هزینه، تقویت و ترمیم مینای دندان جلو شکسته و از بین رفته

02632221003 تلفن ثابت
مینای دندان

مینای دندان قوی ترین و سخت ترین قسمت بدن می باشد، مینای دندان ماده سفید و براقی است که دندان های شما را می پوشاند و از آن محافظت می کند.مینای دندان علیرغم استحکام آن می تواند محتوای مواد معدنی خود را از دست بدهد و آن را ضعیف و در برابر پوسیدگی آسیب پذیر کند... ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

مینای دندان چیست و کجاست؟

مینای دندان سخت ترین بافتی است که در بدن موجود می باشد و به پوسته نازک و خارجی که خارج از لثه بوده و سطح دندان را پوشش می دهد مینا Tooth Enamelمی گویند که این لایه از مواد معدنی هدروکسی آپاتیت ساخته شده است وظیفه ای که این ساخت مینای دندان به عهده دارد شامل جلوگیری از پوسیدگی دندان و پلاک های دندان و بیماری های لثه ای در مینای دندان جلو است.

enlightenedبیشتر مطالعه کنید: علت التهاب لثه

فرسایش مینای دندان چگونه است؟

ساخت مینای دندان

مینای دندان یک امر بسیار مهم و ضروری برای دندان ها بوده که در صورت فرسایش و مینای دندان از بین رفته  خطرات و عوارض جدی ای برای فرد به دنبال دارد.چند عوامل باعث ار بین رفتن آن می شود که شامل ژنتیک، داروهایی مانند آسپرین، مصرف غداهای شیرین و همینطور اسیدی موجب این امرمی شوند لازم به ذکر است که بدن توانایی بازسازی و تولید دوباره ی آن نیست، فرد بعد اینکه باکتری های موجود دردهان سبب ازبین رفتن مینا شدن با مشاهده ی لکه های سفید در دندان متوجه ی آن می شوند شما می توانید با رعایت نکات بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن و استفاده از نخ دندان می توانید تا حدی جلوگیری کنید البته به شما توصیه می شود که در صورت مشاهده این عارضه به دندان پزشک خود مراجعه کنید.

نشانه های فرسایش مینای دندان

وقتی دندان های شما شروع به فرسوده شدن می کند دچار تغییراتی نیز می شود که شامل تغییر رنگ دندان به رنگ زرد می شود و به این عارضه موجب لب پرو تیز شدن دندان شما می شود که دندان هایتان حالت مرتب خود را از دست می دهند، در این هنگام دندان ها نسبت به گرما و سرما واکنش نشان داده و به این دلیل که لایه های محافظی دندان از بین می روند، دندان ها به سرعت و آسانی پوسیده می شوند.دندان قروچه که اغلب در شب رخ می دهد نیز می تواند موجب فرسایش مینای دندان شود. در یک تعریف ساده می توان بیان کرد هنگامی که دهان دچار محیط اسیدی و آلودگی می شود، به مینای دندان آسیب وارد شده و موجب فرسودگی آن می شود

laughبیشتر بخوانید: علت و درمان دندان قروچه

چگونه از مینای دندان پیشگیری کنیم؟

مینای دندان کجاست

 • مسواک زدن دندان ها بعد از خوردن غذا (یک ساعت بعد)
 • خمیر دندان های حاوی فلوراید را برای مسواک زدن انتخاب کنید
 • مصرف لبنیات مانند پنیر وماست
 • جلوگیری ازمصرف نوشیدنی ها شیرین و گاز دار
 • معاینه شدن مرتب توسط دکتر دندان پزشک
 • شستشوی دهان و دندان ها
 • جدی گرفتن مشکلات گوارشی، سوزش معده و درمان آن
 • مصرف میان وعده را محدود کنید
 • نوشیدن چای سیاه و چای سبز

ترمیم مینای دندان جلو

توصیه می شود برای اینکه شدت آسیب دیدگی و هزینه ترمیم دندان شکسته را تا حد امکان کاهش دهید هرچه سریع تر به محض دیدن علائمی که ذکر شد به مطب دکتر دندان پزشک مراجعه کنید، می توان بیان کرد که میزان هزینه ترمیم مینای دندان آسیب دیده وابسته به نوع درمانی که دکتر برای تقویت مینای دندان استفاده می کند، تعیین می شود، می توانید با مراجعه به مطب دکتر مریم محمدی از قیمت به روز و مناسب از طریق تماس با ما مطلع شوید.

عکس مینای دندان

مینای دندان جلو

درمان مینای دندان ضعیف

همانطور که بالاتر اشاره کردیم درمانی برای مینای دندان وجود ندارد اما در ادامه این مقاله روش هایی که برای بهبودی این عارضه مفید است ذکر کرده ایم.

 • روش ایمپلنت دندان

زمانی که میزان فرسودگی دندان زیاد شود، بهترین گزینه برای پر کردن قسمت خالی شده ی دندان ایمپلنت دندان می باشد.

 • روش لمینت دندان

لمینت دندان یکی از بهترین روش ها برای ترمیم دندان می باشد که به علت زیبایی و سفیدی که برای دهان و دندان ها به ارمغان می آورد مورد استقبال همگان قرار می گیرد که موجب بستن فضای بین دندانی و صیقلی شدن دندان ها می شود.

بیشتر بدانید: لمینت سرامیکی

 • روش باندینگ دندان

اگر دنبال درمانی با قیمت مناسب هستید ما به شما باندینگ را پیشنهاد می کنیم که برای دندان هایی که دچار ترک خوردگی و آسیب هستندمناسب می باشد.

مینای دندان از بین رفتهامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید