بهترین و طرز استفاده از انواع دهانشویه

09373495759 موبایل
دهانشویه

دهانشویه جایگزین روال معمول بهداشت دهان و دندان مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان کشیدن روزانه نمی شود. عملکرد دهانشویه ها تازه کردن نفس است، برخی از انواع دهانشویه ها، مانند شوینده های فلوراید، می توانند به محافظت از دندان ها در برابر اسیدهای تولید شده توسط باکتری های پلاک کمک کنند.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

دهانشویه بوی بد دهان را از بین می برد و دهان راخوشبو می کند، می تواند به کاهش پلاک و التهاب لثه کمک شایانی کند، همچنین به کاهش پوسیدگی دندان کمک می کند. دهانشویه واقعا می تواند به بهبود سلامت دهان شما کمک کند. دهانشویه های حاوی فلوراید حتی می توانند به بازسازی مجدد دندان ها کمک کنند. غرغره کردن با دهان شویه، ​​نفس شما را تازه می کند و اعتماد به نفس شما را بیشتر می کند. علاوه بر مسواک زدن منظم و نخ دندان کشیدن، دهانشویه می تواند روال دندانپزشکی شما را در کنار مسواک زدن و استفاده از نخ دندان کامل کند و فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد باسایت دکتر مریم محمدی همراه باشید.

مزایا و معایب دهانشویه

طرز استفاده از دهانشویه

اگر می خواهید با دهانشویه شستشو دهید، باید آن را در رأس برنامه روزانه دندانپزشکی خود قرار دهید. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن تنها راه حذف کامل ذرات و پلاک است. اما در صورت استفاده صحیح، یک دهانشویه خوب می تواند توانایی های پاکسازی سطح بعدی را برای دندان های شما به ارمغان بیاورد و در عین حال سلامت دهان و دندان شما را تقویت کند.

فواید دهانشویه چیست؟

بوی بد دهان را تازه می کند: باقیمانده غذا می تواند در دهان شما موجب ایجاد باکتری ها و بوی بد در دهان شما شود. دهانشویه تا حد زیادی برای از بین بردن این بوهای ماندگار کمک کنند.
پلاک و التهاب لثه را کاهش دهد: هنگامی که با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم ترکیب شود، دهانشویه می تواند به دفع ذرات مزاحم که منجر به بیماری لثه می شود کمک کند. باز هم بهترین گزینه استفاده از فرمول درمانی حاوی روغن های ضروری است.
جلوگیری از پوسیدگی و پوسیدگی دندان : در این مورد فلوراید دوست شماست. دهانشویه های حاوی این ماده از معدنی سازی مجدد و دندان های سالم پشتیبانی می کنند. مسواک زدن با خمیر دندان حاوی فلوراید نیز همیشه هوشمندانه است.

معایب دهانشویه چیست؟

فواید استفاده از دهانشویه

بوی بد دهان را مخفی کند: یک تکه سریع دهانشویه به تنهایی مشکلات تنفسی شما را درمان نمی کند. مسواک زدن مداوم و نخ دندان کشیدن تنها تضمین سلامت دهان و دندان است. بعلاوه، دهانشویه ها فقط ممکن است به شما تازگی موقتی بدهد

تقویت روتین مراقبت از دهان

دهانشویه می تواند مراقبت از دهان شما را بهبود بخشد، اما در نظر داشته باشید که این دهانشویه جایگزینی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم نیست. دندان های خود را دو بار در روز به مدت حداقل دو دقیقه مسواک بزنید تا ذرات غذا و پلاک از روی دندان هایتان پاک شود و روزی یک بار نخ دندان بکشید تا بین دندان ها و در امتداد خط لثه تمیز شود.

توصیه ی دکتر مریم برای برای تقویت دهان و دندان

دهانشویه گلودرد

  1. از یک رژیم غذایی متعادل و سالم برای دندان استفاده کنید.
  2. مصرف غذاها و نوشیدنی های با قند بالا مانند آب نبات و نوشابه را محدود کنید.
  3. از خوردن تنقلات مکرر خودداری کنید.
  4. از مسواک حاوی فلوراید استفاده کنید
  5. مسواک خود را هر سه تا چهار ماه یکبار یا زودتر عوض کنید، اگر به نظر می رسد کهنه یا فرسوده شده است.
  6. به طور منظم برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

انواع دهانشویه

انواع دهانشویه هابه صورت هستند که شامل دهانشویه درمانی و دهانشویه زیبایی می باشد.

دهانشویه های زیبایی برای از بین بردن بوی بد دهان و همچنین ایجاد طعم خوشایند در دهان بسیار موثر هستند و موجب سفید شدن دندان ها می شود.
دهانشویه های درمانی که موجب کاهش تجمع باکتری ها در دهان می شود و برای درمان التهاب لثه، خشکی دهان و تجمع پلاک در دندانها مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونه از دهانشویه استفاده کنیم؟

دهانشویه برای بوی بد دهان

اکثر انواع دهانشویه ها به روشی که در متن زیر گفته ایم استفاده می شوند البته لازم به ذکر است که قبل از استفاده از هر محصولی بروشور آن را مطالعه کنید.

  • دندان های خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. اگر از خمیر دندان فلوراید دار استفاده می کنید بعد از مسواک زدن کمی صبر کنید چرا که دهان شویه اگر بلافاصله پس از خمیر دندان استفاده شود فلوراید غلیظ خمیر دندان را می شوید.
  • به اندازه ای که روی محصول گفته شده است از دهانشویه استفاده کنید که بین 3 الی 5 قاشق چای خوری است.
  • سپس در دهان خود بریزید و آن را در دهان بچرخانید.  در نظر داشته باشید که دهانشویه را قورت ندهید.
  • مدت ۳۰ ثانیه آن را در دهان غرغره کنید و درآخر آن را بیرون بریزید.

همچنین بخوانید:

کامپوزیت دندان در کرج

روکش دندان

اصلاح طرح لبخند

بلیچینگ دندان

ونیر کامپوزیتامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید