لمینت دندان

02632221003 تلفن ثابت
لمینت دندان

پیشرفت علم دندان پزشکی زیبایی باعث شده است تا آرزوی افرادی که بدنبال داشتن لبخندی زیبا بودند تبدیل به حقیقت شود.

امروزه در مطب های دندان پزشکی زیبایی عیوبی که در ظاهر دندان ها وجود دارد را برطرف می کنند و پزشکان با استفاده از مواد و روش های مختلف و متنوع لبخندی زیبا و جذاب را برای اشخاص خلق می کنند که یکی از این روش های درمانی لمینت است.

برای افرادی که دندان هایشان شکسته یا بد رنگ شده یا دندان های نا متوازنی دارند بهترین روش درمان ، لمینت می باشد.

لمینت موادی بسیار نازک با طول عمر بالا بوده که با کمک مواد رنگ دندان ساخته شده و با پوشاندن سطح بیرونی دندان و داشتن حداقل عوارض باعث بهبود ظاهر آن میشود.

 

لمینت دندان چیست؟

لمبنت دندان- دکتر مریم محمدی

لمینت در واقع یک لایه یا پوسته‌ای از مواد دندانپزشکی است که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و آنها را به فرم و شکل دلخواه بیمار تبدیل می‌کند. این روش درمان بیشتر جنبه زیبایی داشته و توسط دندانپزشک در مطب انجام می‌گیرد.

لایه‌ای که در لمینت بر روی دندان‌های شخص قرار می‌گیرد بسیار نازک است و رنگ آن نیز با توجه به سلیقه و انتخاب بیمار ساخته می‌شود. برخی علاقه‌مند به رنگ‌های بسیار سفید هستند و برخی تمایل دارند رنگ لمینت‌ها نزدیک به رنگ دندان‌هایشان بوده و جلوه‌ای طبیعی داشته باشند.

لمینت دندان به دو شیوه انجام می شود: 

 

لمینت ونیر کامپوزیت 

همان طور که از نامش پیداست، از جنس کامپوزیت یا همان مواد ترمیمی دندان می باشد. کامپوزیت در طی یک جلسه درمان، توسط پزشک در مطب ساخته و بر روی دندان‌های شخص استفاده می‌شود. در این روش شخص مراجعه کننده به سرعت و در پایان جلسه، به دندان‌ها و لبخند زیبا دست خواهد یافت.

مشکلات و عیوبی مثل  شکستگی دندان، تغییر رنگ، فاصله‌های بین دندانی و غیره با لمینت کامپوزیتی بر طرف خواهند شد.

 

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی با جزییات و موارد بیشتری همراه است.  برای انجام لمینت سرامیکی از پوسته‌های چینی بسیار نازک از جنس سرامیک، استفاده می‌شود. لمینت سرامیکی خارج از مطب و در لابراتور ساخته می‌شود.

ساخت لمینت سرامیکی  بیشتر از یک جلسه زمان می برد.  پس از ساخت لمینت‌های سرامیکی پوسته‌های آماده توسط دندانپزشک و با استفاده از مواد و ابزاری دیگر بر روی دندان‌ها چسبانده می‌شوند.

از لمینت سرامیکی برای ترمیم شکستگی دندان، تغییر رنگ، دندان‌های نامتوازن، فواصل دندانی، اصلاح دندان‌های ریز و بدشکلی دندان‌ها و… استفاده خواهد شد.

 

لمینت برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان برای چه اشخاصی مناسب است؟ دکتر مریم محمدی

 •   افرادی که مینای دندان کافی دارند و شکل و فرم و ساختار دندان‌هایشان نیاز به اصلاح دارد.

 •    اصلاح چرخش دندان‌ها، نامنظمی مختصر در دندان‌ها

 •    بستن فاصله بین دندان‌ها

 •    تغییر رنگ دندان به رنگ‌های بسیار روشن

 •    تغییر رنگ های مقاوم به بلیچینگ

 

مراحل انجام لمینت دندان در مطب 

در جلسه اول، ابتدا لبخند بیمار ارزیابی خواهد شد. سپس بیمار تمام آنچه از درمان انتظار دارد مثل تغییر فرم، رنگ، بسته شدن فاصله‌های بین دندان‌ها یا اصلاح چرخش دندان‌ها را بازگو کرده و پزشک با توجه به فرم و استخوان‌بندی صورت و روابط فکین، خواسته‌های بیمار را بررسی می‌کند و در مورد نیازهای درمانی و زیبایی با هم به یک توافق می‌رسند.

در این مرحله تصویر دندان‌های بیمار قبل از انجام کار گرفته و نگه‌داری خواهد شد تا پس از انجام کار تغییرات را بتوان به خوبی مشاهده کرد.

در جلسه پس از مشاوره با مراجعه کننده و بررسی فرم دندان‌ها، تراش مختصری بر روی دندان و در حد كمتر از 1 ميليمتر انجام می‌گیرد.

