روکش دندان ایمپلنت

09373495759 موبایل
روکش دندان ایمپلنت

روکش ایمپلنت دندان از جنس روکش دندان یا زیرکونیا می باشد که در استخوان فک جایگزین ریشه دندان می شود و بر روی پایه ایمپلنت نصب می گردد. در واقع روکش تنها بخشی از دندان ایمپلنتی است که در دهان می بینید و بقیه آن در زیر لثه است.

باید حداقل سه ماه از زمان کار گذاشتن ایمپلنت دندان گذشته باشد تا بتوان روکش ایمپلنت را نصب کرد. این مدت زمان به این علت است که استخوان های اطراف ایمپلنت محکم شود تا اگر فشاری به روکش ایمپلنت وارد شد باعث لق شدنش نشود.

قبل از این که روکش بر روی ایمپلنت نصب شود باید قطعه واسطه ای به نام اباتمنت روی ایمپلنت پیچ شود. اباتمنت شبیه دندانی که تراش خورده و آماده روکش شدن است، عمل می کند. هنگامی که اباتمنت روی ایمپلنت قرار میگیرد، مدتی باید منتظر بمانید تا بافت لثه اطراف اباتمنت جوش خورده و کامل آن را احاطه کنند و شکل بگیرند.

 

راه های نصب روکش دندان ایمپلنت 

روش های وصل کردن روکش ایمپلنت-دکتر مریم محمدی

به دو روش می توان روکش را متصل کرد : 

  • روکش را می توان با پیچ به اباتمنت وصل کرد تا در جای خود ثابت شود.

  •  همچنین می توان روکش را با چسب مخصوص به اباتمنت چسباند و ثابت کرد.

 

چسب روکش ایمپلنت

چسب روکش ایمپلنت از همان نوعی است که جهت چسباندن روکش دندان نیز از آن استفاده می شود.

معمولا در روکش ایمپلنت از چسب های رزینی استفاده نمی شود تا براحتی اضافات پاک شود و یا اینکه در آینده سبب عفونت لثه ایمپلنت نشود.

مهر و موم چسب ممکن است در شش تا هشت هفته بسیار حساس اول پس از جایگذاری ایمپلنت از بین برود یا در صورتی که به بافت های زیر نفوذ کند باعث التهاب می شود.

 

پیچ کردن روکش ایمپلنت 

در برخی شرایط پیچ کردن روکش مطمئن تر است. در مواردی که قرار است روکش بلافاصله پس از جایگذاری ایمپلنت روی آن قرار بگیرد، پیچ بهتر است. همچنین برای روکش موقتی سفارشی ، اتصال با پیچ منطقی تر است. برای زیبایی بهتر دندان ایمپلنتی از روکش موقتی سفارشی استفاده می شود تا بافت لثه اطراف ایمپلنت خوب شکل بگیرند. برای اتصال این روکش موقتی از پیچ استفاده می شود تا به راحتی بتوان آن را در آورد.

 

عوارض روکش ایمپلنت 

عوارض روکش ایمپلنت-دکتر مریم محمدی

  • افتادن روکش ایمپلنت 

  • شل شدگی پیچ نگهدارنده ایمپلنت 

 

قیمت روکش ایمپلنت 

هزینه روکش ایمپلنت-دکتر مریم محمدی

قیمت روکش های ایمپلنت بسیار متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. عواملی از قبیل : نوع برند ایمپلنت، نوع جنس روکش های ایمپلنت، نحوه ساخت روکش های ایمپلنت در لابراتوار و هم چنین میزان تخصص و تجربه کاری دندان پزشک.

جهت اطلاع از مبلغ دقیق تعرفه روکش های ایمپلنت با مطب دکتر مریم محمدی - دندان پزشک زیبایی تماس بگیرید.

 

تماس بگیرید