قیمت کامپوزیت ips آی پی اس در کرج

09373495759 موبایل
کامپوزیت IPS (آی پی اس) چیست؟

کامپوزیت ips آی پی اس یکی از روش های کامپوزیت دندان در کرج می باشد که بدون تراشیدن دندان از طریق چسب مخصوص به دندان چسبانده می شود و دارای مزیت های فراوانی از جمله طول عمر بالا، درخشش قابل توجه و هزینه ی کمتر نسبت به سایر روش های زیباسازی دندان اشاره کرد، در این مقاله به طور کامل به تعریف کامپوزیت ips آی پی اس پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

کامپوزیت IPS (آی پی اس) چیست؟

به کامپوزیتی که از قبل ساخته شده است، کامپوزیت آی پی اس یا کامپوزیت IPS گفته می شود، برای چسابدن آن ونیر با استفاده از چسب مخصوص ابتدا لازم است که تغییراتی در اندازه و پهنای دندان و انجام تراش در دندان ها توسط دندانپزشک اعمال شود. با استفاده از کامپوزیت ips زیبایی، درخشندگی و جذابیت را به دندان های خود هدیه می دهید. همچنین این روش دنداپزشکی زیبایی و ترمیمی مزیت های دیگری دارد که می شود به اضافه شدن ذرات سرامیکی در ساختار آن اشاره نمود به این صورت که این لمینت سرامیکی متشکل از سیلیکات و زیرکونیوم است از همین روی دچار تغییر رنگ نمی شود، همچنین این کامپوزیت آی پی اس از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است زیرا سازگاری بیشتری با لثه ها دارد.در روکش آی پی اس تغییر رنگ و سیاهی دندان در مدت زمان کم دیده نمی شود، و این نوع از کامپوزیت ها دوام و زیبایی بالایی دارد در نهایت با توضیحات ذکر شده، این کامپوزیت، یک روش ایده آل برای انجام روکش دندان با دوام و طول عمر بالاست.

لازم به ذکر است که برای انجام کامپوزیت آی پی اس حتما باید توسط دندانپزشک متخصص اعمال شود در غیر این صورت لثه ها آسیب می بینند. و اگر با تورم لثه مواجه شدید فورا به دندانپزشک مراجعه کنید. با این مقاله از سایت دکتر مریم محمدی همراه باشید تا اطلاعات کافی در مورد آی پی اس دندان و تفاوت آن با کامپوزیت ونیر بدست آورید.

کامپوزیت دندان در کرج

تفاوت کامپوزیت ونیر با آی پی اس چیست؟

ونیر کامپوزیت و کامپوزیت IPS هر دو برای زیباسازی دندان استفاده می شود اما در هر صورت هر دو روش تفاوت هایی با یکدیگر دارند و دندانپزشک متخصص طبق وضعیت فک و دندان، هزینه هر یک از موارد، شرایط مراجعه کننده و همینطور روش انتخابی بیمار، بهترین روش برای اصلاح طرح لبخند را انتخاب می کند.

کامپوزیت آی پی اس جایگزین خوب و مناسبی برای لمینت ها نیز می باشد. همینطور به دلیل ذرات سرامیکی که دارد حالت درخشندگی داشته و دیگر حالت مات نداشته و براق است.  یکی دیگر از مزایای خود این ذرات سرامیکی، بیشتر شدن دوام و ماندگاری کمپوزیت IPS است.

مهم است بدانید که در این روش کامپوزیت دندان، دندان ها تراشیده نمی شود. همینطور مزیتی که دارد قیمت مناسب و ارزان تری نسبت به ونیر دندان دارد. البته در صورت وجود نامرتبی دندان ها به مقدار کمی دندان ها توسط دندانپزشک تراشیده می شود.

 کامپوزیت آی پی اس IPS برای چه افرادی مناسب است؟

کامپوزیت ای پی اس در کرج

 1. افرادی که دندان‌هایشان دچار شکستگی، لب پریدگی و زردی می باشد.
 2. افرادی که دارای دندان های ناهماهنگ، کوتاه و بلند ‌باشند.

مراحل کاشت کامپوزیت آی پی اس IPS چیست؟

 • تمیز کردن دندان‌ها

در مرحله ی اول دندان ها توسط دندانپزشک بررسی شده و بعد از اینکه سلامت دهان و دندان توسط پزشک تایید شد، دندان آماده روکش کامپوزیت آی پی اس IPS شود. البته در صورت وجود جرم و پوسیدگی ابتدا این موارد برطرف می شود.

 • خشک کردن کامل دهان

در این مرحله دندانپزشک به خشک کردن دندان ها می پردازد، از همین روی رطوبت بزاق دهانتان روی سطح دندان خشک کرده تا این رطوبت در عملکرد روند درمان مشکلی بوجود نیاورد. سپس برای نصب کامپوزیت آی پی اس IPS، سطح دندان ها با مواد اسیدی شسته میشود.

 • قرار دادن چسب باندینگ

در این مرحله، باندینگ به سطح دندان ها چسبیده شده و مواد کامپوزیت آی پی اس IPS روی دندان ها قرار می گیرد، در این مرحله دندانپزشک به اضافه کردن و برداشتن مواد می پردازد تا روکش مناسبی را پیدا کند.

 • چسباندن کامپوزیت روی دندان

در مرحله ی آخر، به روی سطح دندان ها، یک لایه ی نازک از کامپوزیت آی پی اس IPS قرار میگیرد و سپس با نور سفت می شود. همانطور که گفته شد در این روش نیازی به تراشیدن دندان ها مگر در مواقع ضروری نیست.

روکش دندان در کرج

مزایای کامپوزیت آی پی اس چیست؟

نکات مثبتی که کامپوزیت IPS نسبت به نسل های قدیمی تر ونیر کامپوزیت دارند، باعث محبوبیت و فروش بالای آن شده است، از جمله مزایای این روش روکش کامپوزیت دندان می توان موارد زیر را فهرست کرد:

 • برای دندان های جلو و هم برای دندان های عقب از کامپوزیت دندان IPS استفاده می شود.
 • کامپوزیت IPS از دوام و طول عمر بالایی برخوردار است.
 • این روش دارای تنوع رنگی بالایی می باشد.
 • ونیر IPS با فیزیک دهان و لثه ها سازگار بوده و مانع از بوجود آمدن حساسیت بر روی دندان ها می شود.
 • دارای ظاهری طبیعی شبیه به سایر دندان ها دارد.
 • کامپوزیت آی پی اس در مدل های مختلفی از جمله صیقلی، شفاف و تار (مات) تولید می شود که طبق سلیقه ی خود می توانید آنرا انتخاب کنید.
 • ونیر کامپوزیت آی پی اس هزینه کم تری نسبت به سایر روش های ترمیم دندان دارد.
 • این روش از مقاومت بالایی در برابر مواد غذایی سخت دارد.
 • از آنجایی اصلا دندان ها تراشیده نمی شود، این ونیر روش تهاجمی نیست.
 • در صورت شکستگی‌ یا لب پریدگی به آسانی قابل ترمیم است.

کامپوزیت IPSدر کرج

معایب کامپوزیت آی پی اس چیست؟

 1. احتمال التهاب و یا تورم لثه در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان دارد.
 2. ممکن است با توجه به وضعیت دندانتان، احتیاج به تراش داشته باشید.
 3. در روز های اول با اندکی حساسیت گرمایی و سرمایی مواجه شوید که بعد از مدتی از بین می رود.
 4. اگر ضربه به دندان ها وارد شود، امکان شکستگی وجود دارد که البته قابل ترمیم است.

رنگهای کامپوزیت IPS

طیف رنگی کامپوزیت ips بر اساس رنگ سایه ها و میزان روشنایی آنها دسته بندی میشود، کامپوزیت‌های ای پی اس دارای 32 طیف رنگی هستند و در 5 سطح شفاف به بازار ارائه می‌شوند که به شرح زیر است:

ENAMEL dentin
A1/A2/A3/A3.5/A4 A1/A2/A3/A3.5/A4
B1/B2/B3/B4 B1/B2
D2/D3 سری D
C1/C2/C3 BL-B/BL-XL
BL-L/BL-XL  

از بین رنگ‌های بیان شده BL-L و BL-XL  از رنگ‌های مورد علاقه اکثر افراد در ایران می باشد.

مراقبت‌های لازم پس از انجام کامپوزیت آی پی اس IPS

 • از خوردن غذاهای سفت مثل ته دیگ، آجیل خودداری کنید زیرا باعث لب پر شدن یا شکستن کامپوزیت می‌شوند.
 • سالانه یکبار به دندانپزشک برای انجام پولیش مراجعه کنید.
 • هر 6 ماه جهت چکاب به دندانپزشک مراجعه نمایید.
 • از استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • خوردن غذاها و نوشیدنی های رنگ دار مثل نوشابه، قهوه، چای تا 24 ساعت اکیدا ممنوع می باشد و پس از آن نیز مصرف این قبیل خوراکی‌ها را به حداقل برسانید.
 • پس از هر وعده غذایی مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده شود.
 • از مسواک بسیار نرم استفاده کنید.

قیمت کامپوزیت IPS

در قیمت کامپوزیت آی پی اس عواملی نظیرقیمت مواد آی پی اس، میزان تخصص و مهارت دندانپزشک، تعداد دندان‌هایی که به ترمیم نیاز دارند و شرایط دندانی، نیاز و یا عدم نیاز به درمان‌های جانبی، نیاز و یا عدم نیاز به آماده سازی دندان‌ها موثر هستند. برای بدست آوردن قیمت کامپوزیت IPS با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ویژگی های کامپوزیت آی پی اس

 1. استفاده از پولیش درخشان
 2. فلورانس دندان‌های طبیعی
 3. شفافیت و کدورت بیشتر
 4. مطابقت دقیق سایه


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید