فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

آیا می شود دندان روکش شده را کامپوزیت یا لمینت کرد؟

09373495759 موبایل
شرایط کامپوزیت و لمینیت دندان روکش شده

یکی از سوالاتی که برای افرادی که مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند این موضوع است که آیا می شود دندان روکش شده را کامپوزیت یا لمینت کرد؟

در این مقاله از سایت دکتر مریم محمدی، متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی قصد داریم به صورت کامل به این سوالات پاسخ دهیم.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

 امروزه با پیشرفت تکنولوژی در دنیای دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی روش های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند و ترمیم دندان وجود دارد که از انواع آنها می شود به روکش دندان، ارتودنسی، لمینت سرامیکی و.... اشاره کرد و دندانپزشک می تواند این روش ها را در اختیار بیمار قرار دهد تا وی طبق نیاز و بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کند. البته توصیه می شود که فرد برای انتخاب بهترین روش برای زیباسازی دندان انتخاب کند. با سایت دکتر مریم محمدی همراه باشید تا اطلاعات کافی در مورد شرایط کامپوزیت و لمینیت دندان روکش شده کسب کنید.

دندانپزشکی زیبایی در کرج

فهرست موضوعات

 
لمینت دندان چیست؟
لمینت دندان چیست؟

لمینت سرامیکی دندان به معنای لایه نازکی از مواد است که برای تغییر شکل، اندازه و رنگ دندان ها استفاده می شود. این موارد توسط مشتریان قابل سفارشی سازی است، هر اندازه، رنگ و شکلی از دندان ها به دلخواه مشتری و با مشورت پزشک قابل انتخاب است، لمینت به این معنی نیست که دندان ها خیلی سفید هستند، بلکه رنگ لمینت انتخاب می شود. توسط خود مشتریان افراد جامعه قلع را فقط لمینیت می دانند. لمینت دندان دارای طول عمر بالایی بین 7 الی 10 سال می باشد که اگر فرد به درستی از دندان های خود مراقبت کند در مدت زمانی طولانی شاهد داشتن دندان های زیبا و سفید می باشد. از دیگر نکته های مثبتی که لمینت دندان دارد این است که نیازی به پالیش نداشته و فقط حین نصب این روکش یک میلیمتر از دندانهایتان تراشیده می شود.

کلیک کنید
کامپوزیت دندان چیست؟
کامپوزیت دندان چیست؟

ونیر کامپوزیت دندان ورقه های بسیار نازکی می باشد و به صورت سفارشی ساخته می شوند تا به قسمت بیرونی دندان بچسبند. این ماده بسیار با کیفیت است که از رزین کامپوزیت ساخته شده اند و ظاهر دندان های فرسوده را بهبود می بخشد و رنگ مینای اصلی را بازیابی می کند. ونیرهای کامپوزیت برای اصلاح انواع مشکلات تراز دندانی که نیازی به درمان ارتودنسی ندارند، کاربردی بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. کامپوزیت دندان به دندان متصل می شود و سبب بالارفتن استحکام دندان می شود هنگامی که قسمت وسط دندان پوسیده یا از بین رفته باشد از طریق کامپوزیت می توان دو قسمت دندان را یکدیگر متصل کرد و یک مقدار از استحکام دندان که از بین رفته است را به آن برگرداند. البته می توان گفت که کامپوزیت ها مقاومت کمتری نسبت به لمینت سرامیکی دارند.

کلیک کنید

لمینت های دندان عملکردی مشابه روکش دندان دارند دارند و گاهی اوقات به جای هم استفاده می شوند. لمینت ها از این نظر متفاوت هستند که بسیار نازک تر هستند و برای قرار دادن مینای دندان نیاز به حذف کمتری دارند.
دانستن تفاوت بین لمینت دندان و روکش دندان بسیار مهم است زیرا این امر می تواند به بیمار کمک کند تا تصمیم بگیرد کدام گزینه برای دندان ها و لبخندش بهترین است. به عنوان مثال، کسانی که دندان‌های کج یا شکافی در دندان‌های خود دارند، با روکش‌ها گزینه ی مناسبی هستند، زیرا نسبت به لمینت‌های دندان انعطاف‌پذیرتر و پایدارتر هستند. از جهتی دیگر اگر مشکل تغییر رنگ یا تراشه های جزئی باشد. اینها گزینه بسیار خوبی هستند زیرا سبک وزن هستند و نیازی به برداشتن مینای دندان زیادی ندارند.

همچنین بخوانید: 

آیا دندان روکش شده را می توان لمینت کرد؟ 

برای انجام هماهنگی دندانی که روکش شده و دندانی که قصد لمینت را دارید لازم است تا اقداماتی انجام دهید، از آنجایی که روکش های دندانی از جنس سرامیک و فلز هستند و جنس لمینت نیز سرامیکی می باشد بنابراین تفاوتی بین جنس روکش و لمینت نیست. با این حال نمی توان لمینت را روی دندان روکش شده چسباند، لذا برای اینکه لمینت را بروی دندان توسط دندانپزشک چسبانده شود نیاز است تا دندان آماده شود و با وجود روکش امکان پذیر نمی باشد. اگر با وجود روکش، لمینت را روی دندان اعمال کنید حجم دندان ها بیشتر می شود و ظاهر قشنگی را برای شما رقم نمی زند. برای انجام لمینت دندان برای دندان روکش شده بهتر است تا ابتدا روکش دندان برداشته شود. و یا اینکه رنگ لمینت با روکش ها متناسب باشد لازم به ذکر است تفاوت جنس در دندان می تواند موجب انعکاس نور متفاوت شود که ظاهر زیبایی را برای دندان ها و دندان رقم نمی زند، از این جهت ونیر کامپوزیت نیز در کنار روکش دندان توصیه نمی شود.

آیا دندان روکش شده را می توان کامپوزیت کرد؟

روکش از جنس سرامیک می باشد و داخل دهان کامپوزیت به سرامیک نمیچسبد و لمینت کار لابراتواری می باشد که از همین جهت داخل مطب نمی شود لمینت را به دندان چسباند. همانگونه که بالاتر نیز اشاره شد، چنانچه شما دارای یک روکش نازیبا هستید، با استفاده از تعویض روکش می توانید لمینت و کامپوزیت دندان را انجام دهید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید