قیمت لمینت دندان در کرج ( عکس قبل و بعد)

09373495759 موبایل
دندانپزشک خوب برای لمینت در کرج

لمینت دندان یک روش زیباسازی دندان می باشد که علاوه بر سفید و جداب کردن دهان و دندان شما جنبه ی درمانی دارد، لمینت دندان که به نام های لمنیت سرامیکی و ونیر سرامیکی نیز شناخته می شود پوسته ی نازکی می باشد که به سطح جلویی دندان مچسبد و براساس نیاز هر شخصی طراحی می شود. در این صفحه به مزایا و معایب ونیر لمینت و معرفی بهترین دکتر در کرج پرداخته ایم بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

فهرست موضوعات


دندانپزشکی زیبایی مجموعه ای از درمان های زیبایی و ترمیمی است که برای اطمینان از سلامت و زیبایی دندان ها و لثه ها استفاده می شود. زیرا؛ در دندانپزشکی، دندان های سالم و داشتن ظاهری زیبا مکمل یکدیگر هستند، از آنجایی که امروزه یکی از پرکاربردترین درمان‌های دندانپزشکی در میان درمان‌های برخی از بیماری‌های منفی دندان، استفاده از پرسلن است که به آن لمینت ونیر نیز می‌گویند یکی از روش های زیباسازی دندان در کرج می باشد که در این مقاله قصد داریم به معرفی دندانپزشک خوب برای لمینت در کرج بپردازیم با سایت دکتر مریم محمدی متخصص ترمیمی دندان در کرج همراه باشید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان ارزان در کرج

لمینت سرامیکی دندان نوعی پوشش زیبایی است که برای از بین بردن شرایطی که هم بر لبخند و هم بر وضعیت سلامت و بهداشت دهان و دندان فرد موثر است که از این روش می توان برای درمان موارد زیادی از جمله شلوغی، تغییر رنگ، شکستگی یا از دست دادن دندان استفاده کرد. در روکش دندان Laminate از دو ماده مختلف می توان استفاده کرد. اینها؛ روکش ها را می توان از پرسلن یا مواد ونیر کامپوزیت به دست آورد. البته در حالی که مواد کامپوزیت ممکن است برای از بین بردن فضاهای کوچک بین دندان ها یا درمان شلوغی های کوچک کافی است اما در برخی موارد لمینت مزیت های بیشتری دارد.

لمینت دندان می توان برای اصلاح طیف وسیعی از مشکلات دندانی استفاده کرد که به شرح زیر می باشد:

 • دندان هایی که لکه دار هستند و نمی توان آنها را سفید کرد
 • دندان های شکسته، شکسته یا فرسوده
 • دندان های کج یا بد شکل
 • فضاهای نامنظم یا فاصله زیاد بین دندان های جلویی بالا

لمینت دندان، روکش‌های نازکی هستند که از رزین یا پرسلن ساخته شده‌اند و به دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا شکل زیبایی به آن‌ها بدهند. روکش‌های دندان که به لمینت‌های دندان نیز معروف هستند، به شما این امکان را می‌دهند که ظاهر و زیبایی لبخند خود را خیلی سریع و موثر بهبود بخشید. این لمینت ها معمولاً از پرسلن ساخته می شوند، زیرا این ماده ای است که مزایای زیادی را برای شما به ارمغان می آورد. از جمله مهمترین موارد می توان به این نکته اشاره کرد که ظاهر دندان های طبیعی را بازسازی می کند و در عین حال استحکامی بسیار شبیه به مینای دندان طبیعی به دست می آورد همچنین می توان افزود که لبخند زیبا و جذابی را برای فرد به شمار می آورد.

به این ترتیب لمینت های دندان برای اصلاح انواع تغییرات رنگ، موقعیت یا شکل دندان، مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: ونیر کامپوزیت

لمینت ونیر را برای چه کسانی استفاده می شود؟

هنگامی که بیمار دارای دندان های زرد رنگ است، هنگامی که درمان سیم ارتودنسی توصیه ی دکتر نیست یا نمی توان برای دندان های شلوغ، دندان های کوتاه بیش از حد فرسایش یافته، و همینطور شکستگی دندان ها، در واقع می توان در صورت وجود دندان های ناقص، از لمینت برای ایجاد یک دندان زیبا استفاده کرد البته لمینت دندان برای افراد بالای 18 سال اعمال می شود.

نمونه کار لمینت دندان دکتر مریم محمدی

طریقه استفاده از لمینت دندان

اصلاح طرح لبخند با لمینت سرامیکی

عوارض لمینت دندان

تعویض روکش دندان با روکش سرامیکی

پولیش لمینت دندان

طرز لمینت دندان

لمینت دندان کج

نمونه کار لمینت دندان

آشنایی با انواع لمینت دندان

در حالت کلی می توان گفت لمینت ها به دو دسته اصلی تقسیم می شود که در متن زیر به این روش ها می پردازیم.

لمینت سرامیکی

این نوع لمینت علاوه بر اینکه ظاهر بسیار زیبا و جذابی را برای فرد به ارمغان می آورد، از استحکام، مقاومت و دوام خوبی نیز برخوردار می باشد، مرحله ساخت این نوع روکش ونیر به این صورت می باشد که پس از قالب گیری دندان ها در مطب دکتر دندانپزشک، این قالب به لابراتوار ارسال می شود و در نهایت لمینت به صورت اختصاصی برای شما تهیه می شود، این ها تقریبا 15 الی 20 سال ماندگاری دارند البته لازم به ذکر است که باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

مزایای لمینت‌های سرامیکی چیست؟

از انواع مزایای لمینت سرامیکی می توان موارد زیر را فهرست کرد:

 • در مقابل رنگ پریدگی بسیار مقاوم است
 • بعد از لعاب سرامیک تخلخل ندارند از همین جهت در برابر لکه پذیری نیز استحکام بالایی دارد
 • از آنجایی که نور به دندان منعکس می شود، زیبایی خاصی را به نمایش می گذارد

معایب لمینت‌های سرامیکی چیست؟

مانند هر روش دندانپزشکی دیگری، این روش نیز دارای معایبی می باشد که به شرح زیر است:

 • داشتن هزینه ی بالا
 • اگر دندان دچار آسیب شود قابل ترمیم نیست و نیاز به تعویض دارد

لمینت کامپوزیتی

ونیر کامپوزیت دندان نیازی به لابراتوار ندارد و دکتر دندانپزشک به صورت مستقیم به روی دندان ها قرار می گیرد و این روش در یک جلسه انجام می شود لذا مواد ونیر خمیری شکل بوده و به روی دندان توسط دکتر فرم داده می شود.

مزایای لمینت‌های کامپوزیتی چیست؟

 • نیازی به تراشیدن دندان و آماده سازی ندارد
 • در یک جلسه روکش انجام می شود
 • دارای قیمت مناسبی نسبت به روش سرامیکی دارد
 • قابلیت ترمیم دارد
 • این روش قابل بازگشت می باشد و شما می توانید در صورت نیاز کامپوزیت را از دندان های خود بردارید

معایب لمینت‌های کامپوزیتی چیست؟

از معایب ونیر کامپوزیت‌ها می‌توان موارد زیر را فهرست کرد:

 • طول عمر و ماندگاری کمتری نسبت به روش سرامیکی دارد
 • استحکام کمی دارد
 • برای مواردی که فرد دارای دندان هایی با مشکل و نواقص زیادی است کاربرد ندارد

مزایای استفاده از لمینت دندان چیست؟

لمینت و کامپوزیت در کرج

در دندانپزشکی، پرسلن موفق ترین و ماندگارترین ماده از نظر زیبایی است. روکش های لمینت محافظه کارانه ترین روش را برای استفاده از پرسلن روی دندان های موجود برای اهداف زیبایی ارائه می دهند. دندانپزشک می تواند لبخند بیمار را به لطف روکش هایی طراحی کند که گاهی اوقات بدون هیچ گونه اصلاح و آماده سازی روی دندان های موجود اعمال می شود. از آنجایی که سطوح جویدنی دندان ها لمس نمی شود، هیچ گونه ناراحتی برای فرد ایجاد نمی کند و مشکلی برای عادت کردن به آنها وجود ندارد و در نهایت این بهترین نتیجه از نظر زیبایی شناخته می شود که زیبایی را به دهان شما و سفیدی را به دندان شما هدیه می دهد. این به دلیل عبور نور بالای مواد است. آنها به طور دائمی مانند مینای دندان با دندان سازگار می شوند. از انواع مزیت های این روش زیباسازی دندان می توان موارد زیر را فهرست کرد:

 • ترمیم دندان های شکسته

موارد متعددی وجود دارد که در آن دندان ممکن است بشکند، مانند هنگام خوردن غذای بیش از حد سفت یا هنگام انجام ورزش های سخت، همانطور که دندان ها سفت هستند، تخریب ناپذیر نیستند.

از این نظر، لمینت های دندان می توانند برای اصلاح این مشکل، گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

 • عیب های قطعات دندانی را اصلاح می کند

لمینت ها با دست ساخته می شوند و رزین های قابل ترمیم را قرار می دهند و موادی هستند که برای ترمیم های زیبایی به منظور تقلید از دندان ها به طبیعی ترین شکل ممکن مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین در رنگ های مختلف تهیه می شوند و زیبایی استثنایی را ارائه می دهند و همچنین از آنها برای اصلاح عیوب کوچک در قطعات دندانی مانند سوراخ ها، فضاهای نامنظم، دندان های بریده شده، لکه دار و غیره استفاده می شود.

 • دندان طبیعی را نجات دهید

لمینت ها با چسبیدن به سطح دندان، از تراشیدن آن، فرسوده نشدن ساختار آن جلوگیری می کنند. این مزیت با درمان های دیگر مانند روکش دندان اتفاق نمی افتد.

 • به قطعه دندان طبیعی استحکام می بخشد

لمینت های دندان که از مواد با کیفیت و مستحکمی ساخته شده اند، استحکام دندان را فراهم می کنند و می توانند برای سال های طولانی دوام بیاورند و در هنگام خوردن غذاهای سفت خطری نداشته باشند.

دیگر مزایا:

 1. لمینت ها بدون نیاز به فرآیندهای آزمایشگاهی، اما مستقیماً در دهان شما ساخته می شوند.
 2. لمینت ها قابل تعمیر هستند و در صورت لزوم می توان آنها را در یک بار مراجعه به کلینیک اصلاح کرد.
 3. لمینت ها قیمت کمتری نسبت به روکش های چینی دارند.

عوارض استفاده از لمینت دندان

قیمت لمینت دندان در کرج

 • پوسیدگی دندان (اگر لمینت درست نصب نشود)
 • در صورت رعایت نکردن بهداشت دهان تمکان بروز بیماری پریودنتال وجود دارد
 • حساسیت دندانها
 • اگر دچار شکستگی شود امکان درمان وجود ندارد و روشی غیر قابل بازگشت است
 • کنده شدن روکش لمینت
 • امکان تغییر شکل لمینت پس از نصب وجود ندارد
 • احساس درد بعد از نصب لمینت دندان
 • التهاب لثه
 • هزینه ی بیشتر لمینت نسبا به سایر روش ها
 • نداشتن تطابق رنگ لمینت با سایر دندان ها

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

لمینت دندان یک تکنیک بسیار کم تهاجمی است که می تواند در چند جلسه بهبود زیادی در لبخند بیماران به دست آورد. این نوع درمان برای اصلاح عیوب دندان ها از جمله رنگ، لکه ها، شکل، شکستگی ها و غیره طراحی شده است. 

از آنجایی که لمینت دندان و همچنین کامپوزیت دندان برای رفع زردی و مشکلات ظاهری مورد استفاده قرار می گیرند. هر دو این روش ها در رنگ های مختلفی از همرنگ دندان تا سفید خیلی روشن برای مشتری قابل اعمال می باشد. اغلب برای دندان هایی که هنگام خندیدن مشاهده می شود استفاده می شود که حدود هشت الی ده دندان در فک بالا و پایین می باشد و در این درمان های دندانپزشکی در جلسه معاینه ابتدا دندانها، روابط دندانهای فک بالا و پایین نسبت بهم و روابط فک بالا وپایین نسبت به صورت شخص بررسی میشود، تا قابل انجام بودن این درمانها برای مراجع مورد نظر مشخص شود.

در آخر می توان گفت برای انجام گفت برای انجام هر یک از این روش ها باید ب مطب دکتر دندانپزشک مراجعه کنید تا بعد از بررسی و معاینه با در نظر گرفتن شرایط دهان و دندان بهترین روش را انتخاب کرده و طی جلسات مشخصی برای شما اعمال شود.

لمینت دندان ارزان در کرج

دکت مریم محمدی یکی از بهترین دکترهای دندانپزشکی زیبایی در کرج می باشد که شما می توانید با بهترین کیفیت و منساب ترین قیمت، دندان های خود را لمینت کنید و از زیبایی دهان و دندان خود لذت ببرید، دارای تخصص و تحصیلات عالیه در دانشگاه تهران سراسری با رتبه 34 می باشد و بعد از فارغ التحصیلی عضو بنیاد نخبگان استان شد و دوره رزیدنتی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین در رشته ی تخصصی ترمیمی و زیبایی گرفت و بعد از آن  در سال 1394 موفق به کسب بورد تخصصی و عضو هیات علمی  دانشکده دندانپزشکی گیلان شد. از سال 1396 تا کنون نیز استادیار بخش ترمیمی دانشکده دندانپزشکی البرز هستند.

بیشتر مطالعه کنید: اصلاح طرح لبخند

لمینت دندان اقساطی در کرج

قیمت لمینت دندان 1402 چقدر است؟

قیمت لمینت دندان ممکن است کمی بالاتر از قیمت سایر درمان های دندانپزشکی باشد. کیفیت و شدت کار دندانپزشک و قیمت مواد مورد استفاده در درمان دندان تاثیر بسزایی در تعیین قیمت دارد شما می توانید برای اطلاع از قیمت بروز لمینت دندان در کرج از طریق تماس با ما مطلع شوید و مشاوره رایگان بگیرید از دیگر خدمات زیبایی دندان دکتر مریم محمدی می توان به بلیچینگ دندان در کرج اشاره کرد.

فواید لمینت دندان توسط متخصص دندانپزشکی در کرج

لمینت ونیر راه حل مناسبی برای برخی از اختلالات دندانی است که بر ظاهر شما تأثیر منفی می گذارد. با این روش درمانی برای دندان هایی که دچار مشکل هستند اعمال می شود، چینی های برگی بسیار نازک به دندان های شما می چسبند و ظاهر آن ها زیباتر می شود. ساختار جامد و رنگ بدون تغییر دندان های لمینت شده برای بازگرداندن ظاهر طبیعی و عملکرد دندان ایده آل است. به لطف درمان لمینت ونیر، عملکرد دندان های شما بهبود می یابد و چهره و لبخند شما نیز زیباتر به نظر می رسد. روکش هایی که با این روش درمانی به دندان ها می چسبند مواد بسیار نازک و شفاف ساخته شده از چینی هستند. لمینت ها مطابق با دندان های شما تهیه شده و با دقت روی دندان ها قرار می گیرند. به لطف این چینی ها که با استفاده از چسب مخصوص به جلوی دندان های شما می چسبند، هماهنگی و دوام کامل تضمین می شود. شما همیشه می توانید با ما تماس بگیرید تا در مورد این درمان و موارد دیگر اطلاعات کسب کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

توصیه هایی قبل از قرار دادن ونیر یا لمینت دندان

قبل از دریافت روکش دندان ها و لثه های شما باید سالم باشند. دندانپزشک شما می تواند هر بیماری یا حفره ای را قبل از قرار دادن روکش درمان کند.
ونیرها همیشه گزینه مناسبی برای بیمارانی که دندان های خود را به هم فشار می دهند یا به هم می سایند نیست، زیرا روکش های نازک ممکن است بریده شوند یا بشکنند.اگر دندان‌هایتان را به هم فشار می‌دهید یا به هم می‌سایید، ممکن است دندانپزشک به شما پیشنهاد کند که هنگام خواب از محافظ پلاستیکی شب استفاده کنید.
اگرچه دندانپزشک شما تا حد امکان مینای دندان کمتری را برای روکش‌ها برمی‌دارد، اما پس از برداشتن مینای دندان نمی‌توان این فرآیند را بازگرداند.
ونیرها ممکن است به مرور زمان شل شوند. در این صورت ممکن است موارد جدیدی مورد نیاز باشد.
مانند تمام مراقبت های دندانی خود، تمام انتظارات و گزینه های درمانی خود را با دندانپزشک خود در میان بگذارید. مراجعه منظم به دندانپزشک برای حفظ سلامت دندان ها و لثه ها ضروری است.

مراقبت های بعد از قرار دادن ونیر یا لمینت دندان

ونیرها می توانند تحت فشار تراشه یا بشکنند. از جویدن ناخن و جویدن اجسام سخت مانند مداد یا یخ خودداری کنید.
ممکن است چند روز طول بکشد تا به احساس روکش خود عادت کنید. اما اگر گزش شما بلافاصله پس از قرار دادن روکش احساس نشد، به دندانپزشک خود اطلاع دهید. او قبل از ترک مطب آن را تصحیح خواهد کرد.
هر روز با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان ها و لثه های خود را تمیز نگه دارید. ممکن است همچنان حفره هایی در زیر یا اطراف روکش ها وجود داشته باشد.

لمینت دندان اسنپ اسمایل چیست؟

لمینت دندان اسنپ اسمایل یکی از روش‌های زیباسازی دندان می باشد. در این روش، یک لایه بسیار نازک از موادی مثل پورسلین یا کامپوزیت بر روی سطح دندان قرار می‌گیرد تا شکل، اندازه، رنگ و تراکم دندان‌ها را بهبود بخشد. اسنپ اسمایل نازک، بادوام و از رزین دندان با تکنولوژی پیشرفته ساخته شده اند. Snap-On Smiles جایگزین‌های راحت‌تری هستند که می‌توانند به افراد کمک کنند از ناراحتی‌های رویه‌های پیچیده و تهاجمی دندان‌پزشکی اجتناب کنند.با هدف ایجاد لبخندی زیبا به روشی سریع، ساده و بدون درد به شما ارائه می شود. در واقع از یک وسیله متحرک تشکیل شده است که دارای پوسته های رنگی دندان بسیار نازکی است که روی دندان شما قرار می گیرد و تمام عیوب زیبایی را پنهان می کند.


 • قیمت لمینت دندان در کرج چقدر است؟

  هزینه لمینت سرامیکی وابسته به عواملی از جمله میزان خرابی دندان و جنس موادی که انتخاب می کنید دارد.

 • بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در کرج برای لمینت دندان کیست؟

  دکتر مریم محمدی جزء بهترین و حرفه ای ترین دندانپزشکان کرج می باشد که با قیمت مناسب لمینت را برای شما انجام می دهد. 

 • عمر لمینت دندان چقدر است؟

  در حالت کلی، لمینت دندان معمولاً برای مدت ۵ تا ۱۰ سال می‌تواند ماندگاری داشته باشد. با این حال، با مراقبت دقیق از دندان‌های لمینت شده، می‌توانید ماندگاری آن‌ها را بالاتر ببرید. برای نگهداری و مراقبت از دندان‌های لمینت شده، باید رژیم غذایی سالم و مناسب را رعایت کنید،


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید