X

قیمت جرم گیری دندان در کرج (بروساژ)

09373495759 موبایل
روش های جرم گیری دندان

اگر افراد بعد از مصرف غذا به بهداشت و سلامت دهان و دندان خود اهمیت ندهند، ماده ای روی دندان ها قرار می گیرند و اگر این پلاک ها تمیز نشوند و به مرور با بزاق دهان ترکیب شوند یک لایه بسیار نازک روی دندان را ایجاد می کند که ابتدا ضرری ندارد ولی با گذشت زمان باعث بروز بیماری های لثه می شود و برای از بین بردن این جرم ها لازم است تا جرم گیری انجام شود، ادامه مطلب را برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد جرم گیری دندان در کرج از دست ندهید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

جرم دندان اولین نشانه از پوسیدگی دندان است، این به معنای این است که ایتدا دندان ها جرم می گیرند سپس پوسیده می شوند. پلاک لایه ای از میکروارگانیسم ها است که به صورت لایه ای چسبنده و بی رنگ ظاهر می شود که فضا و سطح دندان ها را می پوشاند. پلاک ها در محل اتصال لثه و دندان بین دندان هایت روی لثه و دندان می تواند توسعه یابد. اگر پلاک دندان جمع شود و تمیز نشود، به مرور زمان با مواد معدنی موجود در بزاق ترکیب می شود، سفت می شود و به جرم دندان تبدیل می شود. جرم یکی از علل اصلی بسیاری از بیماری های لثه و عفونت های دندانی است و مشکل مهمی است که نیاز به درمان فوری دارد، از این روی جرم گیری دندان در کرج یکی از خدمات کلینیک دکتر مریم محمدی می باشد.

همچنین بخوانید: درمان التهاب لثه

جرم دندان چیست؟

پلاک های میکروبی بعد از مصرف هر وعده غذایی در دهان جمع می شوند و موجب ایجاد یه لایه نازک زرد رنگ روی دندان ها می شود اگر شما به طور منظم و درست از مسواک و نخ دندان استفاده نکنید این پلاک ها روی هم تجمع پیدا کرده  و سفت می شوند که به این اتفاق جرم دندان می گویند و بسیار مهم است که پلاک را تمیز کنید، یعنی به مراقبت روزانه از دهان پایبند باشید تا از تشکیل جرم دندانی جلوگیری کنید. با این حال، باید مطمئن شوید که روش صحیح مسواک زدن را تمرین کرده و زمان کافی را صرف تمیز کردن دندان ها می کنید. جرم گیری دندان روشی برای از بین بردن جرم از سفیدی دندان های مجاور لثه است. توصیه می شود قبل از انجام این روش با دندانپزشک مشورت کنید.

بهترین روش جرم گیری دندان

 

دلایل بوجود آمدن جرم دندان

چنانچه بهداشت دهان و دندان فرد رعایت نشود موجب ایجاد شدن یک لایه میکروبی به روی دندان که پلام نام دارد، می شود و به مرور زمان اگر شخص این لایه ها را تمیز نکند، املاحی که در مواد غذایی و همچنین بزاق دهان وجود دارد سبب بوجود آمدن جرم دندان شده که بسیار سخت است.

جرم گیری دندان چه مزیایی دارد؟

 1. از بین بردن بوی بد دهان
 2. بهبود سلامت کلی بدن
 3. جلوگیری از تغییر رنگ و تورم لثه
 4. پیشگیری از احساس طعم و بوی بد دهان
 5. برداشتن پلاک و رسوب از سطح دندان
 6. پیشگیری از ایجاد مشکلات پیچیده و صرف هزینه‌های اضافی
 7. سطوح ناصاف ریشه صاف و هموار
 8.  کمک به سلامت لثه ها
 9. پیشگیری از ایجاد بیماری‌های لثه
 10. پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها

جرمگیری دندان در کرج توسط دکتر مریم محمدی

جرم گیری دندان و بروساژ برای بهبودی ورم و التهاب لثه موثر است از همین جهت از تبدیل شدن این موضوع به یک بیماری جدی پیشگیری می کند لذا این جرم گیری سبب می شود تا پوسیدگی دندان کمتر شود. البته لازم به ذکر است، این جرم گیری تا هنگامی که روی دندان هایتان دوباره جرم بگیرید، تاثیر دارد. از همین روی نیاز است تا بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید. در صورت رعایت نکردن نیاز به جرم گیری دوره ای خواهید داشت. جرمگیری دندان در کرج به شما این امکان را می دهد تا این پلاک و رسوبات را از روی سطح دندان خود حذف کرده و در نهایت دهان و لبخند زیباتری داشته باشید.

قیمت جرم گیری دندان در کرج چقدر است؟

شما می توانید برای انجام جرم گیری دندان در کرج به کلینیک دکتر مریم محمدی مراجعه کرده و با قیمت مناسب به همراه کیفیت کار عالی دندان های خود را از پلاک های میکروبی رها کنید، تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید و وقت معاینه بگیرید.

قیمت جرمگیری دندان در کرج

جرمگیری دندان
(جرمگیری دو فک)
1،200،000 تومان
بروساژ دندان
(بروساژ دو فک)
800،000 تومان
جرمگیری و بروساژ دندان
(جرمگیری و بروساژ دو فک)
2،000،000 تومان

مهم است بدانید که این قیمت ها تقریبی بوده و برای بدست آوردن قیمت بروز و دقیق با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

عوارض جرم گیری دندان 

 1. حساسیت دندان‌ها
 2. تورم و التهاب لثه
 3. عفونت
 4. خونریزی لثه
 5. مشاهده شکاف بین دندان‌ها
 6. درد لثه

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه کنید.

عوارض جرم گیری دندان

روش‌های جرم گیری دندان چیست؟

قیمت جرم گیری دندان در کرج

پس از آنکه دندان ها دچار جرم شدند که نمی توان آن را با مسواک از بین برد در این حالت از جرم گیری دندان و بروساژ برای از بین بردن این پلاک های میکروبی استفاده می شود شایان ذکر است که این روش ها کوچک ترین ضرری برای دندان نداشته و از پوسیدگی دندان و همچنین التهاب لثه جلوگیری می شود.

قبل از شروع فرآیند تمیز کردن، پزشک یک بی حس کننده موضعی برای تسکین درد در طول فرآیند جرم گیری تجویز می کند. ابزارهای مورد استفاده برای انجام مقیاس بندی نیز متفاوت است. به طور کلی این دو روش جرم گیری دندان در از بین بردن اثربخشی یکسانی دارند. با این حال، روش جرم گیری دستی سنتی می تواند پلاک دندان را تمیزتر از ابزار اولتراسونیک حذف کند.

قبل از اینکه تعیین کنید کدام روش حذف جرم برای شرایط شما مناسب است، می توانید با دندانپزشک خود مشورت کنید. شما همچنین به روشی برای بهبود بهداشت دندان نیاز دارید. پولیش یا پولیش دندان. پولیش این کار به منظور از بین بردن لکه های تشکیل شده توسط پلاک های میکروبی انجام می شود. نحوه برداشتن جرم دندان با جرم گیری و پولیش دندان ها باید بیش از یک بار در هنگام ایجاد پلاک و جرم انجام شود.

انجام جرم گیری دندان برای بیمار در طی چند جلسه انجام می شود که در بین این جلسات بیمار باید طبق دستورات پزشک خود عمل کند به این صورت که بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کند، در حالت کلی فرایند زدودن جرم از دندان، جرم گیری نامیده می شود. برای انجام این کار در دندانپزشکی دو روش وجود دارد که در متن زیر به آنها میپردازیم:

1.جرم گیری با ابزارهای دستی

انواع جرم گیری دندان

همانگونه که از نامش پیداست دندانپزشک شما از یک ابزار دستی برای جرم گیری دندان استفاده می کند، در این حالت پزشک به صورت دستی پلاک های روی دندلن را برمیدارد در این روش برای مشخص کردن قسمت هایی که نیاز به جرم گیری دارد، دندانپزشک از حس لامسه خود بهره مند می شود، تا بتواند مناطقی که دارای پلاک و رسوب هستند را پاکسازی کند. 

2.جرم گیری با ابزارهای اولتراسونیک

در این روش برای پاک کردن پلاک ها از روی دندان از ابزاری به نام اولتراسونیک استفاده می شود که از طریق لرزش یکسر فلزی عمل جرم گیری انجام می شود. برای پاک کردن پلاک ها و  همچنین سرد نگه داشتن دستگاه از اسپری آب استفاده می شود. 

هزینه جرم گیری دندان

درمان جرم گیری دندان در کرج

ابتدا باکتری ها و تارتار سفت شده ای که روی سطح دندان ها، اطراف آن ها و در امتداد خط لثه ایجاد شده اند، حذف می شوند. هنگامی که این تارتار خارجی برداشته شد، دسترسی به ناحیه زیر خط لثه برای از بین بردن جرم و باکتری های تجمع یافته در آنجا امکان پذیر خواهد بود.

جرم گیری دندان در کرج در چند مرحله انجام می شود.

 • تمیز کردن سطح دندان. باکتری ها و تارتار سخت شده ای که روی سطح، اطراف دندان ها و در امتداد خط لثه ایجاد شده اند حذف می شوند. این امکان دسترسی به ناحیه زیر خط لثه را فراهم می کند.
 • استفاده از بی حسی موضعی. استفاده از بی حسی موضعی ضروری است زیرا درمان ممکن است برای بیمار دردناک باشد.
 • خراش دادن زیر خط لثه. پس از اعمال بیهوشی، تارتار و باکتری های انباشته شده در زیر خط لثه برداشته می شوند. بسته به میزان تارتار و باکتری، ممکن است نیاز باشد که پوسته پوسته شدن در چندین ویزیت انجام شود.
 • پس از از بین رفتن داروی بیهوشی، مقداری درد باقیمانده و احتمالاً مقداری خونریزی لثه نیز وجود خواهد داشت. دندانپزشک مجموعه ای از نکات مراقبت های بعد و نحوه مراقبت از ناحیه آسیب دیده را به شما می دهد تا به سرعت و به طور موثر بهبود یابد.

3.جرم گیری دندان با لیزر

برای جلوگیری از جرم دندان و همچنین درمان پلاک های روی دندان، می شود از جرم گیری دندان با لیزر استفاده می شود. در واقع می شود گفت که برای سفید کردن دندان با روش لیزر نوعی روش پیشگیرانه به شمار می رود. بعد از انجام پاکسازی عمیق، پاکت‌های لثه و سطوح ریشه آب درمانی با یک لیزر صورت میگیرد و موجب متصل شدن مجدد بافت های لثه می شود از جهتی برای بهبودی بافت های لثه نیز موثر می باشد.  

نحوه جرم گیری دندان

 دستگاه AMD Laser : در این‌ روش از ژل بلیچینگ دندان برای سفید کردن دندان ها، بر روی دندان ها استفاده می شود و در ادامه پرتو شتاب دهنده بطور مستقیم بر روی دندان ها‌ تابیده می شود تا به‌ از این طریق حداکثر نتایج بهینه بدست آید. این روش سفید کردن دندان با لیزر یک‌روش کاملابدون درد برای فرد می باشد. از همین جهت رنگ دندان ها را تا 8 درجه‌ در مدت کمتر ازیک ساعت سفید کرد.

درطول جلسه بعدی، دندان پزشک مجددا لثه‌ها را معاینه می کند تا میزان بهبودی پاکت‌های لثه را بررسی کند. در صورتی‌که عمق پاکت‌های لثه هنوز بیش‌ از 3 میلیمتر باشند، روش‌های درمانی قوی‌تر از سفید کردن دندان با لیزر تجویز می شود.

درمان لثه چگونه انجام می شود؟

معایب جرم گیری دندان

بسته به مرحله بیماری، میزان اثربخشی درمان های قبلی و وضعیت سلامت عمومی، روش های انتخاب شده برای درمان لثه متفاوت است. درمان ها؛ به دو دسته درمان های جراحی و غیرجراحی تقسیم می شود که درمان های غیرجراحی لثه به شرح زیر است:

تمیز کردن حرفه ای دندان

پلاک و جرم زمانی که زیر خط لثه قرار می گیرند باعث بیماری لثه می شوند. رهایی از این مشکل با تمیز کردن حرفه ای دندان امکان پذیر است. در تمیز کردن حرفه ای دندان ها که فرآیندی بسیار ساده است، دندانپزشک پلاک را عمیقاً تمیز می کند. اگر فرد مستعد بیماری لثه باشد، دندانپزشک ممکن است بیش از دو بار در سال تمیز کردن حرفه ای دندان را توصیه کند. تمیز کردن منظم لثه به پیشگیری از بیماری لثه کمک می کند

جرم گیری دندان و برنامه ریزی ریشه

عکس جرم گیری دندان

اگر دندانپزشک تشخیص دهد که پلاک و جرم زیر لثه جمع شده است، جرم گیری و برنامه ریزی ریشه را اعمال می کند. این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در این روش پلاک و جرم بالا و زیر خط لثه برداشته می شود. سپس لکه های ناهموار روی ریشه دندان صاف می شوند و چسبیدن و تکثیر باکتری ها را با مشکل مواجه می کنند.درمان لثه در برخی موارد نیاز به جراحی دارد. درمان های لثه که شامل اعمال جراحی می شود به شرح زیر است:

جراحی کوچک کردن پاکت

در طی این روش، لثه ها به سمت عقب بلند شده و جرم انباشته شده در زیر آنها برداشته می شود. در همان زمان، پاکت هایی که در اثر فرورفتگی لثه ها ایجاد شده و با جرم دندان پر شده اند، تمیز می شوند. در برخی موارد، استخوان آسیب دیده دندان ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشد. به این فرآیند برنامه ریزی ریشه ای نیز می گویند. سپس لثه ها در جای خود قرار می گیرند تا محکم در اطراف دندان قرار گیرند. بستن صحیح شکاف بین لثه و دندان همچنین مناطقی را که باکتری های مضر رشد می کنند محدود می کند. بنابراین، احتمال مشکلات جدی سلامتی که ممکن است از بیماری پریودنتال ناشی شود نیز کاهش می یابد.

دیگر خدمات کلینیک دکتر مریم محمدی

بلیچینگ دندان

لمینت سرامیکی دندان

روکش دندان

مراقبت های بعد از جرم گیری دندان

این درمان پریودنتال با فعالیت روزانه بیمار تداخلی ندارد، زیرا در ساعات پس از اتمام آن، بیمار فقط ناراحتی خفیفی را احساس می کند که به تدریج از بین می رود. با این حال، توصیه ما این است که دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 1. دندان های خود را با یک برس نرم مسواک بزنید.
 2. اگر چند ساعت بعد از عمل متوجه ظاهر شدن چکه‌های خون شدید، نگران نباشید، طبیعی است. خونریزی همراه با التهاب در طی چند ساعت ناپدید می شود.
 3. تا چند روز از نخ دندان استفاده نکنید.
 4. غذاهای بیش از حد سفت نخورید و غذاهایی را انتخاب کنید که جویدن را آسان می کند.
 5. دوز داروهای مسکن تجویز شده توسط پریودنتیست را افزایش ندهید.
 6. خراش دادن دندان ممکن است برای کنترل بیماری پریودنتال کافی باشد، اگرچه اگر پیشرفته تر باشد، درمان جراحی ضروری خواهد بود.

عکس قبل و بعد جرم گیری دندان

قبل و بعد جرم گیری دندان 

قیمت جرمگیری دندان

جرم گیری دندان پوسیده

قیمت جرمگیری دندان 1402


سوالات متداول

علت حساسیت دندان بعد از جرمگیری دندان چیست؟

ابتدا مکن است نسبت به گرما و سرما حساس باشید، نگران نباشید بعد از چند روز شاهد کمتر شدن حساسیت دندانهایتان خواهید بود.

آیا جرم گیری دندان درد دارد؟

نسبت به میزان جرم دندان ها درد جرمگیری نیز متغیر می باشد.

جرم گیری دندان خانگی موثر است؟

جرم گیری به روش سنتی و در خانه زمانی مناسب است که جرم روی دندان هایتان کم باشد، در کل برای از بین بردن جرم و پلاک های دندانی بهتر است از روش دندانپزشکی استفاده کنید.

هزینه جرم گیری دندان سال 1402 چقدر است؟

 هزینه جرم گیری دندان به طور معمول بین 500.000 تومان (پانصد هزار تومان) تا 1.000.000 تومان (یک میلیون تومان) می باشد.

آیا جرم گیری دندان مینای دندان را از بین میبرد؟

خیر، جرم گیری دندان باعث آسیب و از بین رفتن مینای دندان نمی شود و موجب حفظ سلامت لثه می شود.

جرم گیری دندان هر چند وقت یکبار انجام می شود؟

اگر فردی بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کند جرمگیری دندان سالی یک بار توصیه می شود.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید