X

قیمت روکش دندان بدون پایه

09373495759 موبایل
روکش دندان بدون پایه

روکش دندان بدون پایه ماده ای است که برای پوشاندن دندان طبیعی موجود برای دندان های ضعیف و غیر زیبایی استفاده می شود. این روکش های بادوام و ماندگار را می توان هم به دلایل پزشکی و هم به دلایل زیبایی ترجیح داد.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

روکش دندان بدون پایه

روکش دندان پروتزهای دندانی هستند که به طور کامل دندان را می پوشانند و در نتیجه دندان طبیعی را برمی گرداند.
روکش ها اغلب در موارد از دست دادن بافت دندانی عمده و زمانی که سلامت دندان در خطر است مورد نیاز است. ترمیم پل نیز برای اصلاح فضاهای بی دندانی اعمال می شود.
در حالی که روکش‌ها برای ترمیم دندان‌هایی که در اثر پرکردن‌های بزرگ یا درمان‌های ریشه ضعیف شده‌اند، استفاده می‌شود، از دیدگاه دندانپزشکی زیبایی، روکش‌های دندان برای بازگرداندن لبخند بسیار طبیعی و زیبایی استفاده می‌شوند.

مناسب ترین ماده برای روکش دندان چیست؟

روکش دندان بدون پایه

. دندانپزشک هنگام انتخاب مناسب ترین متریال برای شما، هم ظاهر و هم عملکرد در نظر میگیرد، او محل قرارگیری دندان ها، موقعیت بافت لثه، میزان دندان هایی که هنگام لبخند زدن ظاهر می شوند، رنگ دندان ها و عملکرد دندان های شما را ارزیابی می کند و در این مورد تصمیم گیری می کند. روکش ها را می توان از مواد مختلفی ساخت. اینها؛ می تواند طلا یا آلیاژهای کم قیمت، چینی (سرامیک) و ونیر کامپوزیت یا ترکیبی از همه اینها باشد.

همچنین بخوانید: روکش دندان طلا

مزایای روکش دندان چیست؟

روکش دندان بدون پایه می تواند برای بهبود سلامت دهان و دندان شما استفاده شود و تعدادی از عیوب زیبایی دندان شما را بپوشاند. این ترمیم ها می توانند:

  • ترمیم ایمپلنت های دندانی
  • بهبود ظاهر دندان ها (تغییر رنگ و مشکلات خفیف تراز)
  • دندان های خود را تغییر شکل دهید
  • از دندان ها بعد از کانال ریشه محافظت کنید
  • دندان های ترک خورده یا آسیب دیده را کنار هم نگه دارید
  • پرکننده های بزرگ یا فرسوده را جایگزین کنید
  • ترمیم دندان های شکسته یا ترک خورده

مزیت دیگر این است که تاج ها بادوام و مستحکم هستند، بنابراین عمر طولانی دارند. بیشتر افراد می توانند 5 تا 15 سال قبل از نیاز به کار بیشتر ادامه دهند.

روکش دندان چگونه انجام می شود؟

روکش دندان معمولاً در دو نوبت انجام می شود. در اولین ویزیت، عکسبرداری با اشعه ایکس از دهان شما انجام می شود تا تصویر واضحی از دندان و استخوان اطراف آن به دست آید. اگر عفونت یا پوسیدگی دندان وجود داشته باشد، ممکن است نیاز به ریشه دندان داشته باشید. سپس در مرحله بعد، دندانپزشک اندازه دندان آسیب دیده را کاهش می دهد. پس از انجام این کار، برای ایجاد یک قالب دقیق از دهان شما اثری گرفته می شود. روکش دندان چینی یا سرامیکی برای مطابقت با اندازه، شکل و رنگ دندان های طبیعی شما ساخته می شود. اکثر مردم مجبورند تاج یا پل موقت را در حین ساخت روکش دائمی بپوشند. هنگامی که روکش آماده شد، روی آنچه از دندان شما باقی مانده است قرار داده می شود و در جای خود سیمان می شود.

معایب روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی مانند هر روش دیگری،دارای معایبی هستند. ابتدا، دندانپزشک باید دندان‌های آسیب‌دیده را به‌طور دائم بایگانی کند و شکل آن را تغییر دهد. در حالی که مواد مورد استفاده برای ساخت روکش ها قوی و بادوام هستند، اما همچنان می توانند در طول زمان ترک بخورند. گاهی اوقات می توان ترک های کوچک را تعمیر کرد، اما اگر چندین تراشه یا شکستگی وجود داشته باشد، ممکن است نیاز به تعویض ترمیم شما داشته باشد. اگر سیمان دندانی که برای نگه داشتن روکش استفاده می شود نرم شود یا شسته شود، می تواند به باکتری ها در زیر روکش اجازه رشد دهد. تاج های نامناسب شل می شوند و حتی می افتند. در نهایت، برخی از بیماران متوجه می شوند که پس از دریافت روکش دندان نسبت به دماهای سرد و گرم حساس تر می شوند، اگرچه استفاده از خمیردندانی که به طور خاص برای دندان های حساس طراحی شده است معمولاً این مشکل را حل می کند.

قیمت روکش دندان بدون پایه

قیمت روکش دندان بدون پایه در کرج

کارهای مختلفی وجود دارد که روکش دندان بدون پایه می تواند برای شما انجام دهد. می‌تواند دندانی را که به دنبال کانال ریشه قرار می‌گیرد، بپوشاند، عیوب زیبایی را بپوشاند، پوسیدگی را ترمیم کند، با حفظ ساختار از نیاز به کشیدن دندان جلوگیری کند، یا با سایر ترمیم‌های دندانی برای جایگزینی دندان از دست رفته ترکیب شود. این یک روش بسیار همه کاره است!

دکتر مریم محمدی متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در کرج با استفاده از به روزترین تکنیک ها و مواد در هنگام کار بر روی دهان شما افتخار می کنند. به طور کلی، ما از روکش ها در اوایل عمر دندان استفاده می کند تا با گذشت زمان از ایجاد ترک و شکستگی جلوگیری کند. این کار عمر دندان‌های شما را طولانی‌تر می‌کند تا بعداً نیازی به کاشت ایمپلنت یا کانال ریشه نداشته باشید.

با این حال، اگر قبلاً آسیب دندانی دارید، روکش هنوز هم می تواند به شما کمک کند. دندانپزشک از روکش‌ها همراه با سایر فناوری‌های ترمیمی مانند ایمپلنت‌های دهان کامل، بریج‌ها و روکش‌ها استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که لبخند شما پایدار، دائمی و زیبا است.

برای بدست آوردن قیمت روکش دندان بدون پایه لازم است تا با شماره های زیر تماس بگیرید و وقت معاینه تعیین کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید