بهداشت دهان و دندان

02632221003 تلفن ثابت
بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان امری ضروری و انکار ناپذیر است و عدم رعایت آن مشکلات جدی را به بار می آورد.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

بهداشت دهان و دندان امری ضروری و انکار ناپذیر است و عدم رعایت آن مشکلات جدی را به بار می آورد.

مسواک زدن باید به طور منظم و اصولی انجام شود و علاوه بر مسواک زدن صحیح ، استفاده از نخ دندان نیز توصیه شده است زیرا خرده های مواد غذایی را از بین دندان ها بیرون می آورد و مانع پوسیدگی دندان می شود.

اگر مسواک زدن به طور صحیح صورت نگیرد نیز ممکن است مشکلات و بیماری هایی را منجر گردد.

 

اهمیت بهداشت دهان و دندان

اهمیت بهداشت دهان و دندان-دکتر مریم محمدی

بهداشت دهان و دندان امری ضروری است که زیبایی دهان و همچنین سلامت شما را تضمین می کند. مسواک و نخ دندان دو عنصر اصلی در سلامت دهان و دندان می باشد که باید به طور روزانه به صورت صحیح مورد استفاده قرار گیرد . 

با رعایت نکات ساده روزانه و به طور پیوسته می توانید از پوسیده شدن دندان ها و از بین رفتن آن ها جلوگیری کنید که این امر در نهایت می تواند شما را از پرداخت هزینه های سنگین درمان پوسیدگی های مصون بدارد.

  • بهداشت دندان امری مهم و ضروری است و لازم است برای رعایت آن از خمیردندان های حاوی فلوراید استفاده کنید. 

  •  مواد غذایی سرد و گرم را بلافاصله پشت سر هم مصرف نکنید.

  •  در صورت بروز آفت های دهانی یا هرگونه زخم در دهان اگر در کوتاه مدت با استفاده از شوینده ی دهان در منزل موفق به مهار آن نشدید، حتما با دندانپزشک خود در ارتباط باشید . زیرا در برخی مواقع ممکن است عدم رسیدگی در زمان مناسب به تشدید علائم آن منجر شود .

 

توصیه برای رعایت بهداشت دهان و دندان

رعایت بهداشت دهان و دندان- دکتر مریم محمدی

  • روزانه حداقل باید سه بار دندان ها را بعد از صرف وعده ی غذایی مسواک بزنید بهترین زمان برای مسواک زدن حداکثر ۲۰ دقیقه بعد از صرف وعده ی غذایی است . اگر بستنی و یا خوراکی های حاوی شیرینی مصرف کرده اید حتما بلافاصله مسواک بزنید و یا حداقل با آب یا دهانشویه شستشو دهید. زیرا قند موجود در چنین خوراکی هایی به شدت به دندان آسیب می زند.

  • برای بهداشت دهان و دندان حتما قبل از خواب مسواک بزنید این امر بسیار مهمی است زیرا در طول شب که دهان بسته است میکروب ها فرصت بیشتری خواهند داشت که دندان را از بین ببرند. توجه کنید از خمیردندان های گوناگونی استفاده کنید زیرا در این حالت میکروب ها مقاومت خود را در برابر خمیردندان جدید از دست می دهند.

  • برای بهداشت دهان و دندان حتی اگر به خمیر دندان دسترسی نداشته باشید از آب و نمک نیز می توانید استفاده کنید. در بسیاری از موارد استفاده از آب و نمک به عنوان خمیر دندان سبب سفید شدن دندان می شود و همچنین میکروب ها را به طور کلی از بین می برد.

  • مراجعه سالانه به یک متخصص دندانپزشک خوب است. حتی اگر مشکلی با دندان های خود ندارید مراجعه سالانه به دندانپزشک را فراموش نکنید.

دکتر مریم محمدی- دندان پزشک زیباییامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید