قیمت لمینت دندان در کرج😍(مشاوره رایگان + عکس قبل و بعد)

09373495759 موبایل
 لمینت دندان در کرج

لمینت دندان نوعی روش زیبا سازی است که انجام آن، تاثیر زیادی بر چهره می‌گذارد. لمینت دندان که با نام ونیر(veneer) نیز شناخته می‌شود، روکش نازکی است که با استفاده از ماده چسبنده بر روی دندان قرار می‌گیرد. با این روش ایرادات دندان برطرف می‌شود و باعث زیباتر دیده شدن لبخند شما می‌شود. در این صفحه به مزایا و معایب ونیر لمینت و معرفی بهترین دندانپزشک در کرج پرداخته ایم بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

لمینت دندان چیست؟

از لمینت دندان برای اصلاح بدرنگی و بدشکلی دندان، بهم ریختگی های کم دندان، اصلاح فاصله زیاد بین دندان ها و اصلاح طرح لبخند استفاده می‌شود که باید توسط دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی انجام شود.

لمینت دندان برای افرادی انجام می‌شود که بهم ریختگی دندان آن ها جزئی است و نیازی به ارتودنسی ندارند. برای افرادی که فک و لثه آن ها مشکل دارد، لمینت دندان برای آن ها توصیه نمی‌شود.

لمینت دندان چه انواعی دارد؟

لمینت دندان را از نظر جنس و نحوه ساخت به دو دسته تقسیم می‌کنند که در دو نوع لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی می‌باشد.

لمینت سرامیکی

لمینت های سرامیکی بعد از قالب گیری دندان ها در مطب دندانپزشکی به لابراتوار فرستاده و به صورت اختصاصی برای شما ساخته می‌شود. این لمینت ها علاوه بر داشتن ظاهری زیبا، از مقاومت و استحکام نیز برخوردار هستند. این لمینت ها ماندگاری بین 15 تا 20 سال را دارند و شما را تا چندین سال از داشتن لبخندی زیبا بهره مند می‌سازند. برای انجام لمینت سرامیکی حتما به متخصص لمینت مراجعه کنید تا نتیجه کار برای شما رضایت بخش باشد.

لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی دندان احتیاجی به لابراتوار ندارد و در یک جلسه انجام می‌شود. مواد ونیر خمیری شکل بوده و دکتر به صورت مستقیم این مواد را بر روی دندان قرار می‌دهد. این لمینت از استحکام کمتری برخوردار است و طول عمر و ماندگاری کمتری دارد. اگر قصد انجام کامپوزیت ارزان در کرج دارید، دکتر مریم محمدی یکی از دندانپزشک های خوب در چهارراه طالقانی کرج است که متخصص لمینت و کامپوزیت می‌باشد.

لمینت دندان سرامیکی بهتر است یا لمینت دندان کامپوزیتی؟

هر دو نوع لمینت های سرامیکی و لمینت کامپوزیتی مستحکم و با کیفیت هستند اما تصمیم گیری درباره انتخاب بین این دو نوع لمینت به تصمیم متخصص دندانپزشک بستگی دارد. برای بهتر متوجه شدن تفاوت بین این دو لمینت چند تا از مزایا و معایب این دو دسته را بررسی می‌کنیم.

 • همانطور که گفته شد، برای انجام لمینت سرامیکی باید قالب گیری انجام شود که این موضوع احتیاج به زمان زیادتری دارد. اما لمینت کامپوزیتی نیازی به قالب گیری ندارد و طی یک جلسه قابل انجام است.
 • لمینت سرامیکی در مقابل رنگ پریدگی بسیار مقاوم است ولی لمینت کامپوزیتی از مقاومت کمتری برخوردار است.
 • لمینت کامپوزیتی قیمت مناسب‌تری نسبت به لمینت سرامیکی دارد.
 • با وجود مقاوم بودن لمینت سرامیکی، اگر این لمینت دچار شکستگی شود قابلیت ترمیم ندارد و باید تعویض شود. اما اگر به لمینت کامپوزیتی، آسیبی وارد شود قابلیت ترمیم دارد. 
 • طول عمر و ماندگاری لمینت کامپوزیتی، بسیار کمتر از لمینت سرامیکی است.
 • لمینت کامپوزیتی برای برای مواردی که فرد دارای دندان هایی با مشکل و نواقص زیادی است کاربرد ندارد.

انتخاب لمینت سرامیکی و یا لمینت کامپوزیتی بر اساس وضعیت دندان ها، میزان نقص و شدت مشکل ظاهری و با توجه به بودجه مدنظر زیباجو انتخاب می‌شود. بهتر است با فردی متخصص برای انتخاب صحیح مشورت کنید. دکتر مریم محمدی دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی در کرج است که می‌تواند به شما برای داشتن لبخندی زیباتر کمک کند.

عکس قبل و بعد لمینت دندان

چند نمونه کار از قبل و بعد لمینت دندان خانم دکتر محمدی را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

 

لمینت دندان چگونه انجام می‌شود؟

برای اکثر افرادی که مایل به انجام لمینت دندان هستند، دانستن مراحل انجام آن اهمیت زیادی دارد. لمینت دندان که در نام های ونیر پرسلن یا لمینت پرسلن شناخته می‌شود، یک پوسته نازکی است که در لابراتور ساخته می‌شود و بعد روی دندان نصب می‌گردد. مراحل انجام لمینت دندان به صورت زیر است:
1- معاینه دندان ها
در مرحله اول باید دندان های متقاضی توسط دندانپزشک بررسی گردد. وضعیت دندان ها مشخص کننده این هستند که آیا لمینت دندان برای فرد متقاضی روش درمانی و زیبایی محسوب می‌شود یا برای اصلاح لبخند خود نیاز به انجام اقدامات دیگری دارد. هنگام مراجعه برای معاینه دندان ها بهتر است عکس OPG دندان های خود را به همراه داشته باشید تا مشاوره شما با سرعت بیشتری انجام گیرد. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به مطب دکتر مریم محمدی مراجعه کنید.

2- آماده کردن دندان ها
در صورتی که انجام لمینت برای دندان های فرد متقاضی مناسب باشد، در مرحله دوم باید دندان ها آماده سازی شود. در این مرحله، دندان ها با دقت میلی متری اندازه گیری می‌شود که این اندازه ها برای قالب سازی به کار می‌روند. البته باید قبل از نصب لمینت ها، پوسیدگی های دندان یا بیماری های لثه برطرف شود تا وضعیت دندان ها برای انجام لمینت مناسب باشد. علاوه بر این باید دندان ها کمی تراش داده شوند تا سطح دندان برای چسباندن لمینت مناسب باشد.

3- قالب گیری دندان ها و مشخص کردن رنگ لمینت
در این مرحله دندانپزشک مدلسازی برای فک بالا و پایین انجام می‌دهد. اگر شما قصد انجام لمینت برای دندان های یک فک را داشته باشید، باز هم نیاز است تا از فک بالا و پایین مدلسازی انجام شود. بعد از انجام قالب گیری، متقاضی باید رنگ لمینت های خود را انتخاب کند. رنگ پوست و رنگ طبیعی دندان ها از مواردی هستند که در انتخاب رنگ دلخواه متقاضی اثرگذار هستند.

4- نصب لمینت ها روی دندان
مدل هایی که توسط دندانپزشک آماده شده به لابراتوار دندانپزشکی ارسال شده و ساخته می‌شود. بعد از آماده شدن لمینت ها، باید به دندان های متقاضی متصل شوند. در این مرحله دندانپزشک از مواد چسبنده قوی برای نصب لمینت روی سطح دندان ها استفاده می‌کند. بعد از اتمام این مرحله فرد باید دندان های مرتبی داشته باشد و مشکلات ظاهری کاملا رفع شده باشد. در صورت وجود هرگونه مشکل دندانپزشک موظف است اقدام به رفع آن کند.

مراقبت های بعد از نصب لمینت دندان

 • ونیرها می توانند تحت فشار زیاد بشکنند. از جویدن ناخن و جویدن اجسام سخت مانند مداد یا یخ خودداری کنید.
 • ممکن است چند روز طول بکشد تا به احساس روکش خود عادت کنید. اما اگر هرگونه مشکل در جویدن و مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن داشتید حتما به دندانپزشک خود اطلاع دهید.
 •  هر روز با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان ها و لثه های خود را تمیز کنید. از مسواک مخصوص لمینت دندان استفاده کنید تا لمینت شما دچار خراش و ساییدگی نشود.
 • از خوردن زیاد مواد غذایی رنگ دار پرهیز کنید. زیرا لمینت دندان شما زودتر رنگ می‌گیرد و نیاز به جرم گیری بیشتر می‌شود. همچنین مصرف سیگار و تنباکو باعث تغییر رنگ زودرس لمینت دندان می‌شود.
 • از انجام عادت هایی مثل دندان قروچه پرهیز کنید. این مشکل باعث خراب شدن لمینت ها و به هم خوردن هماهنگی و تراز فک می‌شود.

رعایت این نکات موجب می‌شود تا پولیش لمینت دندان شما به تاخیر بیفتد. همچنین طول عمر و ماندگاری لمینت دندان شما را افزایش می‌دهد. بنابراین حتما این نکات را رعایت کنید تا چندین سال لبخندی زیبا داشته باشید.


 

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

لمینت و کامپوزیت دندان یک تکنیک بسیار کم تهاجمی است که می تواند در چند جلسه بهبود زیادی در لبخند بیماران به دست آورد. این نوع درمان ها برای اصلاح عیوب دندان ها از جمله بد رنگ شدن دندان و داشتن لکه قهوه ای، نامرتب بودن دندان ها، شکستگی دندان و غیره طراحی شده است. 
از آنجایی که لمینت دندان و همچنین کامپوزیت دندان برای رفع زردی و مشکلات ظاهری مورد استفاده قرار می گیرند، هر دو این روش ها در رنگ های مختلفی از رنگ طبیعی دندان تا سفید خیلی روشن برای مشتری قابل اعمال می باشد. این روش ها اغلب برای دندان هایی که هنگام خندیدن مشاهده می شود استفاده می شود که حدود هشت الی ده دندان در فک بالا و پایین می باشد و در این روش ها در جلسه اولیه ابتدا دندان ها معاینه می‌شوند. بعد رابطه دندان‌های فک بالا و پایین نسبت بهم و نسبت به صورت شخص بررسی می‌شود تا قابل انجام بودن این درمان ها برای مراجعه کننده مورد نظر مشخص شود.
قیمت لمینت سرامیکی از کامپوزیتی بیشتر است بنابراین توان مالی شما عامل تعیین کننده ای در انتخاب این دو محسوب می‌شود. برای اطلاع از هزینه لمینت دندان در کرج می‌توانید با مطب دکتر مریم محمدی تماس بگیرید.
در آخر می توان گفت برای انجام هر یک از این روش ها باید ب مطب دکتر دندانپزشک مراجعه کنید تا بعد از بررسی و معاینه با در نظر گرفتن شرایط دهان و دندان شما بهترین روش ممکن را انتخاب کرده و طی جلسات مشخصی برای شما اعمال کند.

 

مزایای استفاده از لمینت دندان چیست؟

در دندانپزشکی، پرسلن موفق ترین و ماندگارترین ماده از نظر زیبایی است. روکش های لمینت محافظه کارانه ترین روش را برای استفاده از پرسلن روی دندان های موجود برای اهداف زیبایی ارائه می دهند. دندانپزشک می تواند لبخند بیمار را به لطف روکش هایی طراحی کند که گاهی اوقات بدون هیچ گونه اصلاح و آماده سازی روی دندان های موجود اعمال می شود. از آنجایی که سطوح جویدنی دندان ها لمس نمی شود، هیچ گونه ناراحتی برای فرد ایجاد نمی کند و مشکلی برای عادت کردن به آنها وجود ندارد و در نهایت این بهترین نتیجه از نظر زیبایی شناخته می شود که زیبایی را به دهان شما و سفیدی را به دندان شما هدیه می دهد. این به دلیل عبور نور بالای مواد است. آنها به طور دائمی مانند مینای دندان با دندان سازگار می شوند. چند تا از مهم ترین مزیت های لمینت دندانی را با هم بررسی می‌کنیم:

 • ترمیم دندان های شکسته

موقعیت های زیادی وجود دارد مانند خوردن غذای بیش از حد سفت یا انجام ورزش های سخت که در آن دندان ممکن است بشکند. از این نظر، لمینت کردن دندان می توانند برای اصلاح این مشکل، گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

 • لبخندی درخشان و زیبا به شما هدیه می‌دهد

مصرف مواد غذایی رنگ دهنده، چای و قهوه باعث رنگ گرفتن دندان ها می‌شود و لکه های زرد روی دندان ایجاد می‌کند. فایده مهم لمینت کردن دندان، ایجاد لبخندی سفید و منظم است که تاثیر زیادی روی چهره می‌گذارد.

 • عیب های قطعات دندانی را اصلاح می کند

لمینت ها با دست ساخته می شوند و رزین های قابل ترمیم را قرار می دهند و موادی هستند که برای ترمیم های زیبایی به منظور تقلید از دندان ها به طبیعی ترین شکل ممکن مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین در رنگ های مختلف تهیه می شوند و زیبایی استثنایی را ارائه می دهند و همچنین از آنها برای اصلاح عیوب کوچک در قطعات دندانی مانند سوراخ ها، فضاهای نامنظم، دندان های بریده شده، لکه دار و غیره استفاده می شود.

 • دندان طبیعی را نجات می‌دهد

لمینت ها با چسبیدن به سطح دندان، از تراشیدن آن، فرسوده نشدن ساختار آن جلوگیری می کنند. این مزیت با درمان های دیگر مانند روکش دندان اتفاق نمی افتد.

 • به قطعه دندان طبیعی استحکام می بخشد

لمینت های دندان که از مواد با کیفیت و مستحکمی ساخته شده اند، استحکام دندان را فراهم می کنند و می توانند برای سال های طولانی دوام بیاورند و در هنگام خوردن غذاهای سفت خطری نداشته باشند.

 • ماندگاری بالا

این لمینت ها تا 15 سال می‌توانند ماندگاری داشته باشند.

 • امکان انجام در مدت کوتاه

لمینت کردن دندان ها در مدت زمان کمی انجام می‌شود و نتیجه زیبا و اثربخشی را در مدت کوتاهی می‌دهد.

دندانپزشک خوب برای لمینت در کرج

دکتر مریم محمدی یکی از بهترین دکترهای دندانپزشک زیبایی در کرج می باشد که شما می توانید با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، دندان های خود را لمینت کنید و از زیبایی دهان و دندان خود لذت ببرید. اگر در جستجوی دندانپزشکی ارزان در کرج هستید مطب دکتر مریم محمدی خدمات دندانپزشکی را با قیمت بسیار عالی انجام می‌دهد. دکتر مریم محمدی دارای تخصص و تحصیلات عالی در دانشگاه تهران سراسری با رتبه 34 می باشد. ایشان بعد از فارغ التحصیلی عضو بنیاد نخبگان استان شد و دوره رزیدنتی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین در رشته ی تخصصی ترمیمی و زیبایی گرفت و بعد از آن  در سال 1394 موفق به کسب بورد تخصصی و عضو هیات علمی  دانشکده دندانپزشکی گیلان شد. از سال 1396 تا کنون نیز استادیار بخش ترمیمی دانشکده دندانپزشکی البرز می‌باشد.برای اطلاع از قیمت لمینت دندان در کرج با مطب دکتر مریم محمدی تماس بگیرید تا به طور کامل از قیمت لمینت دندان آگاه شوید.


 


 • قیمت لمینت دندان در کرج چقدر است؟

  هزینه لمینت سرامیکی وابسته به عواملی از جمله میزان خرابی دندان و جنس موادی که انتخاب می کنید دارد.

 • بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در کرج برای لمینت دندان کیست؟

  دکتر مریم محمدی جزء بهترین و حرفه ای ترین دندانپزشکان کرج می باشد که با قیمت مناسب لمینت را برای شما انجام می دهد. 

 • آیا لمینت دندان به دندان آسیب وارد می‌کند؟

  خیر، لمینت و کامپوزیت باعث آسیب به دندان نمی‌شوند و اگر به طور اصولی انجام شوند، باعث اصلاح عیب های دندان می‌شوند. تراشی که برای آماده سازی دندان ها جهت لمینت انجام می‌شود بسیار کم بوده و به مینای دندان هیچ آسیبی نمی‌رسد.

 • طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

  عمر لمینت ها به طور معمول 5 تا 15 سال است . که این ماندگاری با توجه به کیفیت لمینت های ساخته شده و میزان مراقبتی که از دندان ها انجام می‌شود، تعیین می‌گردد.

 • کامپوزیت بهتره یا لمینت؟

  هر دو برای اصلاح لبخند شما و زیبا کردن دندان ها نقش به سزایی دارند، بنابراین نمی‌توان بین این دو لمینت، یکی را به قطع یقین انتخاب نمود. تصمیم گیری درباره انجام لمینت سرامیکی و کامپوزیت به وضعیت دندان ها و مشکلات آن ها بستگی دارد. توان مالی هم در انتخاب لمینت یا کامپوزیت اثرگذار است.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید