X

تفاوت کامپوزیت دندان سوئیسی و آمریکایی چیست؟

09373495759 موبایل
تفاوت کامپوزیت دندان سوئیسی و آمریکایی چیست

کامپوزیت دندان یکی از روش های زیبایی و ترمیمی دندان می باشد که توسط دکتر مریم محمدی با قیمت مناسب، طول عمر بالا و کیفیت فوق العاده انجام می شود، از آنجایی که ونیر ها در برندهای مختلفی و همچنین توسط کشور های گوناگونی ساخته می شوند در این مقاله قصد داریم به تفاوت کامپوزیت دندان سوئیسی و آمریکایی بپردازیم با ما همراه باشید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

کامپوزیت های دندانی مواد مصنوعی هستند که برای ترمیم آن به سطح دندان می چسبند و مهر و موم کاملی را ایجاد می کنند. در واقع، آنها یکی از منابعی هستند که بیشتر توسط دندانپزشکان در هنگام انجام بازسازی های عملکردی و زیبایی استفاده می شود. برای تطبیق با نیازهای مختلف بیماران و دندانپزشکان، در حال حاضر امکان یافتن انواع کامپوزیت دندان وجود دارد. هر کدام با ویژگی ها و شیوه های استفاده متفاوت کاربردی می باشد و امروزه بسیار محبوب می باشد.

کامپوزیت سوئیسی بهتر است یا کامپوزیت آمریکایی؟

کشورهای مختلفی ونیر کامپوزیت دندان را تولید می کنند از جمله آنهای می شود به ژاپن و آلمان اشاره کرد. اما تولید کنندگان اصلی کامپوزیت دندان کشور های سوئیس و آمریکا می باشد که بهترین ونیر ها را تولید کرده و عرضه می کنند. در این مقاله قصد داریم به تفاوت کامپوزیت دندان سوئیسی و آمریکایی چیست بپردازیم با سایت دکتر مریم محمدی همراه باشید.

تفاوت اصلی که در کامپوزیت وجود دارد کشور تولید کننده آن می باشد در متن زیر به مقایسه باید به نقاط ضعف و قوت شرکت ها بپردازیم. مهم ترین و مشهور ترین شرکت های تولید کننده ونیر را می توان به صورت زیر فهرست کرد:

 1. سارمکو (سوئیسی ) Saremco
 2. اشترومن (سوئیسی) Straumann
 3. بیسکو (آمریکایی ) Bisco
 4. کازمادنت (آمریکایی) Cosmedent
 5. اولترادنت ( آمریکایی) Ultradent

کامپوزیت سوئیسی بهتر است یا آمریکایی؟

همانطور که ذکر شد کشور های مختلفی در تولید ونیر فعالیت دارند. کشور های آمریکا و سوئیس در زمینه تجهیزات پزشکی محصولات یا کیفیت و با درجه یکی را به بازار عرضه می کنند. سوالی که مطرح است این است که ونیر کامپوزیت آمریکایی بهتر است یا سوئیسی می شود گفت محصولات آمریکایی کیفیت بسیار بالایی دارند البته لازم به ذکر است که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند که بشود گفت قطعا کامپوریت آمریکایی بهتر است. اغلب در مطب های دندانپزشکی از وینرهای سوئیس استفاده می شود لذا امکان واردات از کشور آمریکا وجود ندارد.

شرکت های سوئیسی کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان سوئیسی

 • کامپوزیت دندان شرکت سارمکو (SAREMCO):

امروزه معروف ترین برند بین دندانپزشکان ایرانی کامپوزیت دندان سوئیسی سارمکو است، کامپوزیت دندان سری els مشهورترین انواع رزین کامپوزیت ساخت شرکت Saremco است. یکی از ویژگی های بازر  این محصول می شود به طول عمر بالای کامپوزیت دندان، جنس کامپوزیت دندان از نوع میکروهیبرید و... اشاره کرد و این شرکت مواد مختلف ترمیم دندان که از میان آنها می‌توان به چسب، رزین کامپوزیت، مواد باندینگ، سرنگ‌های تزریق و ... را در کیفیت‌های بالایی تولید می‌کند و در تولید محصولات خود از به ‌روزترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات و تکنولوژی‌های استفاده می‌کند. به همین دلیل است که محصولات برند سارمکو از مرغوبیت و محبوبیت بالایی برخوردارند. کامپوزیت های دندان شرکت سارمکو سوئیسی از جنس متاکریلات تولید می شود، مونومرهای رزین کامپوزیت سازگاری بیشتری را با دندان های بیمار دارد و همچنین آلرژی کمتری را نسبت به مواد رزین کامپوزیت ایجاد میکند.

مشهور ترین کامپوزیت سارمکو با نام james-2 bond شناخته می شود که دارای ویژگی های زیر است:

 • امکان برقراری پیوند فوق العاده با مینای دندان
 • چسب کامپوزیت بسیار قوی
 • سفت شدن سریع با نور لیزر
 • سازگار با بافت دهان و دندان
 • کامپوزیت دندان شرکت اشترومن

شرکت اشترومن ونیر های کامپوزیت بسیار مقاوم و با دوام را تولید کرده و به بازار عرضه کرده است، که به نام های  VITA ®CAD–Temp® نیز شناخته می شوند. این ونیر کاملا سازگار با بافت دهان و دندان تولید شده است و همچنین حداقل تجمع پلاک اطراف آن در طراحی آن استفاده شده است، این ونیر موجب می شود که شما هیچ گونه آلرژی در مورد لثه و پالپ نداشته باشید و همینطور التهاب لثه را تجربه نکنید. این رزین های کامپوزیت، مقاومت بالایی دارند و سایه رنگ متنوعی برای آنها طراحی شده که دندانپزشک می تواند انواع مختلفی از سایه رنگ را برای هماهنگ کردن رنگ کامپوزیت ونیر با دندانهای طبیعی بیمار انتخاب کند و همچنین بیمار می توانید بر اساس سلیقه ی خود رنگ دلخواه خود را انتخاب کند.

کامپوزیت دندان آمریکایی

کامپوزیت دندان آمریکایی

از معروف ترین برندهای کامپوزیت آمریکایی می توان موارد زیر را فهرست کرد:

 1.  کازمادنت
 2. اولترادنت
 3. بیسکو
 • کامپوزیت دندان کازمادنت

ونیر های کازمادنت توسط دندانپزشکان زیبایی، طراحی و تولید شده است از همین جهتی هیچ گونه مشکلی در این نوع ونیر مشاهده نمی شود لازم به ذکر است که تمامی استانداردهای مورد استفاده در طراحی و ساخت کامپوزیت دندان کازمادنت با بیش از ۳۰ سال سابقه این شرکت جزو بالاترین استانداردهای جهانی و مورد تایید FDA می باشد. این روکش دندان دارای طول عمر بالا و همچنین دوام بالا می باشد. اگر بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید این کامپوزیت بالای 5 سال عمر می کند و نیازی به ترمیم ندارد. کازمادنت محصولات نانوفیل و میکروفیل رزین را به بازار عرضه می‌کند که هر کدام ویژگی ها و مزایای فوق العاده هستند. استحکام و دوام مناسب انواع کامپوزیت دندان کازمادنت با قیمت مقرون به صرفه ای همراه می باشد و در این ایران طرفداران زیادی دارد.

 • کامپوزیت دندان اولترادنت:

شرکت اولترادنت کامپوزیت های پیشرفته را به بازار دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی عرضه کرد، محصولات اولترادنت بیش از ۴۰ سال است که طراحی و ساخته می شود و از ویژگی های آن می شود به گارانتی ۳۰ روزه کامپوزیت های دندان و تعویض یا اصلاح محصولات معیوب اشاره کرد. کامپوزیت های دندان Uveneer  محبوب ترین محصول شرکت اولترادنت به شمار می رود که از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کیفیت بالا
 2.  ظاهری طبیعی
 3. امکان استفاده دوباره از رزین های سفت شده که قیمت نهایی را بسیار مقرون به صرفه می کند
 4. ارائه رزین های کامپوزیت مخصوص هر دندان
 5. امکان استفاده فقط روی یک دندان یا چندین دندان همزمان با هم
 6. جلوگیری از ایجاد لایه ممانعتی اکسیژن در طول فرایند سفت‌کردن که سطحی شیشه‌ای و سخت را نتیجه می دهد
 7. بهبود ظاهر زیبای کامپوزیت پولیش شده
 8. ارائه رزین های کامپوزیت مخصوص هر دندان با توجه به شکل، اندازه و نوع فک بالا یا پایین
 9.  امکان عبور نور از رزین کامپوزیت که عمل سفت کردن را موثرتر می‌کند
 • کامپوزیت دندان بیسکو:

یکی از برندهای معروف کامپوزیت دندان آمریکایی شرکت بیسکو می باشد. تفاوت کامپوزیت دندان آمریکایی با سوئیسی در داشتن تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا برای شرکت‌های آمریکایی، تفاوت اصلی کامپوزیت دندان آمریکایی و سوئیسی است. شرکت بیسکو Bisco یکی از معروف ترین برندهای ساخت کامپوزیت دارای تاییدیه FDA  می باشد که از سال ۱۹۸۱ ساخت ونیر را آغار کرده است. محصولات تولید شده در این شرکت به 60 کشور دنیا ارسال می شود. مشهورترین مدل کامپوزیت دندان شرکت بیسکو با نام  Reveal® HD Bulk شناخته می شود. این محصول در شرکت بیسکو با جدیدترین تکنولوژی های کامپوزیت سازی طراحی و تولید می شود و از لحاظ زیبایی، درمان و جزو بهترین کامپوزیت های دندان آمریکایی موجود در بازار به شمار می رود.

مطلب پیشنهادی: لمینت دندان در کرج

مزایای کامپوزیت دندان شرکت آمریکایی بیسکو:

 1. امکان پوشاندن عیوب ظاهری دندان فقط با یک لایه از کامپوزیت
 2. امکان انتخاب سایه های رنگ متنوع
 3. مقاومت فوق العاده
 4. قابلیت پولیش کردن و لایه گذاری منحصر به فرد

در جدول زیر مشاهده می‌کنید که فرق کامپوزیت ونیر آمریکایی و سوئیسی چندان قابل توجه نیست:

ونیرهای آمریکایی ونیرهای سوئیسی  
بسیار بالا بالا استحکام
بسیار بالا بالا مقاومت در برابر فشار
بالا بالا مقاومت در برابر تغییر رنگ
بسیار مشابه با دندانهای طبیعی بسیار مشابه با دندانهای طبیعی زیبایی ظاهری
هر واحد دندانی از حدود 1.800.000 تومان هر واحد دندانی از حدود 1.500.000 تومان قیمت

کامپوزیت سوئیسی بهتر است یا کامپوزیت آمریکایی؟

کامپوزیت سوئیسی بهتر است یا آمریکایی؟

در ابتدا باید بگوییم برای انتخاب کامپوزیت دندان، نیاز شما مهم است و همچنین بعد از معاینه دهان و دندان شما، دندانپزشک زیبایی و ترمیمی بهترین ونیر را با شرایط موجود دندان هایتان انتخاب می کند. در حالت کلی می شود گفت کامپوزیت های آمریکایی دارای دوام و طول عمر بالایی هستند و اگر لثه ها و دندان های حساسی دارید کامپوزیت های سوئیسی برای شما مناسب هستند، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در متن زیر تماس حاصل فرمایید و وقت معاینه بگیرید.

 •  تلفن ثابت 02632221003
 •  موبایل 09373495759

بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است؟

بهترین کشورهای سازنده‌ی کامپوزیت دندان، سه کشور آمریکا، سوئيس و آلمان مطرح‌ترین کشورهای سازنده هستند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید