X

آیا کامپوزیت دندان کج امکان پذیر است؟

09373495759 موبایل
کامپوزیت دندان کج امکان پذیر است؟

کج و نامرتب بودن دندان ها یکی از مشکلاتی بوده که در بسیاری از افراد به دلیلی های مختلفی نظیر ژنتیک، کوچک بودن فک و... بروز می دهد که علاوه بر اینکه ظاهر قشنگی ندارند سبب ایجاد پوسیدگی و تجمع مواد غذایی در دندان ها می شود کهدر این مقاله به روش های درمانی دندان های کج پرداخته ایم. با سایت دکتر مریم محمدی همراه باشید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

دندان های کج یک مشکل با بسیاری از امکانات درمانی و طیف وسیعی از روش ها می باشد. دندان ها ممکن کج و نامرتب باشد، این وضعیت هم از نظر زیبایی و هم از نظر سلامت دهان و دندان می تواند منجر به مشکلات مختلفی شود. دندان های کج قطعا بقایای غذا را جمع می کنند و در نتیجه دندان ها شروع به پوسیدگی می کنند و به همین دلیل دندان های کج نیاز به درمان دارند

کامپوزیت دندان های جلوآمده

بیشتر مطالعه کنید: 

روش های درمان دندان های کج چیست؟

تجمع بقایای مواد غذایی مختلف به خصوص در دندان های کج، مشکل بزرگی هم برای سلامت لثه و هم برای دندان ها ایجاد می کند. پس از خونریزی لثه و پوسیدگی، از دست دادن استخوان با تشکیل دندان های کج به مرور زمان رخ می دهد و مشکلات لثه و پوسیدگی پیشرفت می کند. دندان های کج می تواند در سطوح مختلف در بین افراد رخ دهد. روش های لمینت دندان یا باندینگ برای دندان هایی که کجی زیادی ندارند اعمال می شود. اما اگر دندان ها بیش از حد کج باشد، ارتودنسی با سیم کشی انجام می شود.

کامپوزیت دندان های نامنظم

آیا روکش دندان برای دندان های کج ضروری است؟

در درمان دندان های کج، برخی از بیماران ممکن است به دلیل طولانی بودن درمان ارتودنسی و لزوم استفاده از بریس ارتودنسی در طول فرآیند درمان، درمان روکش دندان را به جای بریس ترجیح دهند. برخی نیازهای زندگی اجتماعی را نیز می توان بهانه ای برای پوشش دندان نشان داد. در درمان دندان های کج ممکن است بریس ها از نظر زیبایی برای برخی بیماران مشکل ایجاد کند و ترجیح داده نشود. اکثر بیمارانی که به این روش فکر می کنند، تمایل بیشتری به درمان روکش دندان دارند.

کدام روش درمانی در دندان های کج بهتر است؟

کامپوزیت دندان های نامرتب

روش های درمان دندان های کج ممکن است بسته به نیاز بیمار متفاوت باشد. اگر دندان های کج فقط دارای شکاف باشند و تغییر رنگی نداشته باشند، می توان از درمان باندینگ استفاده کرد. در صورت وجود کجی در دندان های جلویی و زرد شدن دندان ها می توان از ونیر لمینت استفاده کرد. علاوه بر این، در صورت وجود مشکلات سطحی در دندان ها و مشکل زیبایی از جمله دندان های آسیاب، روکش دندان انجام می شود. زیرساخت های فلزی به طور کلی در پوشش های دندانی مورد استفاده در درمان دندان های کج ترجیح داده نمی شوند. با استفاده از سرامیک های مستحکم و مواد زیرکونیوم در مدت زمان کوتاهی ظاهری زیبا به دست می آید. این روش به دلیل زیبایی ظاهری و نتایج سریع، یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین روش های درمانی برای بیماران است. این روش‌های روکش دندان که هم از نظر زیبایی و هم از نظر سلامت دهان و دندان بسیار کارآمد هستند، بسیار سودمند هستند زیرا می‌توانند به نتایج سریعی دست یابند.

آیا اصلاح دندان کج بدون سیم انجام می شود؟

مراحل کامپوزیت دندان کج

گاهی اوقات بیمارانی که می خواهند مشکل کجی دندان ها را از بین ببرند نیز از استفاده از بریس ارتودنسی دوری می کنند. در این صورت این سوال مطرح می شود که آیا می توان ظاهر کج دندان ها را بدون سیم اصلاح کرد؟ راه از بین بردن این ظاهر بدون استفاده از ارتودنسی، استفاده از روکش دندان است.

شایان ذکر است که استفاده از کامپوزیت دندان یک گزینه ایده آل به خصوص در مورد دندان های جلویی کج است. به لطف این روش که باعث زیبایی بیشتر دندان ها می شود، می توان رنگ دندان را نیز سفیدتر نشان داد. 

کامپوزیت دندان در کرج

یا دندان های کج میشود را کامپوزیت کرد ؟

قیمت کامپوزیت دندان در کرج

یکی از روش های درمانی دندان های کج همانگونه که بالاتر ذکر کردیم کامپورزیت دندان می باشداز همین روی می توان گفت بله، کامپوزیت دندان برای دندان های کج امکان پذیر می باشد و توسط دندان پزشکان متخصص انجام می شود.

مزایای ونیر کامپوزیت دندان کج

 • امکان انتخاب رنگ متناسب با دندان های طبیعی وجود دارد و علاوه بر کج بودن می توان بدرنگی دندان را برطرف کرد.
 • ونیر کامپوزیت دندان، دندان های کج را صاف نموده و لبخندی زیبا را برای شما فراهم میسازد.
 • هزینه انجام ونیر کامپوزیت کمتر از ارتودنسی می باشد.
 • طی یک الی دو جلسه برای صاف نمودن دندان ها یا استفاده از ونیر کامپوزیت لازم است.
 • کامپوزیت دندان بدون تراش دندان یا با تراش کمی انجام می شود و آسیبی به دندان طبیعی وارد نمی کند.
 • با استفاده از ونیر کامپوزیت مشکلاتی نظیر شکستگی یا لب پریدگی به طور همزمان می توان را میتوان اصلاح کرد.

معایب ونیر کامپوزیت دندان کج

در کنار تمامی مزیت های کامپوزیت دندان که به آن پرداختیم، این روش نیز معایبی دارد که در متن زیر به آن اشاره می کنیم البته لازم به ذکر است با مراجعه به دکتر دندانپزشک متخصص این معایب احتمال کمتری در بروز دارند.

 • امکان لکه پذیری ونیر کامپوزیت بی کیفیت وجود دارد.
 • طبیعی نبودن رنگ و شفافیت کمتر ونیر کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی
 • ضعیف بودن پیوند روکش کامپوزیتی و دندان
 • حساس بودن کامپوزیت در برابر گاز زدن خوراکی های سخت 
 • طول عمر کوتاه

کدام دندان کج را می‌توان با کامپوزیت درمان کرد؟

کامپوزیت دندان های روی هم رفته

چنانچه برای درمان دندان های کج درمان کامپوزیت دندان را انتخاب کرده این بهتر است موارد زیر را رعایت کنید.

 1. اگر میزان کج بودن دندان‌های شما زیاد است به هیچ وجه کامپوزیت دندان توصیه نمی شود و نمی‌توان از کامپوزیت استفاده کرد و لازم است تا دندان‌های خود را ارتودنسی کنید.
 2. برای انجام کامپوزیت، یک لایه از دندان شما تراشیده شده و سپس کامپوزیت نصب می‌شود.
 3. اگر در فک، دندانی در محل درست قرار نداشته باشد، کامپوزیت دندان گزینه مناسبی نیست مگر اینکه تمامی دندان‌های فک لمینت شود.
 4. هنگامی که دندان در جای درست خود دچار انحراف و کجی شده باشد با استفاده از کامپوزیت می توان آنرا اصلاح کرد.

هزینه کامپوزیت دندان برای دندان های کج

با توجه به نکات ذکر شده می توان گفت که کامپوریت علاوه بر رفع کجی دندان، برای زیبا کردن دندان ها و لبخند فرد مورد استفاده قرار می گیرد، برای کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره از دکتر مریم محمدی با شماره درج شده در متن زیر تماس بگیرید.

 •  تلفن ثابت 02632221003
 •  موبایل 09373495759

کامپوزیت دندان در کرجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید