X

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در کرج

09373495759 موبایل
بهترین متخصص کامپوزیت دندان در کرج

یکی از بهترین روش های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی که بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است، کامپوزیت دندان می باشد که لازم است برای بدست آوردن نتیجه ی دلخواه و ایده آل توسط یک دندانپزشک متخصص کامپوزیت دندان در کرج انجام شود از همین روی ادامه مطلب را از دست ندهید.

کامپوزیت دندان در کرج

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

کامپوزیت دندان در کرج

امروزه کامپوزیت دندان رایج ترین ماده پرکننده برای ترمیم دندان های پوسیده و زیباسازی دندان می باشد که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. کامپوزیت موادی به رنگ دندان است و با نور خاصی روشن می شود تا سفت شود، یعنی سخت شود. روکش کامپوزیت یک پوسته نازک است که بر روی دندان طبیعی شما چسبانده می شود تا ترک، تغییر رنگ، پرکردگی، شکاف یا آسیب را پنهان کند. این یک روش موثر برای اصلاح عیوب زیبایی بدون دخالت عمده در دندان طبیعی شما می باشد که توسط متخصص زیبایی و ترمیمی دندان انجام می شود. وقتی دندانی پوسیده یا شکسته در جلوی خود داریم، عمل پر کردن دندان را انجام می دهیم. با سایت دکتر مریم محمدی همراه باشید تا با بهترین متخصص کامپوزیت دندان در کرج آشنا شوید.

 

تا همین اواخر برای انجام این نوع عملیات از موادی مانند آمالگام نقره استفاده می شد. امروزه ما ماده ای از نظر زیبایی شناختی بهتر داریم، یعنی ماده کامپوزیت، که به ما امکان می دهد رنگی برابر با دندان های بیمار به دست آوریم تا متوجه وجود پرکردگی نشویم. مزیت این ماده تنوع رنگ های بسیار مناسب برای متنوع ترین نیازهای زیبایی است، از سوی دیگر آمالگام با وجود دوام عالی و مقاومت خوب، به دلیل رنگ متالیک از نظر زیبایی ظاهری چندان دلپذیر نیست، از همین روی کامپوزیت دندان بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفت تا علاوه بر طرف کردن مشکلات دندانی زیبایی را نیز به دهان و دندان فرد هدیه دهد.

کامپوزیت دندان در کرج

مواد کامپوزیت از چه چیزی ساخته شده است؟

مواد کامپوزیت از یک رزین سیال مصنوعی برای مقداری که بین 15% تا 30% متغیر است و از ذرات پرکننده (شیشه، کوارتز، سیلیکون) برای 70% / 85% تشکیل شده‌اند.

چه زمانی باید از کامپوزیت دندان استفاده کنید؟

کامپوزیت برای پر کردن حفره‌های پوسیدگی پس از برداشتن بافت دندان بیمار، بازسازی دندان‌های شکسته یا پوسیده، جایگزین پرکننده‌های آمالگام قدیمی استفاده می‌شود. همچنین برای بستن مراحل کلاسیک که بین تاج و لثه ایجاد می شود، به دلیل مسواک زدن نادرست دندان استفاده می شود. استفاده از مواد کامپوزیت نیاز به زمان زیاد و مراحل مختلف برای اجرای صحیح دارد. پس از اینکه پوسیدگی از روی دندان برداشته شد، از چسب هایی برای ایجاد پیوند بین دندان و مواد کامپوزیت استفاده می شود.
در این مرحله مرحله پرکردن با وارد کردن کامپوزیت در فازهای مختلف انجام می شود که با لامپ های مخصوص سفت می شود.

ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

می توان گفت که طول عمر کامپوزیت دندان مانند سایر روش های ترمیمی دندان دائمی می باشداما لازم است فرد هر دو سال یک بار به دندانپزشک مراجعه کرده و معاینه های لازم را انجام دهد، البته لازم است این نکته را در نظر بگیرید که طول عمر ونیر کامپوزیت کاملا به خود فرد وبهداشت و دهان وی بستگی داردتا با رعایت کردن برخی موارد به راحتی می تواند بر طول عمر ونیر کامپوزیت بی افزاید.

مزایای کامپوزیت دندان چیست؟

دکتر مریم محمدی متخصص کامپوزیت دندان در کرج

کامپوزیت دندان عمدتاً برای رفع عیوب روی دندان ها استفاده می شود

 • ترمیم ترک در دندان

ترک می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود. ترک ها می توانند در اثر پرکردگی های بزرگ، تصادف یا دندان قروچه ایجاد شوند.

 • جایگزین ارتودنسی

روکش ها گاهی اوقات برای مخفی کردن فضاها استفاده می شود که بیمار دیگر تمایلی به روش های درمانی مانند ارتودنسی ندارد. البته لازم به ذکر است که این روش فقط برای کسانی که مشکل کج بودن دندان های آنها خفیف است مناسب است.

 • پر کردن های زشت را پنهان کنید

گاهی اوقات پرکردن و ترمیم دندان آنطور که بیمار تصور می کرد نتیجه نمی گیرد.

 • رفع تغییر رنگ

سفید کردن دندان همیشه به تغییر رنگ دندان کمک نمی کند و روکش می تواند راه حل خوبی باشد.

 • اندازه های مختلف دندان ها

برخی از بیماران ردیف دندان های ناهمواری دارند که می توان آنها را با روکش اصلاح کرد.

 معروف ترین برند های کامپوزیت چیست؟

 • DMP Dental
 • IPS
 • kerr
 • tokuyama dental america
 • coltene
 • SDI
 • DMG america

کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟

در ابتدا روکش کامپوزیت با مشاوره شروع می شود که در آن دندانپزشک دهان و دندان های شما را معاینه می کند. دندانپزشک همچنین خواسته ها و انتظارات شما را بررسی می کند و به شما می گوید که چه شرایطی برای دندان های خاص شما وجود دارد. سپس دندانپزشک عکس و اشعه ایکس می گیرد.
یک قالب برای روکش‌های موقت ساخته می‌شود و دندانپزشک روکش‌های پوسته‌ای موقت روی دندان‌های شما ایجاد می‌کند. اکنون بیمار می تواند ببیند که دندان ها پس از درمان چگونه ظاهر می شوند. در اینجا می توانید بازخورد خود را بگذارید و در مورد هرگونه تغییر با دندانپزشک صحبت کنید.
سپس دندانپزشک برای ایجاد فضایی برای روکش ها باید سطح دندان ها را به حداقل برساند. پس از تکمیل، این دندان ها دوباره اسکن می شوند و به تکنسین دندانپزشکی فرستاده می شوند.
به همراه تکنسین دندانپزشکی، بیمار رنگ و جنس روکش ها را تعیین می کند.
نماهای پوسته ای شما ساخته شده است. در این بین بیمار روکش های موقت دریافت می کند.
پس از اتمام، نماهای موقت باید برداشته شوند. سپس روکش های پوسته دائمی روی دندان ها آزمایش می شوند. در صورت رضایت بیمار از رنگ و شکل، روکش ها روی دندان ها چسبانده می شوند.

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در کرج

دندانپزشک درمان را با معاینه کامل دهان و دندانی که قرار است ثابت شود آغاز می کند. قبل از پر کردن، هرگونه پوسیدگی برداشته می شود و لبه های سوراخ صاف می شود تا پرکننده بهتر بچسبد. پر کردن در لایه های نازک اعمال می شود که با نور UV آماده می شود. در نهایت، لبه های تیز با سنباده کنار زده می شود و مواد پر شده صیقلی می شوند.

هزینه کامپوزیت دندان در کرج چقدر است؟

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در کرج

قیمت کامپوزیت دندان در کرج بسته به عوامل مختلفی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.
بهتر است قبل از ارائه پیشنهاد هزینه، بیمار را معاینه شود. بسته به پیچیدگی درمان، نوع مواد بکار برده و... قیمت ها ممکن است از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر در مورد قیمت های ما را اینجا بخوانید. 

 

مراقبت های بعد از روکش دندان

 •  تمیز کردن دهان بعد از هر وعده غذایی ضروری است. مانند دندان‌های طبیعی، در صورت امکان، تمیز کردن بین دندان‌ها را با کمک نخ دندان و برس‌های بین‌دندان انجام می‌دهیم. همچنین استفاده از یک برس موی نرم راحت خواهد بود.
 • در صورت استفاده از روکش های رزینی، تا حد امکان غذاها و نوشیدنی هایی را که می توانند باعث ایجاد لک شوند مانند قهوه یا چای کاهش دهید.
 • از خوردن غذاهای سفت و چسبناک خودداری کنید. همچنین گاز گرفتن اشیایی که می توانند باعث شکستگی شوند، توصیه نمی شود.
 •  هر زمان که از دندان قروچه رنج می برید از اسپلینت تخلیه استفاده کنید، زیرا دندان قروچه مانند قطعات طبیعی می تواند باعث شکستگی و ساییدگی روکش ها شود.

کامپوزیت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

روکش دندان می توانند عیوب دندانی را بپوشانند و لبخندی یکنواخت و درخشان به شما ببخشند. عیوب ممکن است شامل دندان هایی باشد که کج یا بد شکل، بریده شده، لکه دار یا تغییر رنگ داده اند، یا ممکن است مینای دندان شما فرسوده شده باشد. روکش‌ها برخی از دندان‌های شما را می‌پوشانند، اما با روکش‌ها که در واقع ضخیم‌تر هستند و کل دندان عقب و جلو را می‌پوشانند، تفاوت دارند. روکش‌ها همچنین نیاز به برش بیشتر دندان دارند که ممکن است در روکش‌ها به آن نیاز نداشته باشید. اگر دندان های شما در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارند و فقط می خواهید ظاهر آن ها از جمله شکل یا رنگ را تغییر دهید، روکش کامپوزیت دندان می توانند انتخاب خوبی باشند. روکش ها معمولا فقط برای دندان های آسیب دیده بیشتر استفاده می شوند.

بهترین جنس کامپوزیت دندان

بهترین برند های کامپوزیت، برند های ژاپنی به نام های Gradia DIrect ،Geanial و  kuraray و برند های آمریکایی به نام های Bisco ، 3M و Cosmedent، همچنین برند های سوئیسی مثل سارمکو از برند های خوب جهت کامپوزیت دندان می باشند. 

نمونه کارهای دکتر مریم محمدی:

کامپوزیت ونیر چهار دندان قدامی

هزینه کامپوزیت دندان شکسته جلو

کامپوزیت ونیر و بستن فاصله ها

عکس کامپوزیت دندان قبل و بعد

اصلاح دندان با کامپوزیت ونیر

نمونه کامپوزیت دندان

اصلاح لبه شکسته دندانهای قدامی با کامپوزیت

کامپوزیت دندان کج

درمان ترکیبی روکش زیرکونیا و ونیر کامپوزیت

قیمت کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر دندان های قدامی بالا و بلیچ فک پایین

کامپوزیت دندان خرگوشی

کامپوزیت ونیر به رنگ روشن

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در کرج

کامپوزیت ونیر چهار دندان جلو

قیمت کامپوزیت دندان در کرج

کامپوزیت ونیر به رنگ روش

عمر کامپوزیت دندان های جلو


سوالات متداول

ونیر کامپوزیت درد دارد؟

خیر، روکش کامپوزیت کاملا بدون درد انجام می شود.

آیا پوسیدگی دندان با کامپوزیت دندان درمان می شود؟

با قرار دادن لایه ی نازکی از ونیر کامپوزیت به روی دندان، از پوسیدگی دندان تا حدودی پیشگیری می شود.

انواع رنگ کامپوزیت دندان چیست؟

رایج‌ترین شیدهای رنگ استاندارد استفاده‌شده در کامپوزیت در دسته‌بندی‌های زیر عرضه می‌شود:

A1, A2, A3, A3.5, A4, B1, B2, B3, C3, CV, CVD, BW, XBW

 

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در کرج کیست؟

دکتر مریم محمدی فارق التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران با رتبه 34 و عضو بنیاد نخبگان استان می باشد که امروزه در استان البرز یکی از بهترین متخصصان دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی می باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید