X

بهترین جنس کامپوزیت دندان چیست؟ (لیست قیمت کامپوزیت)

09373495759 موبایل
بهترین جنس کامپوزیت دندان

در این مقاله از سایت دکتر مریم محمدی دندانپزشک زیبایی و ترمیمی قصد داریم به معرفی انواع برند کامپوزیت دندان و مقایسه آن ها بپردازیم از این روی ادامه مطلب را از دست ندهید تا به بهترین جنس کامپوزیت دندان مطلع شوید.

کامپوزیت دندان در کرج

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

کامپوزیت دندان نوعی مواد مصنوعی هستند که برای ترمیم مشکلات دندانی به سطح دندان می چسبند و زیبایی را به دهان و دندان فرد تقدیم می کنند. در واقع، آنها یکی از منابعی هستند که بیشتر توسط دندانپزشکان در هنگام انجام بازسازی های عملکردی و زیبایی استفاده می شود و به دلیل زیبا مردن دندان و لبخند بسیار مورد توجه بیماران قرار میگیرد، افراد می توانند طبق سیلقه ی خود رنگ کامپوزیت دندان را انتخاب کنند.

برای پاسخگویی به نیازهای مختلف بیماران و دندانپزشکان، در حال حاضر امکان یافتن انواع کامپوزیت دندان وجود دارد. هر کدام با ویژگی ها و شیوه های استفاده متفاوت در دسترس همه وجود دارد، در واقع، در برخی شرایط، انتخاب گزینه مناسب برای هر مورد خاص می تواند کمی دشوار باشد، علاوه بر این، این مواد به طور مداوم در حال تکامل هستند، بنابراین مدل های جدید به طور مداوم در بازار ظاهر می شوند.  با سایت دکتر مریم محمدی همراه باشید تا به انواع مواد کامپوزیت دندان و بهترین نوع آن مطلع شوید.

 کامپوزیت دندان چیست؟

بهترین جنس کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان نوعی روش ترمیم دندان هستند که برای درمان های مختلف مشکلات دندانی مورد استفاده قرار می گیرند که به دلیل ظاهر زیبایی که دارد بسیار محبوب و پرمتقاضی است، پرکننده های کامپوزیت قوی هستند، اما به اندازه پرکننده های آمالگام در برابر سایش مقاوم نیستند. پرکننده های کامپوزیتی همرنگ دندان هستند و با افزودن شیشه، کوارتز، پودر سیلیس یا سایر ذرات سرامیکی به رزین ساخته می شوند. پس از آماده شدن دندان، این ماده پرکننده به ناحیه ای که قرار است پر شود چسبانده می شود و با تابش نور روشن، ثابت می شود. دندانپزشک شما سایه ای را انتخاب می کند که با دندان های واقعی شما مطابقت داشته باشد.

بهترین برند کامپوزیت دندان کدام است؟

برندهای مختلفی برای کامپوزیت دندان وجود دارد که از جمله بهترین های آنها شامل Gradia Direct ،Geanial ،kuraray برند ژاپنی ،Bisco ،Cosmedent  ۳M برند آمریکایی و سارمکو یک برند سوئیسی می باشد.

انواع برندهای دیگری از جمله Coltene، DMG America، DMP Dental، Ivoclar Vivaden، Kerr، Tokuyama Dental America و SDI نیز در بازار وجود دارند.

لازم است برای انتخاب بهترین کامپوزیت دندان با دندانپزشک خود مشورت کنید.

انواع برند کامپوزیت

برند کامپوزیت کشور سازنده قیمت هر واحد (تومان)
تکنیک لیرینگ (شیشه ای)   3،500،000
IPS لیختنشتاین آلمان 3،000،000
کاریزما (Charisma) آلمان 2،000،000
Ultradent آمریکا 3،000،000
توکویاما (Tokuyama) ژاپن 1،800،000
زنیت (zenit) آلمان 2،000،000
سارمکو (Saremco) سوئیس 2،000،000

قیمت بهترین کامپوزیت دندان

انواع کامپوزیت دندان بر اساس مواد سازنده

یکی دیگر از مواردی که لازم است برای انتخاب بهترین کامپوزیت دندان مورد اهمیت واقع شود، نوع مواد سازنده آن است. از آنجایی که هر برند انواع مختلفی از کامپوزیت را تولید می کند. مواد سازنده آن نیز در کیفیت و نتیجه ی کار مهم است که هر کامپوزیت از نظر ساختاری از شش قسمت تولید می شود که به شرح زیر است:

 1. ماتریس پلیمری: فاز پلیمری در کامپوزیت را ایجاد می کند.
 2. فیلرها:  پرکننده رزین با مواد معدنی مثلا گلاس (شیشه)، کوارتز، سیلیکا و غیره می باشد.
 3. عامل اتصال‌دهنده: ذرات پراکنده فیلر را به مارتیس پیوند می‌دهد.
 4. آغازگرها: که آغازگر واکنش پلیمری شدن کامپوزیت بوده و در کلینیک‌ها، معمولا نور آبی رنگ می باشد
 5. ارموسرها Ormocer
 6. سیلوران Silorane

همچنین بخوانید: روکش دندان

بهترین برند و مارک های کامپوزیت دندان

 • Bisco

 یکی از معروف ترین شرکتهای آمریکایی که در زمینه کامپوزیت دندان فعالیت می کند، Bisco است که از محرک سیلیکات کلسیم برای ساخت کامپوزیت برای محافظت از لثه و دندانهای طبیعی در زیر کامپوزیت ساخته شده است. مواد مبتنی بر پایه یونومر شیشه یا هیدروکسید کلسیم به راحتی روی دندان ها تشکیل می شوند که استحکام آن ها بسیار عالی و بهتر از سایر ونیر های کامپوزیت می باشد.

 • Coltene

Coltene از آخرین فناوری های کامپوزیت ونیر با ویژگی های نانو هیبریدی را تولید شده است و از شباهت زیادی به مینای دندان برخوردار می باشد. Coltene علاوه بر سابقه طولانی ای که در ساخت کامپوزیت ونیر دارد رزین های کامپوزیتی را با قیمت های مناسب به بازار عرضه می کند.

 • DMG America

‏از انواع برند کامپوزیت دندان میکرو می شود به DMG اشاره کرد که این نوع از کامپوزیت از مزیت های زیادی برخوردار است که می شود به مقاومت و استحکام بالا و انقباض پلیمریزاسیون اشاره کرد و هنگامی که در برابر اشعه لیزر سفت و سخت می شود به مرور زمان ضربه و سایش را بروی دندان حفظ می کند و موجب مقاومت دندان ها می شود.

 • ·Tokuyama Dental America

یکی از شرکت های تولید رزین کامپوزیت ژاپن Tokuyama Dental America می باشد که رزین های میکروفیبر با 20 سایه مختلف را تولید کرده و به بازار عرضه می کند و پولیش کردن آنها بسیار مورد توجه دندانپزشکان قرار گرفته شده است و از شیشه های خوبی برخوردار می باشد این روکش نیز قیمت مناسبی داشته و به راحتی روی دندان ها قرار می گیرند.

 • SDI

شرکت آمریکایی SDI زیرمجموعه Aura در آمریکای شمالی می باشد که کامپوزیت ونیر خارق العاده ای را تولید کرده است.  این روکش کامپوزیت SDI دارای مقاومت بالا، شفافیت مشابه مینای دندان، فرم دهی، امکان تطبیق سایه رنگ با دندان های طبیعی و پرداخت بسیار راحت می باشد.

 • DMP Dental

DMP کامپوزیت های نانوهیبریدی و سایه های VITA را تولید می کند و به آسانی روی دندان ها تشکیل می شود که یکی از بهترین کامپوزیت ها به شمار می رود که از دوام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و از ویژگی های آن می شود به مقاومت در برابر زردی دندان و پلیمریزاسیون و همچنین تنوع رنگی بالای آن که ظاهر کاملا طبیعی هنگام کاشت دارند اشاره نمود

 • Ivoclar Vivaden

Euclar Vivaden یکی دیگر از شرکت هایی است که رزین های کامپوزیت نانوهیبرید را تولید کرده و به بازار عرضه می کند از ویژگی های بارز آن این است که به سرعت به روی دندان ها سفت می شود و کوچک ترین دوره ی نقاهتی در این نوع از کامپوزیت ها روئیت نمی شود و مواد بکار گیری شده در این روکش دندان بدون نیاز به لایه ی اضافی است. با بهره گیری از تجهیزات دندانپزشکی به سرعت به روی دندان تشکیل شده و سفت می شود. کامپوزیت Ivoclar Vivaden به گونه ای طراحی شده است که بیمار می تواند بعد از انجام کامپوزیت هر مواد غذایی را بخورید و یا گاز بزند.

 • Kerr

یکی از برندهای معروف در این زمینه Kerr می باشد که برای کامپوزیت پوسیدگی ورد استفاده قرار می گیرد و از مقاومت، کیفیت و طول عمربالایی برخوردار است. بعد از آن که روکش های کامپوزیتی مطرح شدند، شرکت کر نیز زرین کامپوزیت های با کیفیت و مقاومت عالی و قابلیت انعطاف پذیری رنگ را تولید کرد، این نوع از کامپوزیت ها با بافت لثه و دندان ها و همچنین توانایی سفت شدن سریع تولید کرد که از دیگر ویژگی های آن می شود به برش نازک آن اشاره نمود.

انواع کامپوزیت دندان و قیمت

بهترین کامپوزیت دندا ن برای کدام کشور است؟ 

معمولا وقتی صحبت از بهترین کشورهای سازنده‌ی کامپوزیت شامل سه کشور آمریکا، سوئيس و آلمان می باشد.

قیمت بهترین کامپوزیت دندان

لازم به ذکر است که قیمت های درج شده در سایت تقریبی می باشد و برای بدست آوردم قیمت بهترین کامپوزیت دندان لازم است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نوع کامپوزیت قیمت هر واحد ضمانت
قیمت کامپوزیت درجه 1 3.000.000 2 سال
قیمت کامپوزیت درجه 2 2.000.000 1 سال
قیمت کامپوزیت درجه 3 1.500.000 6 ماه
قیمت کامپوزیت درجه 4 500.000 ندارد

بهترین رنگ کامپوزیت دندان

رنگ های A2 و B2 بهترین رنگ کامپوزیت دندان می باشد که این رنگ ها را می توان یکی از سفید ترین و البته طبیعی ترین رنگ کامپوزیت دندان معرفی کرد 

کامپوزیت دندان در کرج

قیمت کامپوزیت دندان در کرج

مطالب مرتبط:


سوالات متداول

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟

از بهترین برندهای ونیر می شود به Gradia Direct ،Geanial ،kuraray برند ژاپنی ،Bisco ،Cosmedent ۳M برند آمریکایی و سارمکو یک برند سوئیسی اشاره کرد.

چگونه می‌توانم بهترین مارک کامپوزیت دندان را انتخاب کنم؟

در این مطلب از سایت دکتر مریم محمدی به معرفی انواع جنس های ونیر پرداخته ایم، شما می توانید با پزشک متخصص زیبایی خود مشورت کنید تا بهترین انتخاب را با توجه به نیاز و سلیقه ی خود داشته باشید.

انواع مواد کامپوزیت دندان چیست؟

 • کامپوزیت های ماکروفیل
 • کامپوزیت میکروفیل
 • کامپوزیت دندان هیبریدی
 • کامپوزیت نانوفیل

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید