X

طول عمر کامپوزیت دندان

09373495759 موبایل
طول عمر کامپوزیت دندان
جدول راهنمای ماندگاری کامپوزیت ونیر
قیمت کامپوزیت ونیر فواید کامپوزیت دندان
مراقبت های کامپوزیت ونیر عوارض کامپوزیت

برای داشتن لبخندی زیباتر، روش های درمانی زیبایی بسیاری وجود دارد که می تواند حس رضایتمندی از لبخند را به شما بازگرداند. دو مورد از این روش ها کامپوزیت ونیر و لمینت دندان هستند. اکثریت افراد به دلیل پایین تر بودن قیمت کامپوزیت از این روش دندان پزشکی استفاده می کنند.

روکش های کامپوزیت برای تغییر فوری لبخند شما نیاز به تراشیدن و تزریقی ندارد.به همین دلیل اگر این فرآیند توسط یک دندان پزشکی ماهر و با تجربه انجام شود خیلی ساده است. روکش کامپوزیت، لایه ای از جنس رزین است که به صورت مستقیم روی دندان ها قرار داده میشود. 

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

ماندگاری کامپوزیت دندان-دکتر مریم محمدی

ماندگاری و طول عمر کامپوزیت ونیر حدود ۵ تا ۷ سال خواهد بود و همچنین به ترمیم نیاز دارند. هزینه انجام این روش معمولا نصف هزینه روکش های سرامیکی است. روکش های سرامیکی عمر بیشتری دارند و ۱۲ تا ۲۵ سال عمر میکنند، همچنین نیاز به ترمیم نخواهند داشت. 

هر دو روش برای جنبه های زیبایی استفاده می شوند و نتایج شگفت انگیزی خواهند داشت. دندان پزشکی زیبایی کار تمام دندان پزشکان نیست زیرا نیاز به توجه شدید به جزئیات دارد.

یکی از مهم ترین عوامل برای بالا بردن طول عمر کامپوزیت دندان انتخاب دندانپزشکی ماهر در این زمینه است زیرا با مهارت و تجربه کاری خود میتواند کامپوزیت دندان را به بهترین شکل برای شما انجام بدهد .

استفاده از مواد غذایی سفت و یا استفاده از نوشیدنی های رنگی مانند نوشابه و یا قهوه از طول عمر کامپوزیت کم میکند. لازم به ذکر است که شکستگی قابل ترمیم می باشد.

آیا کامپوزیت دندان به راحتی می شکند؟

شکستگی کامپوزیت دندان-دکتر مریم محمدی

روکش های کامپوزیتی به سادگی روکش های سرامیکی شکننده نیستند اما دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است روکش کامپوزیتی کنده یا شکسته شود از قبیل:

 • گاز زدن 

 • جویدن غذاهای سفت و سخت 

 • شکستن مواد غذایی با دندان 

بالا بودن طول عمر کامپوزیت ونیر دندان باعث شده است تا اگر روکش ها شکسته شوند، روکش های کامپوزیتی به سادگی در یک جلسه ترمیم شوند.

 

چگونه کامپوزیت ایجاد می شود؟

نحوه ایجاد کامپوزیت دندان-دکتر مریم محمدی

براساس شکل و ظاهری که می خواهید روکش کامپوزیت و دندان های شما داشته باشند، کارشنانس دندان پزشکی، با موم، روکش را روی مدل قالب گیری شده از دندان های شما قرار می دهد. 

لازم به ذکر است که این کار با گرفتن یک تصویر از دندان های شما و فرستادن آن به آزمایشگاه انجام میشود. براساس خواسته ها و انتظارات شما، تغییراتی روی دندان های شما که روی مدل قالب گیری شده است توسط یک دندان پزشک مجرب انجام می پذیرد.

 

فواید کامپوزیت ونیر دندان

فواید کامپوزیت دندان-دکتر مریم محمدی

 • در بسیاری از موارد نیاز به تراشیدن دندان ها نیست. این موضوع باعث میشود که روکش های کامپوزیتی یکی از مطلوب ترین درمان های دندان پزشکی باشد. در واقع روکش های کامپوزیتی نوعی درمان برگشت پذیر درنظر گرفته می شود.ه میشوند.

 • برعکس روکش های سرامیکی ، نیازی نیست که روکش های کامپوزیتی تمام سطح دندان را بپوشانند. این موضوع به روکش های کامپوزیتی اجازه می دهد تا یک انتخاب ایده آل برای بستن یا کم کردن فضای بین دندان ها باشند. مثال خوبی برای این مورد فضای شایعی است که بین دندان ها جلویی و فوقانی وجود دارد.

 • روکش های کامپوزیتی به سادگی ترمیم میشوند. اگر یک روکش سرامیکی شکسته شود، باید برای جایگزینی آن، یک روکش جدید توسط آزمایشگاه ساخته شود. روکش های کامپوزیتی میتوانند به سادگی و به صورت مستقیم ترمیم شوند. بدین ترتیب روکش های کامپوزیتی انتخاب های سریع تر و ارزان تری خواهند بود.

 • تعویض کردن روکش های کامپوزیتی خیلی راحت تر از روکش های سرامیکی است. زیرا برای قرار دادن روکش های کامپوزیتی، نیاز به تراشیدن دندان در مرحله نخست وجود ندارد.

 • معمولا درمان در یک جلسه و با قرار دادن روکش های کامپوزیتی به صورت مستقیم روی دندان پایان می یابد. با قرار دادن روکش های کاموزیتی، خنده ی شما بلافاصله تغییر می یابد.

 • معمولا روکش های کامپوزیتی درمقایسه با روکش های سرامیکی و روکش های دیگر، ارزان تر هستند.

 • تقریبا تمام افراد میتوانند روکش کامپوزیت داشته باشند.

 • طول عمر کامپوزیت ونیر از روکش های سرامیکی بیشتر است.

 

عوارض کامپوزیت ونیر دندان

عوارض-کامپوزیت-دندان-دکتر-مریم-محمدی

 • روکش های کامپوزیتی راحت تر تغییر رنگ می دهند اما میتوانند به صورت منظم پولیش شده و تمیز شوند. عادات و رژیم غذایی فرد منجربه تغییر رنگ روکش می شود.

 • کیفیت و ظاهر روکش های کامپوزیتی بسته به تجربه و مهارت فردی دارد که آن را درست میکند..

 • روکش های کامپوزیتی را نمی تواند سفید کرد. اما این کار برای انواع دیگر درمان ها شامل روکش های سرامیکی نیز قابل انجام نیست. بیمار باید نخست دندان های خود را سفید کند و سپس از روکش های کامپوزیتی استفاده کند. بعد از آن رنگ روکش با رنگ دندان های سفید شده همخوانی خواهد داشت.

 

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان- دکتر مریم محمدی

پس از درمان در صورت حساسیت دندان‌ها به سردی، گرمی و یا مواد غذایی سفت و سخت، نیاز به نگرانی نیست و امری طبیعی می‌باشد و با گذشت زمان به مرور بهبود می‌یابد.

برای افزایش طول عمر کامپوزیت دندان  پس از اتمام کار، تا چند ساعت باید از خوردن مواد غذایی به خصوص مواد غذایی سخت و یا رنگی، پرهیز کرد.

اگر می خواهید طول عمر کامپوزیت دندان شما بالا باشد، بهداشت فردی را به هیچ عنوان نباید فراموش کرد.

برای افزایش ماندگاری کامپوزیت دندان از مصرف افراطی نوشیدنی‌های رنگی مثل قهوه بپرهیزید.

پرهیز از استعمال دخانیات درطول عمر کامپوزیت دندان تاثیر خواهد گذاشت، زیرا در طولانی مدت اثرات مخربی روی کامپوزیت دندان خواهد گذاشت. استعمال دخانیات همانطور که برای دندان های طبیعی مضر می باشد برای همه ی روشهای دندانپزشکی مانند بلیچینگ دندان و کامپوزیت و لمینت نیز مشکل آفرین است.

قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان-دکتر مریم محمدی

هزینه ها براساس مهارت، تجربه و مدت زمان انجام روکش و میزان چالش برانگیز بودن روکش متغیر است.

لطفا جهت اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان با مطب دکتر مریم محمدی دندان پزشک زیبایی تماس بگیرید.

تماس بگیرید