در مرحله سوم از دندان‌ها قالب تهيه شده و برای طراحی لبخند فرستاده می‌شوند. در جلسه بعد، نمونه مشابه پوسته‌های چینی ساخته شده روی دندان‌های شما تست می‌شود و پس از تایید فرم و رنگ آنها توسط شخص، برای ساخت به لابراتوار ارسال می‌شود.

پس از اتمام ساخت لمینت‌های مناسب، پوسته‌های سرامیکی در مرحله آخر بر روی دندان‌های شما چسبانده می‌شوند.

ساخت لمینت دندان حدود 2 تا 4 هفته طول می‌کشد.

به طور تخمینی زمان مورد نیاز برای انجام لمینت سرامیکی دندان بین ۲ تا ۴ جلسه درمان می‌باشد.

 

مزایای لمینت دندان

مزایای لمینت دندان-دکتر مریم محمدی

 •  عدم نیاز به بی حسی دندان

 •    ظاهر بسیار طبیعی و زیبا و درخشان

 •     مقاومت به جذب رنگ مواد غذایی و سیگار و قهوه و قلیان و ثبات رنگی در طول زمان

 •     مقاومت و استحکام مناسب

 •     طول عمر و دوام مناسب

 

معایب لمینت دندان

 •    در بعضی انواع نیاز به تراش محدود دندان دارد.

 •     هزینه آن بالاست و جزو درمان‌های گران قیمت دندانپزشکی به شمار می‌رود.

 •     نیاز به بافت دندانی سالم و مینای مناسب دندان دارد و در مواردی که نسج زیادی از دندان از دست رفته است تجویز نمی‌شود.

 •    در اثر فشارهای شدید مثل جویدن اجسام سخت یا دندان قروچه درمان نشده می‌شکند و نیاز به تعویض پیدا می‌کند.

 

 مراقبت های بعد از لمینت دندان

نگهداری از لمینت دندان- دکتر مریم محمدی

  شکستن پسته، تخمه، بادام و انواع خوراکی‌های سخت یا جویدن یخ، ته دیگ و… با دندان‌های طبیعی بسیار آسیب‌زاست. این آسیب در مورد دندان لمینت شده بسیار جدی‌تر است و در صورت عدم مراقبت احتمال شکستگی یا لب‌پریدگی در آنها بسیار بیشتر می‌شود.
    عاداتی مثل نگه‌داشتن سوزن، گیره مو یا هر جسم خارجی دیگر با دندان باعث آسیب به لمینت‌ها می‌شود. در واقع آن چیزی که طول عمر دندان لمینت شده را تضمین می‌کند نحوه نگهداری آن است.
    مسواک و نخ دندان و سایر مراقبت‌های بهداشتی که به صلاحدید پزشک به شما توصیه می‌شود لازم است کاملا دقیق و منظم انجام شود تا از رخ دادن پوسیدگی‌های بعدی جلوگیری شود.
   ویزیت‌های متناوب خود را برای بررسی سلامت لمینت و دندان‌های‌تان در برنامه سالیانه خود بگنجانید.
   مصرف مواد رنگی مثل چای و قهوه و دخانیات (سیگار و قلیان) را در تمام درمان‌های زیبایی باید به حداقل رساند. تاثیر مواد رنگی در مورد کامپوزیت دندان (مواد همرنگ دندان) بیشتر از لمینت سرامیکی است.
   لمینت دندان در صورت شکستگی باید تعویض شوند.

 

قیمت لمینت دندان در سال 99

هزینه لمینت دندان سال 99- دکتر مریم محمدی

قیمت لمینت دندان در سال 99 بر اساس نوع سرامیک و پیچیدگی درمان متفاوت می باشد. هم چنین خدمات دندان پزشکی متفاوت نیز یکی از عوامل تعیین قیمت و هزینه این نوع درمان می باشد. 

جهت اطلاع از قیمت دقیق لمینت دندان با مطب دکتر مریم محمدی – دندان پزشک زیبایی در ارتباط باشید.

 

لمینت های بدون تراش چیست؟

انواع مختلفی از لمینت‌های دندانی وجود دارند که بعضی از آنها نیازمند تراش دندان هستند. گرچه این تراش حدود نیم میلیمتر و بسیار مختصر است اما همین تراش اندک ممکن است گاهی فرد را از انجام لمینت منصرف کند.
برای این دسته افراد که می‌خواهند بدون تراشیده شدن مینای دندان لمینت انجام دهند، لمینت بدون تراش توصیه می‌شود. 

لمینت‌های بدون تراش، به ضخامت لنزهای چشمی ساخته می‌شوند. به این لمینت‌ها لومینیرز هم گفته می‌شود و در صورتی که از نظر دندانپزشک برای شما مناسب باشند، انتخاب بسیار زیبایی هستند. 

 

تفاوت لمینت و لومینیرز چیست؟

تراش لومینیرزها بسیار کم تر از لمینت های معمولی است . به طوریکه پس از انجام تراش روی دندان ها ، بیمار در بسیاری موارد حتی متوجه تراش خورده شدن دندان ها نمی شود .

احتمالا قیمت هر واحد لومینیرز مشابه لمینت سرامیکی خواهد بود .


 

تماس بگیرید