X

مراحل روکش دندان عصب کشی شده

09373495759 موبایل
مراحل روکش دندان عصب کشی شده

روکش دندان مانند یک زره هستند که دندان های شما را احاطه کرده و از آنها محافظت می کند. به این ترتیب می توان دندان های بسیار شکسته یا ترک خورده را به استحکام قبلی خود بازگرداند، عمر آنها را افزایش داد و ظاهر زیبایی آنها را بهبود بخشید. یکی دیگر از خدمات کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی روکش دندان عصب کشی شده می باشد.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

روکش دندان مواد نازکی هستند که برای پوشاندن سطح قدامی دندان ها طراحی شده اند تا ظاهر دندان ها را بهتر کنند. این ماده به جلوی دندان ها چسبانده می شود و مشکلات رنگ، شکل، اندازه و طول را حل می کند

روکش دندان عصب کشی شده

مراحل روکش دندان چگونه است؟

اولین جلسه جایی است که بیشتر آماده سازی انجام می شود و برای تعیین نیاز و وضعیت بیمار ویزیت انجام می شود. بیایید در اولین قرار ملاقات به روند نصب ونیرهای دندانی بپردازیم. سپس دندانپزشک زیبایی و بیمار باید در مورد عادات بیمار، سابقه پزشکی، آرزوها برای نتیجه نهایی و مشکلات دندانی صحبت کنند. جراح دندانپزشک باید از تاریخچه پزشکی و دندانپزشکی بیمار و همچنین زندگی روزمره او آگاهی کامل داشته باشد. این زمان برای آشکار کردن بیماری ها، آلرژی ها، عادات (سیگار کشیدن، جویدن اجسام سخت) و اگر از دندان قروچه ( دندان قروچه) رنج می برید، است. همچنین باید در مورد انتظارات فردی خود در مورد نتایج و جنبه ها صادق باشید و بعد از آن دندانپزشک دهان، دندان ها، لثه ها و سلامت کلی دندان بیمار را معاینه می کند. قبل از قرار دادن روکش ها نباید هیچ حفره، حفره یا مشکلات دیگری وجود داشته باشد. اگر مشکلی وجود نداشته باشد، دندانپزشک با تهیه دندان هایی که روکش ها را دریافت می کنند، شروع می کند. اگر بیمار بخواهد لبخندی روشن‌تر و روکش‌های دندانی سفیدتر داشته باشد، سفید کردن دندان‌ها ممکن است ضروری باشد و همینطور در ادامه دندانپزشک شروع به سوهان گیری سطح دندان ها می کند. لایه مینای برداشته شده تنها 0.5 تا 0.7 میلی متر در جلو و کناره های دندان است. این فرآیند یک فضای منفی خشن ایجاد می کند تا روکش به راحتی به دندان ها بچسبد.

در صورت نیاز و در صورت تمایل بیمار می تواند از بی حسی موضعی استفاده کند. پس از برداشتن لایه بیرونی، دندانپزشک قالبی از ساختار دندان ها ایجاد می کند. قالب دندانی این امکان را فراهم می کند که روکش های شخصی سازی شده و متناسب با بیمار ایجاد شود. سپس قالب دندانی بلافاصله به آزمایشگاه می رود تا فرآیند ایجاد را آغاز کند. بیمار و دندانپزشک رنگ روکش را مشخص می کنند. انتخاب باید به راحتی بیمار باشد، اما باید با بقیه دندان ها نیز موافق باشد. نباید افست وجود داشته باشد، اما ممکن است رنگ روشن تری نیز بخواهید. سپس دندانپزشک روکش های اکریلیک موقت را برای بیمار ایجاد کرده و آنها را قرار می دهد. روکش های دائمی در عرض 4-7 روز آماده می شوند. بنابراین هدف از گذاشتن روکش های موقت محافظت از دندان های بیمار و حفظ لبخند زیبایی خواهد بود.
انجام شده است ! بعد از استفاده از روکش های موقت، نوبت به پایان می رسد و دندانپزشک توصیه ها و پیشنهاداتی را به بیمار می دهد تا بین نوبت اول و دوم از دندان ها و روکش های موقت مراقبت کند.

به شما توصیه می کنیم از مصرف غذاهای سفت، غذاهای سرد، غذاهای گرم خودداری کنید، اجسام سفت را نجوید و به توصیه های دندانپزشک خود عمل کنید.

همینطور بخوانید: ترمیم شکستگی روکش دندان

به محض آماده شدن روکش دندان عصب کشی شده، بیمار نزد دندانپزشک باز می گردد.

برای نصب روکش دندان ابتدا دندانپزشک روکش های موقت را برمی دارد و روکش های دائمی را امتحان می کند. اگر تناسب کامل باشد و سایه روکش با دندان‌های شما، به‌ویژه دندان‌های مجاور مطابقت داشته باشد، فرآیند می‌تواند آغاز شود. سپس، ضد عفونی کردن می پردازد دهان به طور کامل ضد عفونی می شود تا از ایجاد دندان ها، حفره ها یا حفره ها توسط باکتری های گیر کرده در زیر فاست جلوگیری شود. این مرحله بسیار مهم است و دندانپزشک از محلول ضدعفونی کننده عمیقی که مخصوص دندان و لثه طبیعی طراحی شده است استفاده می کند.
نصب: سپس دندانپزشک سیمان دندانی را با استفاده از آن به عنوان یک عامل باندینگ روی ناحیه ای که مینای دندان برداشته شده است، اعمال می کند. دندانپزشک روکش ها را به دندان ها می چسباند. نور فرابنفش سیمان را به سرعت خشک می کند. به این ترتیب روکش ها به خوبی روی دندان ها چسبیده خواهند ماند.
تغییر شکل لبخند: دندانپزشک ناحیه و دهان را شستشو و تمیز می کند. و کار نصب روکش تمام می شود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید