لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

09373495759 موبایل
لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

رزین کامپوزیت و لمینت پرسلن شایع ترین و محبوب ترین مواد در ساخت روکش های دندان هستند که هر یک دارای مزیت و معایبی هستند که در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تابدانید لمینت بهتر است یا کامپوزیت

از این روی ادامه مطلب را از دست ندهید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

امروزه مراجعه به دندانپزشک زیبایی و ترمیمی برای داشتن دندان های زیبا و سالن بسیار مورد استقبال تمامی افراد قرار گرفته است، از بین تمامی روش های ترمیمی و زیباسازی دندان ها، لمنیت دندان و کامپوزیت دندان محبوب ترین و پر کاربردترین روش های دندانپزشکی به شمار می رود که ظاهری سفید و جذاب را به دندان شما هدیه می دهد. بیشترین سوالی که افراد حین مراجعه به مطب دندانپزشک دارند این موضوع است که لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت دندان؟ قصد داریم تا در ادامه مطلب به این سوال پاسخ دهیم، با سایت دکتر مریم محمدی همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب کنید.

اگر دندان‌های شما تغییر رنگ، شکسته یا کج شده است، نمی‌توانید هر زمان که بخواهید در جمع راحت لبخند بزنید و اگر این موضوع بیش از حد شما را آزار می‌دهد، داشتن روکش دندان می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و در نتیجه می‌توانید لبخندی بی‌نقص داشته باشید. اگر به این نوع روکش دندان فکر می کنید، به یاد داشته باشید که دندانپزشک شما را در مورد بهترین گزینه درمان زیبایی راهنمایی می کند.

لمینت دندان در کرج

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یهتر است یا کامپوزیت

لمینت دندان یک پوسته ناخن مانند است که به صورت سفارشی ساخته شده و به طور دائم به دندان شما متصل می شود. آنها از لایه های نازک چینی یا یک رزین قوی ساخته شده اند. این لمینت ونیرها می توانند تا حدی نقایص دندان مانند شکستگی، شکاف های جزئی، لکه هایی را که به خوبی به سفید کردن دندان پاسخ نمی دهند، اصلاح کنند. از آنجایی که ونیرهای لمینت بیشتر به دندان‌های طبیعی چسبیده‌اند، نسبت به روکش‌های دندانی که اغلب برای تقویت دندان‌های به شدت پوسیده یا شکسته استفاده می‌شوند، کمتر تهاجمی در نظر گرفته می‌شوند.

لمینت سرامیکی دندان به معنای لایه نازکی از مواد است که برای تغییر شکل، اندازه و رنگ دندان ها استفاده می شود. این موارد توسط مشتریان قابل سفارشی سازی است، هر اندازه، رنگ و شکلی از دندان ها به دلخواه مشتری و با مشورت پزشک قابل انتخاب است، لمینت به این معنی نیست که دندان ها خیلی سفید هستند، بلکه رنگ لمینت انتخاب می شود. توسط خود مشتریان افراد جامعه قلع را فقط لمینیت می دانند.

لمینت دندان دارای طول عمر بالایی بین 7 الی 10 سال می باشد که اگر فرد به درستی از دندان های خود مراقبت کند در مدت زمانی طولانی شاهد داشتن دندان های زیبا و سفید می باشد. از دیگر نکته های مثبتی که لمینت دندان دارد این است که نیازی به پالیش نداشته و فقط حین نصب این روکش یک میلیمتر از دندانهایتان تراشیده می شود.

همچین بخوانید: عوارض لمینت دندان

کامپوزیت دندان چیست؟

تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت

ونیر کامپوزیت این یک راه حل دندانپزشکی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار ارزشمند است، هم توسط متخصصان و هم توسط بیماران مورد استقبال قرار می گیرد، کامپوزیت یک ماده مصنوعی است که در دندانپزشکی بسیار رایج برای ترمیم انواع دندان های آسیب دیده، چه به دلیل حفره ها و چه در اثر ضربه و ... استفاده می شود. همچنین در انواع درمان های صرفا زیبایی بسیار رایج است. کامپوزیت ماده ای است که انجام انواع ترمیم های زیبایی را امکان پذیر می کند و می تواند هر قطعه دندانی را ترمیم کند و لبخندی کاملا طبیعی به بیمار بدهد. جای تعجب نیست که رنگ رزین عملاً با رنگ دندان های ما یکسان است. در حال حاضر این روش درمانی در دنیای درمان های دندانپزشکی بسیار محبوب شده است، زیرا گزینه ای عالی برای مراقبت از سلامت دندان ها و به دست آوردن زیبایی مطلوب است.

از جمله مزایای کامپوزیت موارد زیر را می توان فهرست کرد:

 • به زیبایی دندان احترام می گذارد، با رنگ دندان سازگار می شود و در عین حال ظاهر طبیعی لبخند بیمار را حفظ می کند.
 •  ترکیب آن چسبندگی به سطح دندان را تسهیل می کند
 • کامپوزیت دندانی امکان قرارگیری آن در هر قسمت دندان، چه در قطعات فرونتال و چه در دندان های آسیاب را فراهم می کند.
 • با استفاده از این کامپوزیت، از استفاده از مواد دیگری که می توانند مضرتر یا زیبایی کمتری داشته باشند، مانند مواد فلزی، جلوگیری می شود.
 • استفاده از آن توسط حرفه ای ها بسیار آسان است

کامپوزیت دندان در کرج

فرق ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی چیست؟

 • جنس ماده
 •  زمان مورد نیاز برای ساخت لمینت سرامیکی حدود سه هفته
 • زمان مورد نیاز برای ساخت کامپوزیت ونیر یک جلسه برای یک فک
 • لمینت سرامیکی نیاز به تراش و قالب گیری دارد
 • کامپوزیت ونیر نیاز به تراش و قالبگیری ندارد
 • لمینت سرامیکی نیاز به پالیش ندارد
 • کامپوزیت ونیر نیاز به پالیش در فاصله های زمانی یکسال یا بیشتر را دارد
 • در لمینت سرامیکی امکان ترمیم و نیاز به تعویض در صورت لب پری وجود ندارد
 • در کامپوزیت ونیر امکان ترمیم در صورت لب پری وجود دارد

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی را مطالعه کنید.

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

در جامعه دندانپزشکی، منظور از کامپوزیت، ونیر کامپوزیتی و از لمینت دندان، لمینت سرامیکی می باشد. همانطور که در متن بالا ذکر شد هر کدام از این روش های زیبایی و ترمیمی دارای معایب و مزایایی هستند که دندانپزشک متخصص با در نظر گرفتن شرایط دهان و دندان شما بعد از معاینه بهترین روش را انتخاب می کنند تا دندان هایی زیبا، سفید و لبخندی جذاب به شما هدیه بدهد. 

از آنجایی که لمینت دندان و همچنین کامپوزیت دندان برای رفع زردی و مشکلات ظاهری مورد استفاده قرار می گیرند. هر دو این روش ها در رنگ های مختلفی از همرنگ دندان تا سفید خیلی روشن برای مشتری قابل اعمال می باشد. اغلب برای دندان هایی که هنگام خندیدن مشاهده می شود استفاده می شود که حدود هشت الی ده دندان در فک بالا و پایین می باشد و در این درمان های دندانپزشکی در جلسه معاینه ابتدا دندانها، روابط دندانهای فک بالا و پایین نسبت بهم و روابط فک بالا و پایین نسبت به صورت شخص بررسی میشود، تا قابل انجام بودن این درمانها برای مراجع مورد نظر مشخص شود.

در آخر می توان گفت برای انجام گفت برای انجام هر یک از این روش ها باید ب مطب دکتر دندانپزشک مراجعه کنید تا بعد از بررسی و معاینه با در نظر گرفتن شرایط دهان و دندان بهترین روش را انتخاب کرده و طی جلسات مشخصی برای شما اعمال شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت معاینه با شماره های درج شده در متن زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره های مطب دکتر مریم محمدی

تلفن ثابت 02632221003

 موبایل 09373495759امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید