هزینه ترمیم دندان در کرج

09373495759 موبایل
ترمیم دندان در کرج

در دندانپزشکی رایج ترین روش برای از بین بردن حفره ها ترمیم دندان است. اولین کاری که دندانپزشک انجام می دهد این است که حفره ها را تشخیص داده و سپس این فرآیند ساده را شروع می کند. به طور کلی، از آنجایی که این یک فرآیند بسیار رایج است، زمان بسیار کوتاه است و طی یک الی دو جلسه ترمیم دندان انجام می شود، با ما همراه باشید تا با انواع روش های ترمیم دندان در کرج آشنا شوید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

یکی از رایج ترین روش های دندانپزشکی، ترمیم دندان می باشد که همه ی افراد در طول زندگی خود با آن برخورد کرده است و در حالت کلی برای از ترمیم دندان برای بازیابی دندان آسیب دیده استفاده می شود که به نام پر کردن دندان نیز شناخته می شود. اگر دنبال ترمیم دندان با قیمت مناسب و بهترین کیفیت و همینطور ماندگاری بالا هستید، با ادامه مقاله همراه شوید و بهترین دکتر ترمیم دندان در کرج را بشناسید. می توانید از طریق تماس با ما از مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید.

برای درمان دندان های پوسیده، شکسته و آسیب دیده از روش ترمیم دندان استفاده می شود که در نهایت سبب ایجاد لبخند زیبا و دندان های مرتب شما می شود. هنگامی که دندان پوسیده می شود، دکتر دندانپزشک ابتدا قسمت های پوسیده که عفونی هستند برداشته و تخلیه می کند و بعد از آن قسمت پوسیده را از طریق مواد مخصوص پر می شود از همین روی به این فرآیند پر کردن دندان نیز گفته می شود. لازم به ذکر است که ترمیم دندان از طریق دو نوع مواد مختلف انجام می شود که شامل پر کردن با مواد کامپوزیت که سفید رنگ بوده و پر کردن با مواد آمالگام که نقره ای رنگ می باشد.

ترمیم دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

ترمیم دندان، بازسازی کامل یا جزئی دندان در صورت وجود ترک، شکستگی، ساییدگی یا آسیب بسیار جدی به دندان می باشد که عموماً در اثر عفونت، حفره یا ضربه به دندان ایجاد می شود و به نام پر کردن دندان نیز شناخته می شود.

در این روش، دندانپزشک با جایگزین کردن بافت های دندان که در شرایط نامناسب هستند یا از بین رفته اند، سعی می کند تا حد ممکن شکل طبیعی دندان را چه از نظر ظاهر و شکل و چه در عملکرد آن بازیابی کند. این ترمیم ها جایگزینی هستند که برای بازسازی بخشی از دندان برای بازگرداندن آن به شکل و عملکرد طبیعی خود استفاده می شود. هدف از ترمیم بهبود سایش یا ضربه به دندان و همچنین جلوگیری از آسیب کامل طولانی مدت به دندان یا بیماری ها و عفونت ها در آینده است.

علاوه بر این، این فرآیند به بهبود لبخند و زیبایی دهان بیمار نیز کمک می کند.

هزینه ترمیم دندان در کرج

برای اطلاع از بهترین روش ترمیم دندان کلیک کنید.

انواع ترمیم دندان

ترمیم های دندانی انواع مختلفی دارند و به مورد خاص هر بیمار بستگی دارد، به اینکه دندان چقدر تحت تاثیر قرار می گیرد تا بدانیم ترمیم کامل یا جزئی انجام شده است. برخی از انواع ترمیم عبارتند از:

  • تاج ها

روکش ها یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین ترمیم های دندان هستند. آنها به اندازه دقیق دندان بیمار ساخته می شوند و سعی می کنند با ظاهر و آناتومی دندان طبیعی مطابقت داشته باشند. برای نصب آن، دندانپزشک ابتدا باید دندان طبیعی را برای نگه داشتن و تطبیق روکش فرسوده کند. از اینها می توان برای ترمیم کامل یا جزئی استفاده کرد.

  • پر کردن (Dental Fillings)

پرکردن ها را می توان از مواد مختلفی ساخته و زمانی که مواد مورد استفاده هنوز انعطاف پذیر و نرم است قرار داده می شوند تا بتوان آن را قالب گیری کرد و با دندانی که قرار است پوشانده شود، تطبیق داد.

  • روکش ها  (Dental Crowns)

ونیرها همچنین به دلیل اهداف زیبایی شناختی و ساخت آسان به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. آنها همچنین از پرسلن ساخته شده اند و در قسمت جلویی یا بیرونی دندان قرار دارند و هدف اصلی آنها پوشاندن دندان های فرسوده، دارای نقص در مینای طبیعی دندان یا مات است.

به همین ترتیب، دندانپزشکان از تکنیک‌های مختلفی برای انجام ترمیم دندان استفاده می‌کنند؛ این تکنیک‌ها می‌توانند مستقیم و غیرمستقیم باشند که به نیاز بیمار بستگی دارد. از سوی دیگر، دندانپزشک وظیفه بررسی وضعیت دندان های شما را از طریق عکس برداری با اشعه ایکس و معاینات برای تعیین اینکه آیا ترمیم دندان ضروری است و کدام یک برای مورد خاص شما مناسب تر است، بر عهده خواهد داشت.

مراحل ترمیم دندان

  • بی حسی: جلوگیری از احساس درد در بیمار مهمترین چیز برای اینکه بتواند به درستی کار کند است. و با اعمال بیهوشی اطمینان حاصل می کنیم که کل ناحیه در خواب باقی می ماند و آماده شروع فرآیند است.
  • از بین بردن حفره ها: دندانپزشک با استفاده از ابزارهای مختلف تمام حفره ها و قسمت آسیب دیده دندان را از بین می برد و سپس حفره ای ایجاد می کند که به ما کمک می کند موادی را که قرار است قرار دهیم به درستی قرار داده شده است.
  • قرار دادن مواد: در این مرحله حفره را بدون حفره پر می کنیم و از قبل با مواد مناسب و/یا که همیشه مطابق شکل دندانی که در حال درمان هستیم انتخاب کرده ایم، آماده شده ایم.
  • پولیش: پس از سفت شدن مواد، دندانپزشک فرم مناسب را به ترمیم می دهد تا آن را با بایت تنظیم کند، پس از سفت شدن مواد باید با فرزهای مختلف شکل مناسب را به پرکردگی بدهیم و آن را جلا دهیم تا آن را با نیش بیمار تنظیم کنید. علاوه بر این، مواد را صیقل می دهیم تا تا حد امکان صاف و بدون ناخالصی شود تا از آسیب بیشتر به دهان جلوگیری شود.

همچنین بخوانید: ترمیم پوسیدگی دندان عقل امکان پذیر است؟

انواع مواد ترمیم دندان

هر نوع ترمیم با ماده ای ساخته می شود که همگی برای استفاده در این نوع مداخلات در دهان مناسب هستند و برای جلوگیری از واکنش های منفی یا عفونی با بدن سازگار هستند و می توانند ماندگار باشند.
مواد مورد استفاده بستگی به توجه بیمار دارد و این به طور کلی با هزینه و زیبایی مورد نظر مرتبط است.در اینجا ما دو نوع ماده مورد استفاده برای ترمیم دندان را توضیح خواهیم داد.

  • فلزی

مواد فلزی معمولاً به عنوان آمالگام نیز شناخته می شوند و اگرچه امروزه به ندرت از آنها استفاده می شود، این ماده ای بود که سال ها در صنعت استفاده می شد. عیب این ماده این است که به دلیل رنگ مایل به خاکستری، اصلاً زیبایی ندارد، اما ترمیم های بسیار بادوامی هستند که تخمین زده می شود 30 سال عمر کنند.

  • رزین

این ماده به شما این امکان را می دهد که ظاهر اصلی دندان را بازیابی کنید و همچنین رنگ آن را مطابقت دهید. پر کاربردترین مواد مورد استفاده سرامیک و کامپوزیت است. عیب آن بر خلاف مواد فلزی این است که طول مدت آنها کوتاهتر است. یکی دیگر از کاربردهای این ماده، پوشاندن عیوب دندان (تفاوت در اندازه، جدا شدن و ...) و تغییرات رنگ است. ترمیم کامپوزیت همان چیزی است که ما معمولاً آن را پر کردن می نامیم. این شامل پر کردن یک نقص در دندان است که در اثر حفره یا شکستگی دندان ایجاد شده است. معمولاً با رزین یا کامپوزیت ساخته می شود که با استفاده از چسب های مخصوص به سطح دندان می چسبد.

ممکن است بعد از این عمل حساسیت به غذاهای بسیار گرم یا سرد ایجاد شود و اگرچه روش هایی برای جلوگیری از این حالت وجود دارد، اما ضروری ترین کار این است که ترمیم را حذف کنید تا یک ترمیم جدید ایجاد شود.

 

ترمیم دندان با آمالگام
ترمیم دندان با آمالگام

آمالگام یکی از قدیمی ترین موادی است که برای پرکردن دندان هایی که پوسیدگی دارند، استفاده می شده است. ترمیم هایی با این ماده خواص بهتری مانند مقاومت در برابر خوردگی به دندان ها می دهد. آمالگام دندان مخلوطی از فلزاتی مانند نقره، مس و قلع است و همچنین از تقریباً 60 درصد جیوه مایع تشکیل شده است. آمالگام اغلب برای ترمیم دندان های پوسیده استفاده می شود. مدت زمان زیادی است که با موفقیت استفاده می شود و کیفیت آن در طول سال ها بهبود یافته است. ترمیم های آمالگام بسیار مقاوم و مقرون به صرفه هستند از همین روی اغلب برای پر کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، آنها به رنگ دندان نیستند. تنها عیبی که این ماده ی پر کننده دارد این است که همرنگ دندان نیست و به علت عنصر تشکمیل دهنده ی آن به رنگ نقره ای می باشد. مواد ترمیمی فعلی که می توانند جایگزین آمالگام دندان شوند از جمله کامپوزیت دندان، هزینه مراقبت از دندان را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

اطلاعات بيشتر
ترمیم دندان با کامپوزیت
ترمیم دندان با کامپوزیت

ونیر کامپوزیت دندان که یکی از رایج ترین روش های زیباسازی دندان در دندانپزشکی زیبایی است، یک روش درمانی بسیار محبوب و کارآمد است، زیرا بدون فرسایش دندان های طبیعی فرد، انجام می شود. این روش دندانپزشکی ترمیمی که برای از بین بردن حداقل مشکلات زیبایی و پوسیدگی و خرابی روی دندان ها اعمال می شود، می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی تکمیل شود. کامپوزیت دندان در کرج با مواد ترمیم مناسب به رنگ و شکل دلخواه پوشانده می شود که با استفاده از مواد های مناسب در رنگ بندی های دلخواه شما توسط دکتر مریم محمدی اعمال می شود. هزینه کامپوزیت دندان می‌تواند بسته به هر فرد متفاوت باشد، بنابراین بسیار مهم است که قبل از شروع در مورد هزینه و گزینه‌های درمان با متخصص دندانپزشک خود در اول کار صحبت کنید می توان گفت هزینه کامپوزیت بستگی نوع مواد کار شده و حرفه ای بودن دکتر رابطه مستقیم دارد. برای اطلاع از هزینه ونیر کامپوزیت دندان با ما تماس بگیرید.

اطلاعات بيشتر
ترمیم دندان شکسته
ترمیم دندان شکسته

در برخی موارد شکستگی دندان نیازی به درمان خاصی ندارد اما در صورت نیاز به درمان باید دندان پزشک به در نظر گرفتن نوع آسیب دیدگی بهترین روش را برای شما در نظر بگیردالبته این نکته را در نظر بگیرید که اگر به موقع به پوسیدگی و شکستگی درمان نشود ریشه دندان ها نیز دچار مشکل می شود، هر یک از روش های پیشنهادی از مزایا و معایب های مختلفی با قیمت های متفاوت درقسمت ذیل ذکر شده است اینها اشکالی از درمان ترمیمی دندان هستند که همچنین به دنبال جلوگیری از هر نوع عفونت هستند. دکتر مریم محمدی داندانپزشک زیبایی در کرج مشکل شما از جمله ترمیم دندان پوسیده ، شکستن دندان در خواب، شکستن دندان از جلو و عقب و همینطور شکستن دندان عصب کشی شده را برطرف کند

اطلاعات بيشتر
ترمیم دندان شکسته
ترمیم دندان شکسته

ترمیم دندان یا پر کردن دندان یکی از درمان های دندانپزشکی است، که برای رفع پوسیدگی، شکستگی، آسیب های سطحی و خوردگی های جزیی دندان و بطور کل بازگرداندن کارایی دندان و زیبایی آن استفاده می شود. پوسیدگی دندان یکی‌از بیماری های‌ رایج دهان و دندان می باشد که‌ بایستی درمان شود چرا‌که عدم درمان پوسیدگی دندان منجربه‌ گسترش پوسیدگی دندان وحتی ازدست دادن دندان خواهد شد. تا سالهای اخیر برای درمان پوسیدگی دندان از آمالگام بعنوان ماده مستحکم اما تیره رنگ استفاده میشد با پیشرفت تکنولوژی، بیشتر از مواد کامپوزیتی یا فیشور سیلانت ها و لیزر دندان استفاده میشود و بیشتر افراد ترجیح می دهند دندان هایی یکدست داشته باشند، بنابراین استفاده بیشتر از مواد همرنگ دندان رایج شده‌است.

اطلاعات بيشتر

همینطور مطالعه کنید: ترمیم آمالگام یا کامپوزیت    

هزینه ترمیم دندان در کرج

قیمت ترمیم دندان وابسته به عواملی نظیر نوع ترمیم، مواد مورد استفاده و مهارت دندانپزشک می باشد. محدوده قیمت ممکن است به دلیل تنوع خدمات دندانپزشکی متغیر می باشد. اما قیمت این خدمات نیز بنا به دلایلی تغییر خواهد کرد. سطح بزرگتری از دندان عاملی است که بر قیمت تأثیر می‌گذارد. هر چه آسیب در سطح بیشتری از دندان‌ها گسترش یافته باشد، هزینه نیز افزایش پیدا می‌کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید