ماندگاری بلیچینگ دندان چقدر است؟ (هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ)

09373495759 موبایل
ماندگاری بلیچینگ دندان

تغییر رنگ دندان ها با فرآیند بلیچینگ دندان برطرف می شود و می توانید دندان های سفیدتری داشته باشید. فرآیند سفید کردن دندان ها را می توان به عنوان بلیچینگ مطب که توسط پزشک در محیط مطب اعمال می شود و بلیچینگ خانگی که بیمار در خانه با ژل های حاوی مواد سفید کننده با نسبت پایین تر به لطف پلاک شفافی که با اندازه گیری های گرفته شده به بیمار داده می شود، اعمال می شود در این مقاله قصد داریم به تعریف و ماندگاری بلیچینگ دندان بپردازیم بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

دندان‌ها به مرور زمان بر اثر تغذیه، مراقبت‌های ناکافی از دهان و دندان، سیگار کشیدن و مصرف مواد غذایی رنگ‌دهنده سفیدی و درخشندگی خود را از دست می‌دهند. برای جبران این وضعیت، برنامه های سفید کننده دندان در محدوده دندانپزشکی زیبایی انجام می شود. بلیچینگ دندان تقاضای زیادی دارد زیرا باعث می شود دندان ها ظاهر قدیمی خود را بازیابند، معایبی مانند سایش و ضعیف شدن ندارند و قابل اطمینان هستند. سفید کردن دندان که یک روش بدون درد و بدون درد است، در صورتی که تحت نظر دندانپزشکان متخصص و با مواد با کیفیت انجام شود، دائمی است. سفید کردن دندان های دائمی برای روشن کردن رنگ دندان هایی که به دلایل مختلف تغییر رنگ داده و زرد می شوند استفاده می شود. علاوه بر عوامل ژنتیکی، داروهای مصرفی فرد، میزان فلوراید موجود در آب، افزایش سن، روکش ها، پرکردگی ها، سیگار کشیدن و عدم توجه به مراقبت های دندانی می تواند باعث تیره شدن رنگ دندان ها شود. مدت زمان فرآیند سفید کردن دندان بسته به میزان توجه فرد به مراقبت از دندان متفاوت است. مراقبت از دندان های تغییر رنگ داده شده باید طبق توصیه های پزشک انجام شود. با سایت دکتر مریم محمدی همراه باشید.

علت تغییر رنگ دندان ها چیست؟

زرد شدن و تغییر رنگ دندان ها ممکن دلایل متعددی داشته باشد از جمله این علت ها می شود موارد زیر را فهرست کرد:

در اختلالات ساختاری که در هنگام شکل گیری دندان ها در دوران کودکی رخ می دهد، برخی آنتی بیوتیک ها در معرض قرار گرفتن در دوران شیرخوارگی یا در رحم، مواد غذایی و نوشیدنی های مصرف شده در زندگی روزمره (مواد رنگ کننده مانند سیگار، چای و قهوه) و مقدار فلوراید در آب آشامیدنی می توانند باعث شوند.

البته این تغییر رنگ در دندان ها به دو دسته تقسیم می شود:

تغییر رنگ داخلی: لکه هایی هستند که به داخل دندان نفوذ کرده اند و با مسواک زدن پاک نمی شوند. اختلالات ساختاری که در هنگام شکل گیری دندان ها (به دلیل داروها یا مصرف زیاد فلوراید و ...) ایجاد می شود نیز در این دسته قرار می گیرند. فرآیند بلیچینگ دندان در اکثر این موارد بسیار موفق است.

رنگ خارجی: رنگی که از برخی مواد غذایی رنگ‌دهنده مانند سیگار، چای، قهوه و کولا به سطح دندان می‌چسبد. اکثراً پس از تمیز کردن جرم دندان می توان از شر این لکه ها خلاص شد.

رنگ های مختلف نیاز به درمان های متفاوتی دارند. به همین دلیل، بهتر است دندانپزشک شما تصمیم بگیرد که چه نوع درمانی باید انجام شود.

روش های بلیچینگ دندان چیست؟

مدت زمان ماندگاری بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان که یکی از پرطرفدارترین کاربردهای دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی است، با روش های مختلفی قابل انجام است. که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

بلیچینگ که موثرترین روش برای از بین بردن تغییرات رنگ در دندان است، با اهمیت فزاینده ای که به زیبایی دندان داده می شود، به طور فزاینده ای ترجیح داده می شود. قبل از سفید کردن دندان، مناسب بودن بیمار برای استفاده باید توسط دندانپزشک بررسی شود. البته قابل ذکر است که سفید کردن دندان را نمی توان برای دندان هایی که ناسالم تشخیص داده اند اعمال کرد. روش های سفید کردن دندان با توجه به تکنیک کاربرد به دو نوع مختلف تقسیم می شوند:

  • بلیچینگ دندان مطب (Office bleaching): در یک ساعت در محیط اداری انجام می شود. این سریع ترین، ایمن ترین و موثرترین سیستم سفید کننده است که از ژل سفید کننده و نور تشکیل شده است که می تواند در مدت زمان کوتاهی 3 تا 4 درجه دندان را روشن کند.
  • بلیچینگ دندان خانگی (Home bleaching): این فرآیند سفید کردن است که با قرار دادن ژل ها در دهانی های پلاستیکی که به طور خاص برای فرد با یک اندازه ساده از دهان تهیه شده است، انجام می شود. سفید شدن مورد نظر به طور متوسط ​​در 5-7 روز به دست می آید. باید 4-8 ساعت در روز استفاده شود (بسته به رنگ و ژل).

در روش سفید کردن دندان های مطب، ژل محافظ و نور روی دندان ها اعمال می شود. آفیس بلیچینگ یکی از رایج ترین روش های مورد استفاده است و در افرادی که درمان ریشه انجام داده اند ترجیح داده می شود. تغییرات رنگی که پس از درمان ریشه رخ می دهد را می توان با بلیچینگ از بین برد. در کاربرد سفید کننده دندان خانگی از قالب های ژل ریختن استفاده می شود. این روش در منزل توسط بیمار تحت نظر دندانپزشک اعمال می شود.

مدت زمان انجام فرآیند سفید کردن دندان ممکن است بسته به روشی که باید اعمال شود متفاوت است. تعداد جلسات ممکن است برای هر روش و همچنین محصولات مورد استفاده متفاوت باشد.

ماندگاری بلیچینگ دندان در خانه

چه کسانی می توانند از بلیچینگ دندان استفاده کنید؟

هر کسی که هیچ گونه بیماری دندان یا لثه ای که در این فرآیند اختلال ایجاد کند ندارد، می تواند درمان سفید کردن دندان را انجام دهد، اما قبل از سفید کردن باید یک دندانپزشک معاینه شود. کسانی که پوسیدگی پیشرفته و بیماری لثه در دهان خود دارند، باید پس از درمان توسط پزشک، فرآیند سفید کردن را انجام دهند. علاوه بر این، استفاده از سفید کننده دندان به افرادی که رشد و تکامل خود را کامل نکرده اند، زنان باردار و مادران شیرده توصیه نمی شود.

ماندگاری بلیچینگ دندان

ماندگاری بلیچینگ دندان

برای دستیابی به لبخندی طبیعی و درخشان با سفید کردن دندان های دائمی باید از هماهنگی بین بیمار و پزشک اطمینان حاصل شود. بیمار باید توصیه های پزشک را در حین و بعد از استفاده در نظر بگیرد. برای اینکه نتایج به دست آمده از فرآیند بلیچینگ دندان دائمی باشد، باید به مصرف مواد غذایی و نوشیدنی هایی که ممکن است با کشیدن سیگار باعث تغییر رنگ دندان ها بعد از استفاده شود، توجه شود. سفید کردن دندان در خانه باید زیر نظر پزشک انجام شود. برای جلوگیری از حساسیت به سرما و گرما، باید پس از سفید کردن دندان ها در مصرف مواد غذایی با احتیاط عمل کرد. ماندگاری بلیچینگ دندان بسته به ساختار دندان فرد متفاوت است و بین 6 ماه تا 2 سال ثابت می ماند. البته این مدت به خود شخص هم بستگی دارد. در حین و بعد از سفید کردن، باید حداقل دو هفته از موادی که دندان ها را لکه دار می کنند اجتناب کرد.

قیمت بلیچینگ دندان در کرج

اگر با رنگ دندان‌های خود مشکل دارید، می‌توانید برای سفید کردن دندان‌ها به دندانپزشک خود مراجعه کنید و اگر در نتیجه معاینه دندان‌های شما برای سفید کردن مناسب تشخیص داده شد، می‌توانید در اسرع وقت عمل خود را انجام دهید.دندان ها به رنگ قبلی خود باز نمی گردند و همیشه سفیدتر از قبل خواهند بود. با این حال، بسته به عادات و مراقبت از دهان بیماران، درمان تقویتی که یک یا دو بار در سال استفاده می شود ممکن است مورد نیاز باشد.

قیمت بلیچینگ دندان بسته به روشی که باید انجام شود، سفید کردن دندان در منزل یا مطب و تعداد جلسات ممکن است متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت سفید کردن دندان، معاینه دندانپزشک ضروری است.

هنگامی که سفید کردن دندان های دائمی مورد نظر است، سفید کردن دندان های مطب باید ترجیح داده شود. قیمت بلیچینگ دندان می تواند با توجه به عوامل مختلف متفاوت باشد. شما می توانید جهت مشاوره و گرفتن نوبت معاینه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

شماره های کلنیک دندان پزشکی زیبایی و ترمیمی دندان در کرج

 تلفن ثابت 02632221003

 موبایل 09373495759

عکس قبل و بعد بلیچینگ دندان

قبل و بعد بلیچینگ دندانامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید