند زیبایی را به وجود می آورند. کامپوزیت دندان قطعاً ارزان تر هستند و می توانند در یک جلسه دندانپزشکی انجام شوند.

برای کار گذاشتن این نوع پوسته نیازی به قالب گرفتن و لابراتور نیست و در کمتر مواردی نیاز به تراشیدن است و به صورت مستقیم کامپوزیت را با استفاده از اشعه روی دندان می چسبانند و به صورت لایه ای محافظ روی مینای دندان قرار بگیرد.

 

لمینت دندان با قابلیت جابجایی

 این نوع لمینت دندان مانند دندانهای کاذب هستند که می توانند برای رفع هرگونه نقص و آسیب ، به روی دندانها قرار بگیرند. شما می توانید مانند همیشه غذا بخورید ، بنوشید و صحبت کنید اما برداشتن و تمیز کردن منظم مورد نیاز است.

این نوع لمینت دندان از رزین دندانپزشکی سفت و سخت ساخته شده ، کار با این نوع لمینت راحت است و کاملاً طبیعی به نظر می رسند. آنها جدیدترین و ارزان ترین روکش های لمینت موجود هستند ، اما به عنوان یک راه حل موقت هستند.

 

لمینت های بدون تراش چیست؟

انواع مختلفی از لمینت‌های دندانی وجود دارند که بعضی از آنها نیازمند تراش دندان هستند. گرچه این تراش حدود نیم میلیمتر و بسیار مختصر است اما همین تراش اندک ممکن است گاهی فرد را از انجام لمینت منصرف کند.
برای این دسته افراد که می‌خواهند بدون تراشیده شدن مینای دندان لمینت انجام دهند، لمینت بدون تراش توصیه می‌شود. 
 

مراقبت های پس از لمینت دندان

نگهداری از لمینت دندان- دکتر مریم محمدی

 • در اغلب موارد به افراد توصیه می شود که پس از آنکه عمل زیبا سازی دندان ها را انجام دادند، از موادی مانند سیب زمینی و نان و غیره به صورت متعادل استفاده کنند. زیرا موادی که دارای نشاسته هستند بر روی دندان اثر تخریبی می گذارند. البته مصرف معمولی و متعادل آنها هیچ ضرری ندارد.

 • برای نگهداری هرچه بهتر لمینت دندان، بهتر است از نوشیدنی هایی که برای دندان ضرر دارند کمتر استفاده شود. نوشیدنی هایی همچون قهوه و نوشیدنی های الکلی میتوانند بر روی رنگ لمینت دندان نیز تاثیر بگذارند. اما در صورتی که پس از هر بار مصرف این گونه نوشیدنی ها مسواک زده شود، طول عمر لمینت افزایش پیدا خواهد کرد.

 • استفاده مرتب از مسواک و نخ دندان

تماس بگیرید