X

آيا سفید کردن دندان و جرم‌ گیری مینای دندان را از بین می‌برد؟

09373495759 موبایل
آیا سفید کردن و جرم گیری دندان مینای دندان را ازبین می برد

در این مقاله قصد داریم به سوالی که اکثر مردم هنگام سفید کردن و بلچینگ دندان یا جرم گیری دندان می پرسند بپردازیم؛ آیا جرم گیری و بلچینگ دندان موجب به مینای دندان آسیب ی رساند؟ برای مطع شدن از پاسخ آن ادامه مطلب را از دست ندهید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

آیا جرم گیری دندان به مینای دندان آسیب می زند؟

در واقع می توان گفت تا زمانی که جرم گیری دندان ها به درستی و توسط یک متخصص دندانپزشکی انجام شود، هیچ عارضه منفی از طریق جرم گیری دندان را تجربه نخواهید کرد و این نکته را در نظر داشته باشید که مینای دندان شما از جرمگیری قوی تر می باشند، تا زمانی که مسواک زدن و مواردی مانند جرم گیری دندان ها به درستی انجام شود، در واقع از سلامتی بهتر، دندان های تمیزتر و لبخندی درخشان تر خواهید داشت. همچنین می توامن افزود که تمیز نکردن و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان برای لبخند شما بیشتر از جرم گیری دندان آسیب می رساند. زیرا بدون جرم گیری حرفه ای، دندان ها مقدار زیادی جرم رسوب می کنند. و پلاک های دندان موجب بیماری های لثه از جمله (التهاب لثه) که در نهایت منجر به از دست دادن دندان می شود.دکتر متخصص دندانپزشکی معتقد است که باور اشتباهی است که با جرم گیری مینا دندان از بین می رود.

جرم گیری دندان

جرم گیری دندان چیست؟

جرم گیری دندان موجب می شود تا دندان ها از تجمع و لکه ها دور می سازد و یک روش رایج دندانپزشکی برای بیماران مبتلا به بیماری لثه است. این یک نوع تمیز کردن دندان است که به زیر خط لثه می رسد تا تجمع پلاک را از بین ببرد متخصص ترمیمی دندان می‌تواند به طور موثر تمام آن رسوبات باکتری را از بین ببرد و به شما دهان و دندان سالم را هدیه می دهد.

چه زمانی جرم گیری دندان لازم است؟

همه افراد نوعی تجمع پلاک را تجربه می کنند. بزاق، باکتری ها و پروتئین ها در دهان شما یک لایه نازک را تشکیل می دهند که تقریباً همیشه دندان های شما را می پوشاند. وقتی غذا می خورید، ذرات ریز، اسیدها و قندهای غذا به این لایه می چسبند و تجمعی روی دندان ایجاد می کنند که به آن پلاک می گویند. باکتری هایی که در این پلاک زندگی می کنند می توانند باعث بروز بیماری لثه و پوسیدگی دندان شوند. مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و تمیز کردن منظم دندان ها به حذف پلاک و جلوگیری از مشکلات جدی تر کمک می کند.

عوارض جرم گیری دندان

چرا دندان ها جرم میگیرند؟

اگر از مسواک مناسب استفاده نشود و همینطور به درستی مسواک زده نشود دندان ها به فوریت جرم میگیرد که می توانید مقاله نحوه صحیح مسواک زدن را بخوانید. از آنجایی که در برخی قسمت های دندان دسترسی کامل برای مسواک زدن نداریم بهتر است از مسواک کودک و یاعمودی کردن دست استفاده شود حداقل زمان مناسب برای مسواک زدن 5 دقیقه می باشد.

بهترین روش جرم گیری دندان

انواع روش های جرم گیری دندان چیست؟

با توجه به توضیحات بالا این باکتری ها بعد از گذشت زمان وتبدیل شدن به جرم دندان که قابل مشاهده هستند و به راحتی از دندان جدا نمی شوند، این جرهای دندانی به دو رنگ زرد یا قهوه ای موجب از بین رفتن زیبایی دهان و دندان شما می شود پس بهترین روش برای از بی بردن جرم های روی دندان استفاده از روش جرم گیری دندان می باشد که در مطب دکتر مریم محمدی متخصص ترمیمی انجام می شود که شامل سه روش است که قصد داریم به توضیح آن بپردازیم:

انواع روش های جرم گیری دندان

قیمت جرم گیری دندان دکتر مریم محمدی

جرمگیری دندان با دست (جرمگیری دستی دندان)

این روش که جزء روش های قدیمی سفید کردن دندان می باشند بسیار زمان بر و دردآور می باشد در واقع این روش امروز به دلیل پیشرفت علم کاربردی ندارد و مورد استفاده قرار نمی گیرد.

روش جرم گیری دندان با دستگاه

این روش که جایگزیم جرم گیری با دست است که بسیار رایج و محبوب بین کسانی که قصد دارند دندان هایشان را جرم گیری کنند دارند که روش جدیدی است.

دستگاه های جرم گیری دندان

 دستگاه های اولتراسونیک و یا پیزوالکتریک از جمل دستگاه های جرم گیری دندان می باشند و دارای نکات مثبت بسیاری هستند که از انواع این ویژگی ها می توان به سرعت بخشین به روندجرم گیری و داشتن خطر کمتری برای دندان، محافظت از دندان و نرساندن آسیب به دندان اشاره کرد و همینطور فرد هنگام جرم گیری درد بسیار کمی را احساس می کند.

جراحی دندان

در زمانی که جرم های دندان به دری روی دندان زیاد هستند که نمی توان از روش های بالا استفاده کرد دکتر روش جراحی را انتخاب می کند تا دندان ها از شر جرم ها راحت کند

البته لازم به ذکر است که روش های خانگی برا برداشتن جرم دندان وجود دارد که می توان به خمیر دندان افراد سیگاری و همچنین پودر ها جرم گیری دندان اشاره کرد. در واقع این روش ها به دلیل اینکه دارای مقدار زیادی ساینده هستند به دندان و مینای دندان آسیب می رساند و با برداشتن مینای دندان، دندان های شما را سفید می کنند که البته مدت زمان کوتاهی برای درخشان کردن دندان ها دارند و در حقیقت به دندان هایتان آسیب وارد می کنند. اصولی ترین و بهترین روش برای جرم گیری دندان ها سلب نظر کردن به این روش های خانگی و مراجعه به دندانپزشک زیبایی می باشد تا دکتر با استفاده از دانش، تجریه و تخصص خود جرم گیری دندان و بروساژ دندان را برای شما انجام دهد.

تقویت مینای دندان

فواید جرم گیری دندان چیست؟

با از بین رفتن جرم دندان پوسیدگی دندان نیز کاهش می یابد با انجام بروساژ و جرم گیری دندان ورم و التهاب لثه بهبود پیدا می کند و همچنین این روش ماز ایجا بیماری های لثه ای جلوگیری می کند البته این نکته را مد نر داشته باشید که ایم مزایا فقط تا زمانی که دوباره روی دندان ها جرم تجمع کند کارساز می باشد.پس بهتر است حتما بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید.

بلچینگ دندان(سفید کردن دندان)

بلیچنگ دندان یکی از روش های دندانپزشکی برای سفید کردن دندان ها می باشد که دارای دو روش بلیچینگ دندان خانه و بلیچینگ دندان در مطب می باشد که روش دوم بسیار موثر است، در یک تعریف کلی می توان گفت از آنجایی که دندان دارای دو بخش مینای دندان و عاج می باشد که مینا روی عاج قرار دارد که سبب سفیدی دندان می باشد و با مرور زمان و استفاده از سیگار و... این سفیدی از بین رفته وبرای سفید کردن دندان ها افراد از بلیچینگ بهره بری می کنند، البته لازم به ذکر است بلیچینگ و سفید کردن دندان موجب از بین رفتن مینای دندان نمی شود

قیمت بلیچینگ دندان دکتر مریم محمدی

هزینه جرم گیری و بروساژ دندان

برای قیمت بروساژ دندان عواملی زیادی از جمله هزینه های تصویر برداری، تخصص دندانپزشک مهم است البته این نکته را در نظر داشته باشید که تصویر برداری اجباری نیست و دکتر دندانپرشک باتوجه مهارت خود می توانید میزان جرم دندان را تشخیص دهد در برخی موارد لازم است که فرد دوبار دندانهای خود را جرم گیری کند که گاهی با خون ریزی همراه است. برای قیمت جرم گیری دندان و مشاوره از تماس باما در ارتباط باشید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید