علت درد بعد از روکش دندان زیرکونیا (زیرکونیوم) چیست؟

09373495759 موبایل
علت درد بعد از روکش دندان زیرکونیا چیست؟

داشتن درد بعد از روکش دندان ممکن است به دلیل های مختلفی رخ بدهد که از جمله آن ها می شود به عفونت لثه، پوسیده شدن ریشه دندان، حساسیت دندان و بزرگ بودن روکش دندان، نامناسب بودن خود روکش، پوسیدگی دندان زیر روکش و لثه تحلیل رفته اشاره نمود. برای تشخیص درست و درمان به موقع این درد لازم است تا به دندانپزشک خود مراجعه کنید. روکش زیرکونیا یکی از انواع روکش های دندان می باشد که از مزیت های فراوانی برخوردار است اما مانند هر روشی ممکن است مشکلاتی داشته باشد که در این مقاله به علت درد بعد از روکش دندان زیرکونیا پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

کسانی که مشکلات زیبایی و سلامت دندان دارند اغلب برای درمان مشکلات زیبایی و پوسیدگی دندان خود، از روکش دندان استفاده می کنند. روش درمان دندان با پوشش زیرکونیوم که یک روش درمانی طولانی مدت و سالم است، یک روش درمانی دندانی است که اغلب توسط پزشکان ترجیح داده می شود. اما پس از مدتی دندان های روکش شده ممکن است باعث درد شوند. اگرچه این وضعیت به طور طبیعی شناخته شده است، اما با توجه به شدت و مدت درد باید تصمیم گرفت که به پزشک مراجعه کرد یا خیر. بنابراین، چرا روکش دندان زیرکونیا باعث درد می شود؟ در این مقاله از سایت دکتر مریم محمدی به علت درد بعد از انجام روکش دندان زیرکونیا پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

درد بعد از روکش زیرکونیا دندان

در درمان دندانپزشکی با روکش زیرکونیوم، فرآیند تراشیدن دندانپزشک، بافت سخت مینای بیرونی دندان اصلی را به طور کامل از بین می برد. در این حالت سطح عاج پایینی دندان اصلی مشخص می شود. عاج پایینی که به دست می آید ممکن است به دلیل کانال های دندانی باعث ایجاد حساسیت در پالپ دندان شود. در این حالت احساس درد و درد خفیف در دندان های سوهان شده طبیعی است. این دردها که ممکن است خفیف باشند، باید به طور متوسط ​​در عرض 3-2 هفته کاملاً از بین بروند. اگر درد از بین نرود، ممکن است به دلیل موقعیت های منفی در دندان یا در درمان ایجاد شود. در ادامه به این درد ها بیشتر می پردازیم.

درد لثه روکش

دندان‌دردی که در دندان‌هایی که با زیرکونیا روکش شده اند، رخ می‌دهد ممکن است به دلیل پوسیدگی دندان‌ها اتفاق بیوفتد. این درمان باید برای بیمارانی که لثه های سالم دارند اعمال شود. اگر روکش دندان زیرکونیوم برای افراد مبتلا به مشکلات پریودنتال اعمال شود، ممکن است تحلیل لثه و عفونت لثه مشاهده شود. در این صورت ممکن است پس از پوشش، درد لثه را تجربه کنید. علاوه بر این کار بریج دندان و کشیده شدن لبه های بریج باعث دندان درد می شود. می‌توانیم دردهایی را که ممکن است در دندان‌هایی که پوشش دندانی زیرکونیوم اعمال می‌شود، به‌صورت زیر فهرست کنیم.

 1. براده کردن بیش از حد دندان هایی که بریج یا درمان روکش دندان را دریافت می کنند
 2. دندان قروچه به دلیل ضربه یا دلایل احتمالی
 3. شکستگی یا ترک در روکش ها به دلایل ضربه ای یا احتمالی
 4. پوسیدگی دندان های سوهان شده در طول زمان
 5. تحلیل لثه یا التهاب لثه به دلیل فشار آستین بر روی لثه در پوشش های زیرکونیومی
 6. به دلیل شرایطی مانند التهاب دندان به دلیل عدم مراقبت از دهان دندان های اصلی سوهان شده، ممکن است درد در تاج دندان یا درد در لثه ایجاد شود.

چرا روکش دندان باعث درد می شود؟

درمان درد دندان روکش شده

یکی از سوالات متداول قبل از روکش دندان این است: آیا روکش باعث درد دندان می شود؟ این سوال در بین مردم زیاد پرسیده می شود. دلایل زیادی برای درد روکش دندان وجود دارد. تعدادی از آنها به شرح زیر است.

در مواردی که دندان‌های طبیعی بیمار پوسیده است، لثه‌ها عقب می‌روند، دندان‌های تاج به طور کامل به هم چسبیده نیستند و یا دندان‌ها برای بیمار مناسب نیستند، روکش ممکن است باعث دندان درد شود. در دندان های روکش شده پوسیدگی وجود ندارد. با این حال، دندان های طبیعی سوهان شده در صورت عدم مراقبت صحیح می توانند پوسیدگی داشته باشند. در این حالت ممکن است درد در دندان های روکش دار ایجاد شود. ممکن است درد در دندان روکش شده به دلیل لثه‌ها و دندان‌ها مشاهده شود. در این مورد، باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

مقاله مشابه: علت درد دندان روکش شده

اگر در دندان های روکش شده خود احساس درد می کنید، می توانید با ما تماس بگیرید.

ممکن است دلایل زیادی برای درد در دندان های تاج دار وجود داشته باشد. پس از قرار دادن روکش روی دندان ممکن است درد ایجاد شود. درد معمولاً بلافاصله پس از عمل روکش یا ظرف چند روز رخ می دهد، اما در برخی موارد ممکن است درد بیشتر طول بکشد. علل احتمالی درد در دندان های تاج دار عبارتند از:

علت درد دندان روکش شده

 • درد ناشی از روکش
در طول فرآیند روکش دندان، دندانپزشک قسمت بالایی دندان را آماده می کند و قسمت بالایی دندان تمیز می شود. این فرآیند زمانی که به اعصاب دندان نزدیک باشد می تواند باعث درد شود.
 • اندازه یا شکل اشتباه
زمانی که دندانپزشک روکش را با اندازه یا شکل نامناسبی قرار می دهد، ممکن است درد روی دندان های روکش شده ایجاد شود. درد ممکن است به این دلیل رخ دهد که روکش به درستی روی دندان قرار نمی گیرد.
 • روکش موقت
تا زمانی که فرآیند روکش کامل شود، دندانپزشک ممکن است یک روکش موقت قرار دهد. این روکش می تواند باعث حساسیت دندان شود و در برخی موارد روکش موقتی می تواند به لثه فشار وارد کند و باعث ناراحتی شود.
 • ساختار دندان
دربرخی موارد ساختار دندان می تواند باعث درد شود. به عنوان مثال، قسمت داخلی دندان، پالپ، ممکن است آسیب دیده یا عفونی شود. یکی دیگر از علل درد، پوسیدگی دندان های زیر روکش است. درد در دندان های زیر روکش می تواند بسیار شدید باشد.
 • ترک یا شکستگی در دندان
در دندان های روکش دار، ترک خوردن یا شکستن دندان ممکن است باعث درد شود.
 • مشکلات لثه
مشکلات لثه همچنین می تواند باعث درد در دندان های روکش شده شود. التهاب لثه یا عقب‌رفتگی لثه می‌تواند باعث حساس و دردناک شدن دندان‌ها شود. پوسیدگی دندان های روکش دار ممکن است باعث درد شود.

معاینه شدن توسط دندانپزشک برای تشخیص عارضه ای که باعث درد در دندان های تاج شده می شود، مهم است. دندانپزشک می تواند علت درد را تشخیص دهد و درمان مناسب را توصیه کند.

پر کردن دندان با زیرکونیوم ممکن است تا حدی باعث دندان درد شود. مسیری که پزشک متخصص طی می کند در اینجا بسیار مهم است. درد ممکن است در نتیجه فشار دادن ونیرها به لثه ایجاد شود. به خصوص اگر بیمار بیماری دیگری در لثه خود داشته باشد، مواردی که باید به آن توجه شود افزایش می یابد. در مرحله اول، متخصص از بیمار می خواهد که درمان لثه را انجام دهد. در غیر این صورت، دندان درد در آینده افزایش خواهد یافت.

حتی اگر روکش های ساخته شده برای ظاهر زیبایی دندان با کار خوب برداشته شوند، ممکن است در روز اول درد خفیفی ایجاد شود. این سوال که چرا دندان با روکش زیرکونیا درد می کند را می توان به عنوان مثال در این مرحله که دندان با ساختار جدید سازگار می شود، بیان کرد. اما اگر دردی وجود داشت که به مرور زمان افزایش یافت و از بین نرفت، باید با مراجعه به دندانپزشکی اقدامات احتیاطی انجام شود. در غیر این صورت ممکن است با وضعیت غیرقابل تحمل تری روبرو شوید.

برای دندان درد زیر روکش چه چیزی مفید است؟

از لحظه ای که به پزشک متخصص مراجعه می کنید، پزشک به دنبال پاسخی برای این سوال است که "چرا دندان روکش شده زیرکونیا درد می کند؟" پس از مشخص شدن علت درد بیمار، کارهایی که می توان انجام داد بررسی می شود. گاهی اوقات می توان وضعیت را با مسکن کنترل کرد، در حالی که در موارد دیگر می توان مداخله کرد. پس از انجام معاینات و تصویربرداری های لازم توسط پزشکان در کلینیک ما، روند درمان به طور خاص برای هر بیمار برنامه ریزی می شود.

درمان خانگی درد دندان روکش شده

درمان خانگی و موقت درد دندان روکش شده

 1. برای کاهش درد دندان در خانه اگر شما دچار براکسیسم یا دندان‌قروچه هستید، می‌توانید از نایت گارد استفاده کنید. همچنین استفاده از انواع داروهای رفع استرس می‌تواند موقتاً دندان‌قروچه شما را کاهش دهد و درد را کم کند.
 2. هرگز با وسایل نوک‌تیز روکش دندان را مورد هدف قرار ندهید.
 3. از یک حوله گرم و تمیز بر روی فک خود برای کاهش درد استفاده نمایید.
 4. مصرف مسکن‌ها و آنتی‌بیوتیک‌های می‌تواند تا زمان مراجعه به کلینیک درد شما را بهبود ببخشد.

این چهار روش خانگی شاید در مواقعی نتواند درد دندان شما را بهبود بخشد، در این صورت باید فوراً نزد دندانپزشک رفت تا او ارتفاع و وضعیت دندان شما را بررسی کند و برای درمان آن اقدام نماید.

سوالات متداول

 • درد ونیر دندان چقدر طول می کشد؟

مدت زمان دندان درد بسته به دلیل درد دندان پوشش زیرکونیومی بیمار متفاوت است. اگر هوا ورودی یا پوسیدگی وجود داشته باشد، درد مداوم اجتناب ناپذیر خواهد بود. در این مرحله با مداخله پزشک باید درد را قطع کرد.

 • آیا دندان های زیرکونیومی درد دارند؟

نشت تاج دندان معمولاً یک مشکل موقتی استو خود به خود متوقف می شود یا در عرض چند روز کاملاً از بین می رود. اگر نشت مداوم یا شدید باشد، مهم است که فوراً به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

 • درد روکش دندان چه زمانی از بین می رود؟

درد و درد تاج دندان معمولاً یک مشکل موقتی است و طی چند روز خود به خود متوقف می شود یا از بین می رود. اگر نشت مداوم یا شدید باشد، مهم است که با دندانپزشکی که درمان را دریافت کرده اید تماس بگیرید.

 • چه چیزی برای درد روکش دندان مفید است؟

پس از اتمام درمان، ممکن است گزگز و درد خفیف ایجاد شود. به همین دلیل، دندانپزشک باید به شما مسکن بدهد. می توانید از این مسکن ها استفاده کنید یا از کمپرس سرد برای تسکین درد و درد استفاده کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید