قیمت بلیچینگ دندان در کرج - هزینه سفید کردن دندان در سال 1402

09373495759 موبایل

نمونه کارها

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان چیست؟

سفید کردن دندان که تحت عنوان بلیچینگ نیز شناخته می شود، فرآیندی است که برای درخشان کردن دندان های طبیعی خود بدون ایجاد هیچ گونه عارضه ای استفاده می شود. هیچ برش یا اچ کردن مینای دندان شما وجود نخواهد داشت. چای، قهوه، استفاده از تنباکو و پیری طبیعی دندان‌ها را به مرور زمان تیره‌تر یا لکه‌دار می‌کند. یک روشن کننده حرفه ای با کمک اکسیژن فعال انجام می شود که رنگدانه های رنگی موجود در دندان را از بین می برد. پس از سفید کردن لثه ها با یک ترکیب لاستیکی مخصوص پوشانده می شود تا از آنها در برابر مواد سفید کننده محافظت شود. بلیچینگ دندان در خانه و مطب دندان پزشک صورت میگیرد که البته لازم به ذکر است که غلظت کار دکتر در مطب بالاتر بوده و در خانه تحت وسیله ای به نام تری بلیچییگ که دکتر قالبی برای دندان به فرد تحویز کرده که شرب باید داخل این قالب ماده بلیچینگ را ریخته و در دندان خود قرار دهد. در مطب بعد از سه یا چهار جلسه کار بر روی دندان ها یک هفته بعد نتیجه ی شگفت انگیز را رویت می کنید. این روش بیشتر برای دندان هایی که رنک زرد به خود گرفته اند مناسب و کاربردی می باشد.

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان چیست؟

چه زمانی به سفید کردن/بلیچینگ دندان نیاز دارید؟

سفید کردن دندان اغلب در موارد مصرف زیاد مواد تغییر رنگ دهنده مانند الکل، نیکوتین، چای، قهوه، کولا، شراب قرمز، خردل یا سس گوجه فرنگی و همچنین بهداشت نامناسب دهان مورد نیاز است. دندان‌های ما باسخت‌ترین ماده در بدن انسان که مینای دندان نامیده می شود، پوشیده شده است. مینای دندان به استخوان‌ها و دندان‌ها استحکام لازم را میدهد. مس ود برای دلایل لک دندان به این موضوع اشاره کرد که در بین دندان ها فضایی برای غذا وجود که موجب ایجاد پلاک می شود که به مرور روی هم انباشته و می توانید با مسواک زدن منظم و نخ دندان کشیدن از بسیاری از این مواد خارجی روی دندان‌ها مراقبت کنید. اما زمانی که آن لکه‌ها برطرف شوند. یاوجود سخت بودن مینای دندان، شما به چیز قوی تری نیاز دارید تا آنها را از جای خود خارج کند، در آن زمان است که به سفید کردن دندان نیاز دارید. سفید کردن دندان نیز اغلب به عنوان بخشی از طراحی لبخند استفاده می شود که یک درمان بسیار بزرگتر است.

بیشتر مطالعه کنید: در ادامه محتوا و موضوعی که بالاتر اشاره می توانید نحوه صحیح مسواک زدن و بهداشت دندان را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

چه زمانی به سفید کردن/بلیچینگ دندان نیاز دارید؟

از چه موادی برای بلیچینگ دندان ها استفاده می شود؟

پراکسید هیدروژن یک عامل رایج برای سفید کردن دندان است. این ماده قدرت سفید کردن دندان ها را دارد و می تواند بدون رقیق شدن توسط بزاق باقی بماند. به از بین بردن لکه های سطحی و تغییر رنگ عمیق دندان ها کمک می کند. در واقع بسیاری از محلول های سفید کننده به طور کلی حاوی پراکسید هیدروژن هستند که مینای دندان را سفید می کند تا رنگ آن را تغییر دهد. یکی از مواردی که اخیراً به این میدان افزوده شده است، عامل سفیدکننده جدید با شتاب نور است که حاوی غلظت کمتری از پراکسید هیدروژن با یک کاتالیزور مبتنی بر نانوذرات اکسید تیتانیوم است. امروزه پودرهای شیمیایی بسیاری وارد بازار شده که دندان ها را سفید می­کنند ولی عوارض بسیار بدی برای دهان و دندان دارند. همچنین در سال های اخیر محصولاتی در داروخانه ها و سوپرمارکت ها برای سفید کردن دندان، به فروش می­رسد که از طرف دندانپزشکان تایید نمی شود. زیرا این مواد موجب سایش و برداشتن لایه ای از روی مینای دندان می­شوند.

از چه موادی برای بلیچینگ دندان ها استفاده می شود؟

مراحل بلیچینگ دندان به چه صورت است؟

سفید کردن دندان در مطب دندانپزشکی یک فرآیند سریع و آسان می باشد که به گونه ای که با مراجعه به کلینیک دکتر متخصص زیبایی و ترمیمی دندان طی 2 یا 4 جلسه بدون هیج درد و مشکلی دندان های شما را سفید می کند در ادامه به مراحلی که پزشک برای بلیچینگ انجام می دهد می پردازیم:

 • ابتدا دندان ها را دکتر مورد بررسی قرار می دهد که اگر دارای جرم هستند، آنها برداشته شوند در بک تعریف دیگر می توان گفت که در این مرحله دندان ها باید تمیز شوند.
 • سپس با استفاده از ابزاری در دندان پزشکی برا دسترسی دکتر به تمام دندان ها استفاده می شود
 • همانطور که بالاتر ذکر شد برای محافظت از لثه ها دکتر از ژل های مخصوص در این مرحله استفاده می کند که کوچک ترین آسیبی به لثه ها وارد نشود.
 • حال ژل سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن را به مدت نیم ساعت بر روی دندان ها قرار می دهد.
 • اکنون برای فعال سازی ژل سفید کننده از دستگاهی به نام لیزر و یا لایت کیور استفاده می کنند که به معنای تاباندن نور بر روی دندان ها می باشد که سبب فعال شدن هیدروژن پراکسید می شوند.
 • گاهی اوقات لازم می شود که دندان ها در چند نوبت ژل زده شوند و هر بار به مدت یک ربع تا نیم ساعت تایم ببرد که بعد از هر بار ژل زدن میزان و درجه سفیدی مورد بررسی قرار می گیرد تا مشخص شود به میزان سفید شدی دلخواه می رسد یا خیر!
 • بعضی دندان ها در یک جلسه سفید کردن به نتیجه ی مورد نظر نمی رسد که علت آن زردی و تیرگی دندان فرد می باشد که برای نتیجه ی بهتر یکی الی دو جلسه به مطب دکتر بروید.
 • در آخر پس از اتمام بلیچینگ پزشک برای بیشتر شدن و ماندگاری بلیچینگ دندان کیت بلیچینگ دندان در خانه تجویز می کند.
مراحل بلیچینگ دندان به چه صورت است؟

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان به چه صورت می باشد؟

 1. در ابتدا باید پس از بلیچینگ فرد لثه ها را با آب گرم شسته و ماساژ دهد و از غذاهایی که حاوی رنگدانه های غذایی پرهیز کنید و اگر این مواد غذایی با دندان ها برخورد داشت به فوریت شستشو دهید
 2. از خمیر دندان های ضد حساسیت استفاده کنید
 3. رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان
 4. غذاهای سرد و اسیدی را محدود کنید
 5. از نوشیدن نوشابه های گاز دار، نوشابه و چایی ها پر رنگ بپرهیزید
 6. از استعمال دخانیات و الکل جلوگیری کنید.
 7. دندان هایتان را دوبار در روز مسواک بزنید
 8. بعد از یک هفته بلیچینگ دندان هایتان را به دکتر دندان پزشک نشان دهید
مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان به چه صورت می باشد؟

هزینه بلیچینگ دندان در کرج

قیمت بلیچینگ دندان 1402 ها وابسته به تعداد جلسات، نوع مواد مصرفی متفاوت می باشد که برای هر فک مبلغی حدود 500 هزار تومن می باشد البته لازم به ذکر است که از طریق 

تماس باما از قیمت بروز و دقیق توسط خانم دکتر مریم محمدی دندان پزشک زیبایی و ترمیمی مطلع شوید.

هزینه بلیچینگ دندان در کرج

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان چقدر طول می کشد؟

سفیدی دندان ها بین 3 ماه تا 3 تا 4 سال ادامه خواهد داشت البته بسگی به عواملی که در افراد مختلف متفاوت است. در حالی که عمر بلیچینگ دندان در افرادی که از چای، قهوه و سیگار استفاده می کنند کوتاهتر است، طول عمر سفیدی در افراد دیگر می تواند بسیار طولانی تر باشد. کنترل های منظم هر 6 ماه قبل از اینکه دندان ها به رنگ قبلی خود برگردند انجام می شود و در صورت لزوم، تکرار فرآیند بلیچینگ هر 6 ماه یا یک بار در سال تضمین می کند که سفیدی ماندگاری بیشتری داشته باشد.

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان چقدر طول می کشد؟

روش بلیچینگ دندان با لیزر چیست؟

می توان با روش های مختلف لکه های دندان را برطرف کرد. با روش سفید کردن دندان با لیزر می توانید به ظاهری سفید روی دندان ها دست پیدا کنید. برای اینکه دندان ها به خوبی مرتب شوند، باید لکه ها را تمیز کرد. علاوه بر این، سلامت لثه، البته، باید انجام شود. یکی از روش های سفید کردن، روش سفید کردن دندان با لیزر است. دلایل زیادی برای لکه دار شدن و زرد شدن دندان ها وجود دارد. برخی از اینها ممکن است مادرزادی و برخی ممکن است به دلیل غذاهای مختلف باشد. اما درمان ممکن است با مراجعه به مطب دکتر مریم محمدی می توانید بلیچینگ دندان را انجام دهید

روش بلیچینگ دندان با لیزر چیست؟

انواع مختلف سفید کردن دندان چیست؟

دو روش برای انجام سفید کردن دندان وجود دارد، اولین گزینه سفید کردن دندان ها در خانه می باشد و گزینه دوم، جراحی است که به‌عنوان بلیچینگ با نور فعال یا قدرتی شناخته می‌شود، این از ترکیبی از یک ژل پراکسید هیدروژن استفاده می‌کند که به‌ویژه برای تسریع فرآیند طراحی شده است. در ادامه به این دو روش کاملا پرداخته ایم، همراه ما باشید.

آفیس بلیچینگ یابلیچینگ در مطب دندانپزشکی

آفیس بلیچینگ یابلیچینگ در مطب دندانپزشکی

البته سفید کردن دندان در مطب نیز به دو روش صورت می گیرد که شامل موارد زیر می باشد 1.در این روش دندانپزشک مواد بلیچینگ را با غلظت بیشتری بر روی دندان ها میریزد و نکته ی مهم این است که اگر دندان پزشک توانایی و تجربه ی کافی را نداشته باشد ممکن است موجب مشکلاتی در دندان ها و لثه ها (شاید گاهی موجب التهاب لثه شود) ایجاد کند که البته با مرور زمان نیز قطعا رفع می شود، در این روش دندان ها به سرعت بیشتری بلچ شده و نتیجه ی فوق العاده ای نیز دارد. ابتدا دکتر با استفاده از ژل های محافظی که بر روی لثه ها قرار داده و می پوشاند تا در برابر مواد اکسیده شده محافظت و مراقبت شود سپس از با استفاده از دستگاه های پلاسما ارک وLED و... ژل های بلیچینگ را فعال می کنند (نوع مواد در سفید کردن بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد) 2. در این روش که به نام بلیچینگ دندان با لیزر شناخته می شود بسیار در بین عموم مردم مورد استقبال قرار گرفته است و البته هزینه بیشتری نسبت به روش اول دارد و با استفاده از لیزر دیود و لیزر آرگون انجام می شود و لازم به ذکر است که کاملا بدون درد و سوزشی برای فرد در مطب دکتر انجام می شود. 

هوم بلیچینگ یا بلیچینگ در خانه

هوم بلیچینگ یا بلیچینگ در خانه

در این روش که ابتدا پزشک متخصص شما قالبی را براساس فضای بین دندانی قالبی برای ساخت پلاک به لابراتوار را ارسال می کند، بعد از ساخته شدن این قالب که بالاتر اشاره شد، به نام تری بلیچینگ شناخته می شود و البته در این روش مدت زمان بیشتری برای سفید شدن دندان ها مصرف می شود می توان گفت حدود 1ماه طول می کشد. موادی که برای بلچینگ دندان در خانه استفاده می شود را می توانید از داروخانه تهیه کنید و یا اینکه از دندانپزشک خریداری کنید اگرچه این روش به اندازه سفید کرن دندان در مطب موثر و پر قدرت نیست اما می توانید، علاوه بر روش قبلی، از هوم بلیچینگ استفاه کنید تا ماندگاری سفیدی دندان خود را چند برابر کنید و همچنین از تغییر رنگ دندان تا حدود بالایی جلوگیری کنید.

معایب و مزایای بلیچینگ دندان چیست؟

در این قسمت انواع معایب و مزایای سفید کردن دندان را برای شما توضیح می دهیم.

مزایای بلیچینگ دندان

مزایای بلیچینگ دندان

روش های ذکر شده یکی از بی خطر ترین و مناسب ترین روش ها برای سفید کردن دندان ها می باشد که بسیار ساده و راحت می باشد که در مطب دکتر دندانپزشک بدون کوچک ترین خطری برای شما انجام می شود شما می توانید با یک بار هزینه تا مدت بسیار طولانی از هزینه کردن برای سفید کردن دندان هایتان رهاباشید. روش خانگی ممکن است با رعیت نکردن نکات پزشکی خطرناک باشد اما روش مطبی کاملا بی خطر است.

معایب بلیچینگ دندان

معایب بلیچینگ دندان

از عیب های این روش برای سفید کردن دندان ها، میزان ماندگاری بلیچینگ و سفید ماندن آن می باشد که بستگی به نوع رژیم غذایی اعم از مصرف دخانیات، نوشابه های گاز دار و یا مواد های غذایی هستند که از رنگ های خوراکی هستند و در سفید کردن دندان نمی توان به طور کامل دقیق از نتیجه سخن گفت زیرا عواملی همچون سن، میزان لکه های دندان و وراثت در نتیجه آن متغیر است و برخی افراد نیز در برابر این عمل حساسیت نشان می دهند که البته جای نگرانی نیست و برطرف می شود.

برخی از سوالات مرتبط به بلیچینگ دندان

در این قسمت به پرسش وپاسخ هایی در رابطه با سفید کردن دندان پرداخته ایم ادامه مطلب را از دست ندهید....

سوالات متداول

 • ماندگاری بلیچینگ چقدره؟ بستگیه به نوع مواد غذایی هم داره؟

  بله صد در صد مرتبطه ماندگاری بلیچینگ به مواد غذایی که مصرف میکنید بستگی دارد غذاهای رنگدانه دار و نوشیدنیهایی مثل چای و قهوه در طول درمان در کند کردن روند سفید شدن دندانهایتان تاثیر گذار است. برای ماندگاری دقیق بلیچینگ شما دکتر پس از ویزیت زمان دقیق را میگن خدمتتون.

 • قیمت بلیچینگ دندان در کرج چقدر است؟

  برای اطلاع از هزینه ها با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

 • بلیچینگ دندان چیست؟

  بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان نوعی درمان و روشی برای سفید کردن و زیبا کردن دهان و دندان است که توسط دندانپزشک انجام می شود

 • آیا میتوان فقط فک پایینمو بلیچینگ کرد؟

  بله هر کدام از فکهایتان را که میخواهید میتوانید بلیچینگ کنید الزامی در انجام هر دو فک با هم نیست.

 • هزینه و بهترین روش بلیچینگ دندان چیست؟

  سفید کردن دندان در مطب بهتر است و قیمت سفید کردن دندان ها با روش بلیچینگ در مطب دندانپزشکی گران تر از کیت های سفید کننده خانگی می باشد.

بلیچینگ دندان

درمان بلیچینگ دندان در واقع درمان زیبایی محسوب می شود.در بلیچینگ دندان، دندان ها بر حسب نیاز و هم چنین بر حسب تشخیص پزشک از دو تا چند درجه سفید می شوند.

در روش بلیچینگ دندان هیچگونه آسیبی به مینای دندان نمی رسد. موادی سفید کننده به نام پراکسید هیدرژن در این روش مورد استفاده قرار می گیرد.

 درمان بلیچینگ دندان یا سفیدکردن دندان ها به تخصص و دقت بالایی نیاز دارد و دندان پزشک باید تبحر لازم در این روش داشته باشد.

 ماده محافظی روی لثه ها گذاشته می شود تا از آسیب پراکسید هیدروژن جلوگیری می گردد. سپس H2O2 روی دندان ها بر حسب غلظت و زمان مورد نظر گذاشته می شود و توسط دستگاه مخصوص اشعه به دندان ها وارد می شود.

مواد مورد نظر اکتیو شده و دندان ها ظرف مدت 30 دقیقه سفید می گردند. در واقع سفیدکردن دندان ها در یک جلسه و سریع انجام می شود.

سفید کردن(بلیچینگ دندان) درمانی است برای روشن تر کردن تیرگی و بدرنگی های دندان که ظاهر دندان را زیبا میکند. افزایش سن و عادت های غذا خوردن و عادت های روزانه مثل سیگار کشیدن، خوردن نوشابه های رنگی و ادویه ها هم می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها شود.

نمونه کار بلیچینگ دندان دکتر مریم محمدی

بلیجینگ دندان در کرج

روش های سفید کردن(بلیچینگ) دندان ها

روش های سفید کردن یا بلیچینگ دندان-دکتر مریم محمدی

سفید کردن رنگ دندان با روش های شیمیایی، جهت حذف رنگدانه های آلی داخل دندان، اصطلاحاً بلیچینگ نامیده می شود. براساس انجام کار در داخل مطب یا منزل طبقه بندی می گردد. در اکثر روش های بلیچینگ دندان، برخی از مشتقات پراکساید هیدروژن (H2O2) در غلظت های مختف و روش های مختلف به کارگیری استفاده می شوند.

به نظر می‌رسد چگونگی عمل سفید کردن دندان ها با پراکساید هیدروژن برا اثر اکسید شدن رنگدانه های آلی باشد. سفید کردن عموماً طول عمری 1 تا 3 سال دارد اگر چه عوامل بیشماری در طول ماندگاری این عمل تاثیر گذار می باشد. 

از نظر کلی دو روش بلیچینگ دندان وجود دارد : 

 • بلیچینگ یا سفید کردن دندان در خانه (Home bleaching)

 • بلیچینگ یا سفید کردن دندان درمطب (office bleaching)

بلیچینگ در خانه(Home bleaching)

بلیچینگ دندان در خانه

در روش بلیچینگ خانگی شما یکبار وقت می‌گذارید و به مطب دندان پزشک مراجعه می کنید و دندانپزشک از فک بالا و پایینتان قالب گیری میکند و ظرف مدت 2 الی 3 روزقالبی شفاف (تری) متناسب با سایز دندانهایتان که فضای خالی برای پر کردن ماده سفید کننده در آن تعبیه شده است همراه با ژل سفید کننده و طریقه‌ی مصرف آن به شما میدهد.

مراحل بلیچینگ خانگی و انتخاب بهترین سفید کننده دندان حتما باید طبق نظر پزشک صورت گیرد.

بلیچینگ در مطب(Office bleaching)

بلیچینگ در مطب
 

روش سفید کردن دندان در کلینیک نسبت به سفید کردن دندان (بلیچینگ) در خانه هزینه‌ی بالاتری دارد.

در روش بلیچینگ در مطب یک بند پلاستیکی روی دندان‎ها قرار می‌دهند تا از لثه‌ها محافظت کند و ماده‌ی سفید کننده دندان با غلظت تقریبا زیاد بر روی دندان‌ها گذاشته می‌شود. سپس یک نور یا همان لیزر بر روی دندان‌ها تابیده می‌شود تا مواد شیمیایی را فعال کند. نور باعث افزایش سرعت واکنش محصول سفید کننده می‌شود و تغییر رنگ سریع‌تر صورت می‌گیرد. 

کدام روش سفید کردن دندان ها بهتر است؟

مقالات بر این باورهستند که بهترین نتایج وقتی ایجاد می شود که هر دو روش با هم انجام شود یعنی بلیچینگ با office bleaching شروع می شود و بعد به بیمار home bleaching داده می شود. در مقایسه ی این دو روش نتیجه گیری در بلیچینگ در مطب سریع تر است و برای کسانی که فرصت کافی برای استفاده از بلیچینگ در منزل ندارند پیشنهاد می شود اما ماندگاری در نوع بلیچینگ در منزل بیشتر است.

با بلیچینگ دندان ها چقدر سفیدتر میشود؟

این سوالی است که هیچ کس نمیتواند به آن پاسخ قطعی بدهد. ممکن است از یک درجه تا چند درجه بسته به نوع بدرنگی  و جنس دندان ها متغیر باشد.

بعد از بلیچینگ دندان ها تا چه میزان سفید می مانند؟

سفید ماندن دندان پس از بلیچینگ به نوع رژیم غذایی ، بهداشت دهان، نوع تغذیه‌ای که فرد پس از انجام بلیچینگ دارد و میزان رنگدانه‌های موجود در نوشیدنی‌ها و غذاها بستگی دارد.
لازم به ذکر است که بلیچینگ برای دائمی ماندن باید هر چند مدت یکبار طبق نظر پزشک  تکرار شود تا سفیدی ماندگاری به دندانهایتان ببخشد.

قیمت بلیچینگ دندان 

قیمت بلیچینگ دندان-دکتر مریم محمدی

هزینه بلیچینگ دندان بسته به نوع بلیچینگ ( بلیچینگ در خانه و بلیچینگ در مطب ) متفاوت است . بلیچینگ دندان یکی از بهترین راه‌های سفید کردن دندان نسبت به لمینت دندان و کامپوزیت دندان است، چرا که هم عارضه‌ای ندارد و هم هزینه‌ای بسیار پایین تر نسبت به دیگر روش‌ها دارد.

مطب دکتر مریم محمدی با  ارائه‌ی شرایط پرداخت اقساطی این امکان را به بیماران خود داده تا هزینه‌های درمانی و زیبایی خود را طی اقساط بلند مدت پرداخت کنند. همین امر یکی از مواردی است که باعث شده دکتر مریم محمدی  به عنوان دندان پزشکی زیبایی فعالیت کند.

قبل از بلیچینگ چه کارهایی باید انجام دهیم؟

قبل از اینکه برای بلیچینگ اقدام کنیم ابتدا باید دندان های پوسیده را ترمیم کنیم سپس در صورت نیاز جرمگیری دندان ها را انجام دهیم تا نتیجه‌ی بهتری از بلیچنگ بگیریم.

نکته :

در نظر داشته باشیم  که بلیچینگ بر روی پرکردگی‌ها، لمینت‌ها، روکش‌ها و زردی‌های ریشه دندان که بر اثر تحلیل رفتن لثه به وجود آمده تاثیری ندارد.

 

مراحل استفاده از قالب ها و ژلهای سفید کننده در بلیچینگ خانگی

 • مرحله اول: قبل از انجام بلیچینگ باید دندانها را کامل مسواک زده و در صورت نیاز برای تمیزی بهتر از نخ دندان استفاده کنید.

 • مرحله دوم: نوک سرنگ را وصل کنید.

 • مرحله سوم: بر روی لبه خارجی تری و در داخل حفره‌ها یک قطره از ژل سفید کننده را ریخته و با نوک سرنگ روی حفره پخش کنید.

 • مرحله چهارم: قالبهای محتوی ژل را بر روی دندانهایتان بگذارید.این کار را با دقت انجام دهید تا قالبها به درستی بر روی دندانهایتان قرار گیرند و ژل از تری‌ها بیرون نزند.

 

نکته: اگر هنگام قالب گذاری ژل‌ها از قالب بیرون زد به وسیله مسواک خشک تمیز کنید.در مرحله‌ی قالب گذاری بر روی دندان ممکن است لثه ها بر اثر برخورد با ژل سفید کننده ، سفید شوند ولی بعد از 5 الی 10 دقیقه این سفیدی از بین می‌رود.برای جلوگیری از بروز سفیدی لثه، ژل را در دفعات بعد کمتر بر روی قالب بریزید.

 

 • مرحله پنجم: پس از گذشت 15 دقیقه قالبها را از روی دندانتان بردارید و دندانها و لثه را با آب و مسواک بشویید.

 

نکته: اکثر کسانی که از بلیچینگ خانگی استفاده میکنند این تصور را دارند که اگر تری ها بیشتر از 15 دقیقه بر روی دندان بماند تاثیر بیشتری دارد.در صورتیکه کل زمان تاثیر ژل سفید کننده 15 دقیقه است و زمان بیشتر قرار دادن آن بر روی دندان ها عملاً بی فایده است.

 

 • مرحله ششم: در آخرین مرحله تری ها را با آب سرد کاملاً از ژل پاک کنید و در جای خشک و خنک تا دفعه ی بعد نگه دارید.

 نکات مهم حین سفید کردن دندان 

نکات مهم سفید کردن دندان-دکتر مریم محمدی

 1.     در دوره‌ی استفاده از بلیچینگ از مصرف هرگونه دخانیات،توتون،قهوه،چای و هر گونه نوشیدنی های رنگدانه دار جلوگیری کنید.

 2.     در طول درمان حتما بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید.

 3.    مدت زمان استفاده بین دو نوبت ژل سفید کننده باید بیش از یک ساعت باشد.

 4.     به هیچ وجه زنان باردار و شیرده،بیماران دیابتی،قلبی ،افراد زیر 16 سال و کسانی که دندانهای حساسی دارند نباید از ژل سفید کننده استفاده کنند.

 5.     استفاده از خوراکیهای دارای سیتریک اسید را در طول درمان بیلیچینگ تا حد امکان کاهش دهید.

 6.     پس از هربار استفاده از سرنگ (حاوی ژل) حتما در جای خشک و خنک نگه داری کنید.از نگه داری سرنگ در یخچال پرهیز کنید.

 7.     استفاده ی بیش از دوبار در روز و هر بار بیش از یک ساعت از بلیچینگ خانگی در روند به نتیجه رسیدن کمکی نخواهد کرد.


 عوارض بلیچینگ دندان

    بلیچینگ دندان به این علت که ضرری به دندان نمی‌رساند یکی از بهترین روش‌های سفیدکردن دندان نسبت به روش‌های دیگر است.با این تفاسیر بلیچینگ بر روی تمام دندان‌ها عملکرد خوبی ندارد مثلاً برای دندان‌هایی که دارای لکه ‎های قهوه‌ای هستند و یا بر اثر مصرف دارو یا جراحت دندانی تغییر رنگ داده اند اصلاًروش مناسبی نیست.بنابراین بهتر است حتماً برای انتخاب راه بهتر سفید کردن با متخصص دندان پزشکی مشاوره کنید.

    دیگر مشکلی که در روش بلیچنیگ وجود دارد. حساس کردن دندانهاست که در واقع نمیتوان گفت از عوارض بلیچینگ است زیرا با استفاده از خمیر دندان‌های ضد حساسیت کاملا قابل درمان است.

امروزه بدلیل اینکه یکی از اساسی ترین روش های زیبایی چهره ، سفید کردن دندان هاست، بیشتر مردم تمایل به سفید کردن دندان‌هایشان به روش‌های مختلف پزشکی مانند بلیچینگ، لمینت، کامپوزیت و .... دارند.

تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان 

بلیچینگ دندان یک روشی ساده برای سفید کردن دندان است که از مواد سفید کننده مانند کاربامید پراکساید و هیدروژن پراکساید استفاده میکند و به این صورت عمل میکند که لکه های روی دندان را به قسمتهای کوچکتر تقسیم و سپس پراکنده میکند در نتیجه رنگ دندان‌ها روشن‌تر می‌شود.

درلمینت دندان قالبی سرامیکی که ضخامتی حدود 6 میلیمتر دارد متناسب با قالب دندان ساخته شده و بر روی دندان قرار داده می‌شود.لمینت دندان ضخامتهای متنوعی دارد که میتواند کمتر از 6 میلیمتر و یا بیشتر باشد.در لیمنیت هدف اصلی پوشاندن عیبهای دندانی مانند تغییر رنگ دندان، شکستن دندان و فاصله‌ی بین دندانی است.در حالیکه در بلیچینگ هدف فقط سفید کردن دندان می‌باشد.

تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت دندان 

بلیچینگ تنها به افرادی که فقط می‌خواهند رنگ دندان خود را سفید کنند و نیازی به تغییر در فرم، اندازه و شکل دندان خود ندارند و یا دندانهایی مرتب و با سایز مناسب ندارند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

ولی در روش سفید کردن دندان با کامپوزیت علاوه بر تغییر رنگ دندانها، فرم، اندازه و ظاهر دندانها تغییر می‌کند.

 در روش کامپوزیت ونیر، بر روی دندان هیچگونه تراشی داده نمی‌شود و کامپوزیت بر روی دندان بدون تراش قرار میگیرد.

مهمترین عوامل تاثیرگذار در تغییر رنگ دندان‌ها

 • بالارفتن سن
 • عدم رعایت بهداشت دهان  دندان
 • استعمال دخانیات خصوصاً سیگار
 • استفاده از مواد غذایی دارای رنگدانه
 • استفاده از نوشیدنی‌های رنگی مانند قهوه، چای و...

رعایت هر یک از نکات بالا می‌تواند در سلامت و سفیدی دندانها نقش به سزایی داشته باشد.

پرسش و پاسخ 

1- من میتونم فقط فک پایینمو بلیچینگ کنم؟

 بله هر کدام از فکهایتان را که میخواهید میتوانید بلیچینگ کنید الزامی در انجام هر دو فک با هم نیست.

2-ماندگاری بلیچینگ چقدره؟ بستگیه به نوع مواد غذایی هم داره؟

بله صد در صد مرتبطه ماندگاری بلیچینگ به مواد غذایی که مصرف میکنید بستگی دارد غذاهای رنگدانه دار و نوشیدنیهایی مثل چای و قهوه در طول درمان در کند کردن روند سفید شدن دندانهایتان تاثیر گذار است. برای ماندگاری دقیق بلیچینگ شما دکتر پس از ویزیت زمان دقیق را میگن خدمتتون.

3-من دندونامو بلیچینگ کردم ولی بعد از انجام آن لثه های بالا و پایینم به شدت حساس شد و با کوچکترین آب گرم و سرد واقعا درد میگیره به نظرتون چی کار باید بکنم؟

 شما به احتمال خیلی زیاد ژل سفید کننده را به مقدار زیادی زدین که باعث شده از سطح دندان بر روی لثه هاتون برسه چون این ژل بسیار قوی هستش و فقط باید بر روی دندان گذاشته شود اگر بیشتر داخل قالب ریختین باید پخشش کنید و در قسمتی از قالب که بر روی لثه قرار میگیرد به هیچ عنوان نریزید.

ارائه خدمات بلیچینگ دندان توسط دکتر مریم محمدی دندانپزشک زیبایی در کرج

تماس بگیرید