X

روکش زیرکونیا

09373495759 موبایل
روکش زیرکونیا

بدنبال پیشرفت های بسیاری که در حوزه دندان پزشکی ایجاد شده است ، این امکان به وجود آمده که دندان های با شرایط سخت تر را نیز ترمیم و اصلاح کرد.

از بهترین موادی که برای ترمیم دندان به کار می رود روکش زیرکونیا می باشد. روکش زیرکونیا به علت عدم استفاده از فلز، زیبایی ظاهری دندان را به عالی ترین حد خود می رساند. 

روکش زیرکونیا در واقع از جنس آلیاژ یک نوع فلز می باشد که به رنگ سفید است و امروزه کاربرد بسیار زیادی در دندانپزشکی دارد.

در روکش زیرکونیا دیگر رنگ فلزی در ساختار روکش دندان وجود ندارد و ظاهر آن بسیار شبیه دندان واقعی می باشد.

روکش زیرکونیا چیست؟

 روکش دندان زیرکونیا

زیرکونیا فلزی بسیار سخت است که رنگ روشن دارد که به خاطر دوام خوب این ماده از آن برای دندانها استفاده می شود.

از ویژگیهای این روکش می توان به سازگاری آن با بافت بدن اشاره کرد، همین عامل باعث شده استفاده از این روکش هیچ بوی بدی در دهان ایجاد نکند. مقاومت تغییر رنگ این ماده بسیار بالاست و شاید به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

 از این روکش میتوان حتی برای دندان عقب هم استفاده کرد. چرا که ، این ماده مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد و به همین جهت قابل استفاده برای انواع دندانهاست. ساختار روکش زیرکونیا قدرت و استحکام بالایی دارد.

روکش زیرکونیا دندان، یک نوع روکش عایق بوده لذا برای آن دسته از افرادی که دندان های بسیار حساسی در برابر سرما و گرما دارند، انتخاب مناسبی خواهد بود.

نحوه ساخت روکش زیرکونیا

روکش زیرکونیا

برای ساخت روکش دندان زیرکونیا، در ابتدا دندان پزشک دندان های بیمار را به خوبی معاینه کرده و بعد از آن ابعاد دندان را اندازه می گیرد و قالب مناسبی برای آنها تهیه می کند. 

بعد از این مرحله، دندانپزشک قالب تهیه شده را برای لابراتوار ارسال می کند تا دندان را به کمک اسکن سه بعدی و دستگاه های تراش تولید کند.

 

عمر روکش دندان زیرکونیا چقدر است؟

عمر روکش زیرکونیا

عمر روکش دندان به کارهایی که فرد برای مراقبت از دندان های خود انجام می‌دهد، بستگی دارد. معمولا روکش های دندان، دوام و ماندگاری زیادی دارند و در صورت مراقبت درست، حدود 5 تا 15 سال ماندگاری دارند. افرادی که به طور عادی، نسبت به دیگران، کمتر دچار پوسیدگی دندان می‌شوند، روکش دندان آن ها دوام بیشتری خواهد داشت. بنابراین توجه به رعایت بهداشت دهان و دندان و شرایط دهان هر فرد، تاثیر زیادی در عمر روکش دندان دارد.

مقایسه روکش دندان زیرکونیا با سایر روکش های دندانی

روکش دندان زیرکونیا

روکش طلا 

بهترین و مقاوم ترین روکش فلزی در گذشته بوده است و به همین دلیل دوام و ماندگاری اش مورد توجه بسیاری قرار گرفته بود اما نقطه ضعف روکش دندان طلا، همرنگ نبودن آن با رنگ طبیعی دندان ها است. 

امروزه روکش های زیرکونیا دندان با برخورداری از رنگی مشابه رنگ دندان ها، جایگزین بسیار خوبی برای روکش های طلا شده اند.

 

روکش سرامیکی 

روکش سرامیکی هم ظاهر طبیعی دندان را حفظ می کند ولی به هیچ عنوان ماندگاری و دوام آن به اندازه روکش دندان زیرکونیا نخواهد بود.

 

روکش پرسلین

برای افزایش مقاومت روکش پرسلین لازم است که اسکلت فلزی در داخل آنها قرار داشته باشد که همین موضوع باعث کاهش زیبایی روکش دندان و عدم محبوبیت آن می شود.

هم چنین در صورتی که دندان ها با روکش پورسلین، روکش شده باشند و بعد از مدتی لثه پس روی کند، یک خط فلزی بین دندان و لثه ظاهر می شود. از آنجایی که روکش زیرکونیا از یک بلوک یکپارچه تراش می خورد، تقریباً دوام و ماندگاری آن ۵ برابر بیشتر از روکش های پورسلین خواهد بود.

 

مزایای روکش زیرکونیا 

 

 • زیبایی و درخشندگی در عالی ترین سطح به دلیل عدم بکار رفتن فلز در ساختار آن

 • دوام و مقاومت بالا

 • برخورداری از مقاومت بالا در برابر استهلاک و ساییدگی

 • برخورداری از رنگی مشابه با رنگ دندان های طبیعی

 • تراش دادن جزئی دندان

 • نداشتن هیچگونه اسکلت فلزی

 • تغییر پذیر بودن از نظر اندازه، شکل و رنگ

 • سازگاری بسیار بالا با بافت زنده دندان و جلوگیری از تورم و تحلیل لثه

 • عدم آسیب به لثه

 • عدم وجود مواد حساسیت زا و عدم وجود مواد سرطان زا به علت کیفیت بالای ماده

معایب روکش زیرکونیا 

 • سختی بسیار زیاد جنس آن

 • پوسیده شدن دندان های زیر آن بر اثر سایش مواد سخت آن به دندان

 

قیمت روکش زیرکونیا 

قیمت روکش زیرکونیا

قیمت روکش زیرکونیا در مقایسه با نوع فلزی آن بالاتر می باشد. در واقع قیمت روکش های زیرکونیا بسته به نوع موادی که برای هر شخص مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است. همانطور که ذکر شد این نوع روکش ها ظاهری بسیار شبیه به دندان معمولی دارند.

قیمت روکش زیرکونیا دندان به عواملی مانند، نوع مواد مورد استفاده، تجربه دندانپزشک، نوع دستگاه مورد استفاده و همچنین نوع کاربرد آن برای هر فرد بستگی دارد.

دکتر مریم محمدی – دندان پزشک زیبایی با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه ها و به کمک مواد اولیه مرغوب و برند، بهترین و با کیفیت ترین خدمات روکش دندان زیرکونیا را به بیماران ارائه می دهد و برای این خدمت قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای را در نظر گرفته است تا رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود را جذب کند.

 

 

 

تماس بگیرید