انواع محافظ دندان و نایت گارد دندان قروچه

09373495759 موبایل
محافظ دندان

محافظ دندان ابزاری است که برای جلوگیری از آسیب دیدن حرکات غیرارادی مفصل فک در نتیجه فشردن، ساییدن و مالش غیرارادی دندان ها در هنگام خواب استفاده می شود. به منظور جلوگیری از ایجاد پلاک شب که یکی از مشکلات رایج در دندانپزشکی است، این وسیله به نام پلاک محافظ دندان و نایت گارد توسط دندانپزشک تجویز می شود. پس از تشخیص دندانپزشک مشخص می شود و از حرکات غیر ارادی بیمار و آسیب رساندن به دندان ها و لثه ها جلوگیری می شود. محافظ دندان شفاف برای استفاده در روز و شب مناسب هستند. 

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

محافظ دهان برای محافظت از دندان ها و لثه ها مورد استفاده قرار می گیرند. محافظ‌های دهانی که به صورت سفارشی نصب می‌شوند بهتر از محافظ‌های دهانی بدون نسخه مناسب و از دندان‌های شما محافظت می‌کنند. محافظ های شب می توانند دندان قروچه را کاهش دهند. کودکان و بزرگسالان باید هنگام ورزش های تماسی یا فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری از محافظ دهان یا گارد نایت استفاده کنند. با سایت دکتر مریم محمدی همراه باشید در این مقاله به محافظ دندان شبانه و همینطور محافظ دندان ارتودنسی پرداخته ایم.

محافظ دندان و نایت گارد چیست؟

قیمت گارد نایت

برای جلوگیری از مشکلاتی مانند ساییدگی و لغزش در فک که ممکن است در نتیجه مشکلاتی که ممکن است پس از نتایجی مانند فشردن فک و دندان قروچه در طول خواب رخ دهد، ایجاد شود، محافظ دندان ژله ای طراحی شده است.

این پلاک محافظ دندان که در شب مورد استفاده قرار می گیرند، مخصوص هر فردی طراحی شده اند. به عنوان محافظ دهان ساخته شده توسط دندانپزشکان شناخته می شود. به لطف نایت گارد می توانید از سایش دندان ها و بروز مشکلاتی مانند لیز خوردن فک جلوگیری کنید.

بسیاری از افراد به دلیل استرسی که در زندگی روزمره تجربه می کنند، مشکل دندان قروچه در شب را دارند. در حالی که مشکل دندان قروچه باعث ساییدگی دندان ها می شود، می توانند باعث لغزش در فک نیز شوند. برای استفاده از پلاک شب ابتدا باید با دندانپزشک مشورت کنید.

همچنین بخوانید: علت و درمان دندان قروچه

پس از مراجعه به دندانپزشک برای پلاک محافظ دندان، فک و ساختار دندان شما معاینه می شود.

پس از آن یک محافظ دهان با توجه به ساختار شما و مخصوص شما ساخته می شود. این محافظ ها که برای استفاده در شب ساخته شده اند، از مالیدن دندان ها به یکدیگر جلوگیری می کنند. به این ترتیب ساختار دندان ها و ساختار فک خود را مختل نخواهید کرد. افرادی که از نایت گارد استفاده خواهند کرد را می توان به شرح زیر نام برد.

 1. افرادی که به دلیل ساییدن دندان ها دچار ساییدگی شده اند
 2. افرادی که دندان هایشان به تغییرات دما حساس است
 3. افرادی که دندان قروچه را در مواقع پر استرس تجربه می کنند
 4. افرادی که هنگام بیدار شدن از خواب از فک و سردرد شکایت دارند

افرادی که دارای شکایات ذکر شده در بالا هستند در خط مقدم کسانی هستند که مجبور به استفاده از محافظ های دندان هستند. قبل از اینکه بتوانید از صفحه شب استفاده کنید، ابتدا باید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

دندانپزشک شما قالب های دندان و فک شما را بیرون می آورد و پلاک محافظی ایجاد می کند که برای این قالب ها مناسب تر است. امکان استفاده از این محصول در زندگی روزمره وجود دارد. اگر در طول روز در معرض استرس هستید، دندان قروچه می کنید، می توانید از این محافظ نیز استفاده کنید. با این حال، استفاده از آن برای بیش از 12 ساعت در یک دوره 24 ساعته مناسب نیست.

استفاده ازاین محافظ دندان ها حداقل 4 ساعت در روز و حداقل 21 روز در ماه مناسب تلقی می شود. پلاک ها می توانند رنگ ها و اندازه های مختلفی داشته باشند. این گزینه ها کاملا به شما بستگی دارد.

استفاده از پلاک محافظ دندانی

محافظ دندان برای سیگار

برای استفاده از پلاک باید به دندانپزشک مراجعه کنید. پس از مراجعه به دندانپزشک، با توجه به توضیح صحیح مشکلاتی که با آن مواجه هستید و تصمیم دندانپزشک خود، استفاده از پلاک محافظ دندان را شروع می کنید.

بعد از اینکه دندانپزشک شما استفاده از این محصول را تایید کرد، اقداماتی که باید اعمال شود به شرح زیر است:

 • اندازه گیری های دندانی شما انجام می شود
 • اندازه گیری چانه شما گرفته شده است
 • کپک از اندازه گیری دندان ها و فک شما برداشته می شود
 • یک رکورد شب مطابق با این الگو ساخته می شود.
 • پس از انجام این مراحل، اکنون می توانید از صفحه شب استفاده کنید. یکی از عوامل مهم در استفاده از بشقاب های شب، زمان است. نگه داشتن پلاک شبانه در دهان به مدت طولانی نیز باعث ایجاد مشکلاتی در دندان ها و دهان می شود.

به همین دلیل استفاده از نایت گارد باید در عرض 24 ساعت و حداکثر 12 ساعت استفاده شود. پوشیدن رکورد حداکثر 4 ساعت در روز طبیعی است. به همین دلیل می توانید از بشقاب خود نیز در این راه استفاده کنید.

برای شما بسیار مفید است که در مورد استفاده از محافظ دندان قروچه با دندانپزشک خود صحبت کنید. استفاده از آن در زمان مشخص شده برای بهره مندی بیشتر از محافظ مهم است. اگر پلاک باعث ایجاد مشکلات یا مشکلاتی در دهان شما می شود، حتما باید در مورد شکایات خود با دندانپزشک خود صحبت کنید.

چگونه از محافظ دندان قروچه استفاده کنیم؟

محافظ دندان قروچه

سوالات زیادی در مورد محافظ دندان وجود دارد. چگونه از پلاک محافظ دندان استفاده کنیم؟ استفاده از آن بسیار ساده است.

 • برای استفاده از پلاک شب، ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کنید.
 • پس از مراجعه به دندانپزشک، باید شکایات خود را بگویید.
 • اگر پزشک شما استفاده از پلاک شب را مناسب تشخیص دهد، کاربردهای لازم برای پلیت شروع می شود.
 • پلاک شما با اندازه گیری دندان ها و فک و برداشتن قالب ها تشکیل می شود.
 • بعد از اینکه بشقاب شما به شما داده شد، می توانید از هم اکنون استفاده از آن را شروع کنید.
 • برای استفاده مناسب از بشقاب، استفاده از آن به مدت 4 ساعت در طول روز ضروری است.
 • بعد از چند روز بعد از استفاده از بشقاب شب تاثیر آن را خواهید دید.
 • شب ها قبل از خواب باید بشقاب را بپوشید و از آن استفاده کنید.
 • اگر در زندگی روزمره با مشکلاتی مانند ساییدن یا فشردن دندان های خود مواجه هستید، استفاده از آن در طول روز مناسب است.
 • پلاک دندانی به جلوگیری از سایش دندان ها و لغزش در فک شما کمک می کند.
 • افرادی که این مشکلات را دارند می توانند به دندانپزشک مراجعه کنند و برای پلاک اقدام کنند.

خدمات کلینیک دکتر مریم محمدی

لمینت سرامیکی

ونیر کامپوزیت

روکش دندانامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید