فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

معرفی انواع جرم گیری دندان + قیمت جرم گیری دندان در کرج

02632221003 تلفن ثابت
روش های جرم گیری دندان

اگر افراد بعد از مصرف غذا به بهداشت و سلامت دهان و دندان خود اهمیت ندهند، ماده ای روی دندان ها قرار می گیرند و اگر این پلاک ها تمیز نشوند و به مرور با بزاق دهان ترکیب شوند یک لایه بسیار نازک روی دندان را ایجاد می کند که ابتدا ضرری ندارد ولی با گذشت زمان باعث بروز بیماری های لثه می شود و برای از بین بردن این جرم ها لازم است تا جرم گیری انجام شود، ادامه مطلب را از دست ندهید.....

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

جرم دندان اولین نشانه از پوسیدگی دندان است، این به معنای این است که ایتدا دندان ها جرم می گیرند سپس پوسیده می شوند. پلاک لایه ای از میکروارگانیسم ها است که به صورت لایه ای چسبنده و بی رنگ ظاهر می شود که فضا و سطح دندان ها را می پوشاند. پلاک ها در محل اتصال لثه و دندان بین دندان هایت روی لثه و دندان می تواند توسعه یابد. اگر پلاک دندان جمع شود و تمیز نشود، به مرور زمان با مواد معدنی موجود در بزاق ترکیب می شود، سفت می شود و به جرم دندان تبدیل می شود. جرم یکی از علل اصلی بسیاری از بیماری های لثه و عفونت های دندانی است و مشکل مهمی است که نیاز به درمان فوری دارد.

همچنین بخوانید: درمان التهاب لثه

جرم دندان چیست؟

پلاک های میکروبی بعد از مصرف هر وعده غذایی در دهان جمع می شوند و موجب ایجاد یه لایه نازک زرد رنگ روی دندان ها می شود اگر شما به طور منظم و درست از مسواک و نخ دندان استفاده نکنید این پلاک ها روی هم تجمع پیدا کرده  و سفت می شوند که به این اتفاق جرم دندان می گویند و بسیار مهم است که پلاک را تمیز کنید، یعنی به مراقبت روزانه از دهان پایبند باشید تا از تشکیل جرم دندانی جلوگیری کنید. با این حال، باید مطمئن شوید که روش صحیح مسواک زدن را تمرین کرده و زمان کافی را صرف تمیز کردن دندان ها می کنید. جرم گیری دندان روشی برای از بین بردن جرم از سفیدی دندان های مجاور لثه است. توصیه می شود قبل از انجام این روش با دندانپزشک مشورت کنید.

روش های جرم گیری دندان

بهترین روش جرم گیری دندان

پس از آنکه دندان ها دچار جرم شدند که نمی توان آن را با مسواک از بین برد در این حالت از جرم گیری دندان و بروساژ برای از بین بردن این پلاک های میکروبی استفاده می شود شایان ذکر است که این روش ها کوچک ترین ضرری برای دندان نداشته و از پوسیدگی دندان و همچنین التهاب لثه جلوگیری می شود.

قبل از شروع فرآیند تمیز کردن، پزشک یک بی حس کننده موضعی برای تسکین درد در طول فرآیند جرم گیری تجویز می کند. ابزارهای مورد استفاده برای انجام مقیاس بندی نیز متفاوت است. به طور کلی این دو روش جرم گیری دندان در از بین بردن اثربخشی یکسانی دارند. با این حال، روش جرم گیری دستی سنتی می تواند پلاک دندان را تمیزتر از ابزار اولتراسونیک حذف کند.

قبل از اینکه تعیین کنید کدام روش حذف جرم برای شرایط شما مناسب است، می توانید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

شما همچنین به روشی برای بهبود بهداشت دندان نیاز دارید. پولیش یا پولیش دندان. پولیش این کار به منظور از بین بردن لکه های تشکیل شده توسط پلاک های میکروبی انجام می شود.

نحوه برداشتن جرم دندان با جرم گیری و پولیش دندان ها باید بیش از یک بار در هنگام ایجاد پلاک و جرم انجام شود.

قیمت جرم گیری دندان در کرج

شما می توانید برای انجام جرم گیری و بروساژ در کرج به کلینیک دکتر مریم محمدی مراجعه کرده و با قیمت مناسب به همراه کیفیت کار عالی دندان های خود را از پلاک های میکروبی رها کنید، تنها کافیست با شماره های درج شده در متن زیر تماس حاصل فرمایید و وقت معاینه بگیرید.

شماره های تماس مطب دکتر محمدی

 تلفن ثابت 02632221003

 موبایل 09373495759

درمان لثه چگونه انجام می شود؟

معایب جرم گیری دندان

بسته به مرحله بیماری، میزان اثربخشی درمان های قبلی و وضعیت سلامت عمومی، روش های انتخاب شده برای درمان لثه متفاوت است. درمان ها؛ به دو دسته درمان های جراحی و غیرجراحی تقسیم می شود که درمان های غیرجراحی لثه به شرح زیر است:

تمیز کردن حرفه ای دندان

پلاک و جرم زمانی که زیر خط لثه قرار می گیرند باعث بیماری لثه می شوند. رهایی از این مشکل با تمیز کردن حرفه ای دندان امکان پذیر است. در تمیز کردن حرفه ای دندان ها که فرآیندی بسیار ساده است، دندانپزشک پلاک را عمیقاً تمیز می کند. اگر فرد مستعد بیماری لثه باشد، دندانپزشک ممکن است بیش از دو بار در سال تمیز کردن حرفه ای دندان را توصیه کند. تمیز کردن منظم لثه به پیشگیری از بیماری لثه کمک می کند

جرم گیری دندان و برنامه ریزی ریشه

عکس جرم گیری دندان

اگر دندانپزشک تشخیص دهد که پلاک و جرم زیر لثه جمع شده است، جرم گیری و برنامه ریزی ریشه را اعمال می کند. این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در این روش پلاک و جرم بالا و زیر خط لثه برداشته می شود. سپس لکه های ناهموار روی ریشه دندان صاف می شوند و چسبیدن و تکثیر باکتری ها را با مشکل مواجه می کنند.درمان لثه در برخی موارد نیاز به جراحی دارد. درمان های لثه که شامل اعمال جراحی می شود به شرح زیر است:

جراحی کوچک کردن پاکت

در طی این روش، لثه ها به سمت عقب بلند شده و جرم انباشته شده در زیر آنها برداشته می شود. در همان زمان، پاکت هایی که در اثر فرورفتگی لثه ها ایجاد شده و با جرم دندان پر شده اند، تمیز می شوند. در برخی موارد، استخوان آسیب دیده دندان ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشد. به این فرآیند برنامه ریزی ریشه ای نیز می گویند. سپس لثه ها در جای خود قرار می گیرند تا محکم در اطراف دندان قرار گیرند. بستن صحیح شکاف بین لثه و دندان همچنین مناطقی را که باکتری های مضر رشد می کنند محدود می کند. بنابراین، احتمال مشکلات جدی سلامتی که ممکن است از بیماری پریودنتال ناشی شود نیز کاهش می یابد.

دیگر خدمات کلینیک دکتر مریم محمدی

بلیچینگ دندان

لمینت سرامیکی دندان

روکش دندان

قبل و بعد جرم گیری دندان

قبل و بعد جرم گیری دندان امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید