بهترین متخصص روکش دندان فوری در کرج

09373495759 موبایل
بهترین متخصص روکش دندان در کرج

یکی از انواع روش های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی، روکش دندان در کرج می باشد که توسط دکتر مریم محمدی با کیفیت عالی، طول عمربالا و قیمت مناسب انجام می شود. روکش دندان طبق سلیقه و بودجه بیمار از جنس های لمینت سرامیکی و کامپوزیتی اعمال می شود.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

روکش دندان یک راه حل محبوب و موثر برای جایگزینی دندان آسیب دیده یا از دست رفته می باشد. مهم ترین شرط لازم برای قرار دادن تاج دندان وجود ریشه دندان است. این ریشه دندان می تواند از دندان اصلی باشد یا به صورت ریشه دندان مصنوعی اجرا شود. معمولاً تاج روی قسمت باقی مانده از دندان آسیب دیده قرار می گیرد. روکش های فلزی و روکش های کامپوزیتی از شایع ترین انواع روکش های دندنی می باشد. تهیه روکش دندان در چند مرحله انجام می شود. در ابتدا، دندانپزشک عملکرد عصب دندانی و پایداری ریشه دندان را بررسی می کند. به عنوان بخشی از معاینه اولیه، گاهی اوقات از دندان آسیب دیده opg گرفته می شود و ارزیابی می شود. برای اینکه بتوان دندانی را با روکش تهیه کرد، ابتدا باید دندان را آماده کرد، از آنجایی که روکش های دندانی در انواع مختلفی اعمال می شود و لازم است به حساسیت توسط متخصص به روی دندان ها اعمال شود از این روی از اهمیت بالایی برخور دار استدر این مقاله از سایت دکتر مریم محمدی به بهترین متخصص روکش دندان در کرج می پردازیم، با ما همراه باشید.

روکش دندان چیست؟

یکی از شایع ترین انواع روش ترمیم دندان، روکش دندان می باشد که در واقع کلاهکی شبیه به تاج دندان بوده که به جای تاج دندان روی دندان قرار می گیرد، از آنجایی به عنوان تاج عمل می کند. به نام تاج دندان مصنوعی شناخته می شود. به بخش سفید رنگ دندان که از لثه خارج می شود و در دهان روئیت می شود، تاج گفته می شود و ریشه نیز بخش دیگری از دندان می باشد که در دهان دیده نمی شود، با قرار دادن روکش دندان (dental crown) که به صورت کلاه دور تا دور دندان را پوشش می دهد، کاملا قسمت تاج دندان پوشیده می شود و معمولا این تاج دندان مصنوعی در مواردی کاربرد دارد که دندان آسیب زیادی دیده مانند دندان های عصب کشی شده و همچنین برای دندان هایی که امکان شکستگی در آن ها وجود دارد، از روکش برای پوشش کامل دندان استفاده می شود. برای افرادی که فکر میکنند روکش دردناک است باید بگوییم که روکش هیچ گونه دردی برای فرد به وجود نمی آورد.

البته لازم به ذکر است که برخی افراد برای داشتن لبخند و دندان های زیبا و مرتب از مزیت های روکش دندان استفاده می کنند،  از این روی می شود گفت از روکش برای ترمیم دندان های آسیب دیده و همچنین زیباسازی دندان استفاده می شود، روکش دندان در کرج از دیگر خدمات کلینیک دکتر مریم محمدی می باشد که با استفاده بهترین مواد روکش و با دقت بسیار بالا برای شما اعمال می شود. 

قیمت روکش دندان در کرج

مراحل روکش دندان به چه صورت است؟

برای اینکه تاج دندان به طور یکپارچه در دندان فرد قرار گیرد، باید با یک ماده قالب گیری (معمولاً حاوی سیلیکون) قالبی از دندان گرفته شود. هنگامی که ماده قالب گیری سخت شد، دندانپزشک از آن به عنوان پایه ای برای تشکیل تاج دندان سفارشی استفاده می کند. می توان از یک مدل واقعی از دندان استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که فک بالا و پایین کاملاً با هم در تاج قرار می گیرند. این بسیار مهم است زیرا کوچکترین بی نظمی ها روی سطوح گاز گرفتن می تواند بسیار آزاردهنده باشد و مانع جویدن شود.

همچنین دندانپزشک رنگ سفید دندان‌ها را مشخص می‌کند تا تاج دندان تمام‌شده تا حد امکان بدون مزاحمت با محیط اطراف سازگار شود. در طول دوره تولید، فرد یک روکش پلاستیکی موقت برای محافظت از دندان دریافت می کند.
سپس قرار دادن و باندینگ تاج دندان تحت بی حسی موضعی در یک قرار ملاقات بعدی با دندانپزشک انجام می شود. پس از برداشتن موقت، دندانپزشک به طور کامل استامپ دندان باقی مانده را تمیز می کند. تاج دندان جدید نصب و ثابت شده است. در صورت لزوم، پس از آن می توان تنظیمات کوچکی روی دندان انجام داد. دندانپزشک همچنین می تواند از این فرصت برای تعیین اینکه آیا روکش باعث احساس فشار یا درد می شود استفاده کند. یک معاینه معمول معمولا چند هفته پس از نصب تاج انجام می شود.

انواع روکش دندان

روکش دندان طلا را می توان روی هر دندانی که در اثر پوسیدگی، شکستگی یا ضربه عمومی آسیب دیده است قرار داد. با این حال، در بیشتر موارد، تاج‌های طلایی روی دندان‌های آسیاب در پشت دهان قرار می‌گرفتند، زیرا کمتر دیده می‌شوند و بنابراین ظریف‌تر هستند. روکش های طلایی به ندرت روی دندان های جلویی استفاده می شوند زیرا به مراتب بیشتر قابل توجه هستند. روکش‌های چینی امروزه محبوب‌تر شده‌اند و می‌توانند روی هر دندانی استفاده شوند، زیرا برای مطابقت با رنگ دندان طبیعی شما طراحی شده‌اند.

معایب

 1. رنگ طلایی
 2. تمام سرامیکی
 3. هزینه بالا

مزایا

 1. دوام و طول عمر بالا
 2. بدون ایجاد آلرژی و التهاب و سازگار با بدن انسان
 3. مستحکم در برابر فشار و ضربه
 4. روکش دندان استیل

در این روش پس از اندازه گیری ساختار دندان، زیرساخت فلزی مناسب برای این ابعاد ایجاد می شود. اگر زیرساخت فلزی آزمایش شده در دهان بیمار سازگار باشد، تکنسین دندانپزشکی با استفاده از برس های مخصوص شکل دندان را ایجاد می کند. روکش که سپس دوباره بررسی می شود، پس از پرداخت آماده استفاده می شود.روکش‌های استیل ضد زنگ روکش‌های نقره‌ای هستند که برای پوشاندن دندان‌های خلفی و محافظت از ساختار دندان بیش از سایر انواع روکش‌ها استفاده می‌شوند. در برابر نیروهای گاز گرفتن و جویدن مقاوم بوده و به ندرت می شکنند. تاج های فولادی ضد زنگ اغلب در کودکان خردسال استفاده می شود. با مراقبت خوب از دهان و مسواک زدن منظم، این پوشش ها می توانند برای مدت طولانی در دهان باقی بمانند.

روکش سرامیکی فلزی

روکش سرامیکی فلزی که به عنوان روکش پی اف ام (pfm) شناخته می شود برای افزایش استحکام روکش های سرامیکی ساخته شده است. یک اسکلت فلزی دارد که یک لایه سرامیک روی آن کشیده شده است. بنابراین از نظر زیبایی تقریباً شبیه روکش تمام سرامیکی است و از نظر استحکام از روکش سرامیکی قوی ترمی باشد. اگر فرد به خوبی بهداشت دهان و دندان را رعایت کند، این روکش گزینه ی مناسبی می باشد.

معایب

زیبایی کمتری نسبت به روکش تمام سرامیکی دارد

مزایا

 1. مقاومت بالا به دلیل اسکلت فلزی
 2. به دلیل رویه سرامیکی، رنگ سفید داد

روکش دندان سرامیکی

روکش های سرامیکی برای کسانی که به منظور زیباتر شدن دندان ها اقدام به روکش می کنند، بسیار ایده آل می باشد و این روکش ها به روش های مختلفی انجام می شود، که از جدید ترین روش های آن می شود به تکنولوژی دیجیتالی کد / کم اشاره کرد که در آن روکش توسط دستگاه طراحی، تراشیده و ساخته می شود. این روکش را می‌توانید به هر رنگی که می خواهید انتخاب کنید البته در نظر بگیرید که بعد از انتخاب رنگ دندان قادر به تغییر دادن آن نیستید.

معایب

 • استحکام و مقاومت پایین
 • سرامیکی فلزی

مزایا

 • زیبایی و رنگ سفید
 • در برابر تغییر رنگ، مقاوم است
 • بدون ایجاد آلرژی و التهاب و سازگار با بدن انسان

روکش زیرکونیوم

بهترین نوع روکش سرامیکی زیرکونیا می باشد که از جنس زیرکونیوم است و به اصلاح و ترمیم تمامی ایرادات و لکه‌ های روی دندان می‌ پردازد.

قیمت انواع روکش دندان 1402

هزینه روکش دندان در کرج

هزینه روکش دندان به جنس روکش و نوع آن و هزینه لابراتوار وابسته است، به میزان افزایش کیفیت، هزینه نیز بالاتر خواهد رفت. ارزان ترین نوع روکش دندان معمولا سرامیکی فلزی یا همان پرسلن باند شده است که بر اساس آلیاژ نیز قیمت های متغیری دارند. گران قیمت ترین روکش نیز، روکش فلزی طلا می باشد که بر اساس قیمت روزانه طلا محاسبه می شود. با در نظر گرفتن هزینه روکش های رایج دندانپزشکی که در ایران نیز وجود دارند محدوده هزینه روکش دندان در سال ۱۴۰۲ بین 800.000 تا 3.500.000  تومان متغییر است.

قیمت روکش دندان در کرج 1402
نوع روکش قیمت روکش دندان
روکش فلز سرامیک تماس بگیرید
هزینه روکش دندان سرامیکی تماس بگیرید
قیمت روکش زیرکونیا تماس بگیرید
هزینه روکش استیل ضد زنگ تماس بگیرید
روکش دندان موقت تماس بگیرید
چسباندن هر واحد روکش تماس بگیرید
خارج کردن روکش قدیمی تماس بگیرید

در چه مواقعی روکش دندان انجام می شود؟

 1. برای موارد ترمیمی دندان هایی که بد رنگ و یا بد شکل شده اند.
 2. برای دندان هایی که ترک خورده اند.
 3.  در جهت بازسازی سطوح جونده ی دندان 
 4. دندان هایی که پرکردگی وسیع دارند و احتمال شکسته شدن در آنها وجود دارد.
 5. دندان هایی که تاجشان شکسته و یا بافت کافی برای نگاهداری پرکردگی را ندارند.
 6. در دندان هایی که عصب کشی شده اند، به دلیل اینکه مقدار زیادی از بافت مینا و عاج را از دست داده ایم و در نتیجه تغذیه ی داخلی قطع شده و بافت دندان نسبتا خشک شده است و یا در مواردی که دندان به علت خونریزی دندانی یا بیماری پالپ تغییر رنگ داده است از روکش دندان استفاده می کنیم.

بهترین متخصص روکش دندان در کرج

برای رفع بسیاری از مشکلات دندان، از جمله ترمیم دندان، رفع پوسیدگی، اصلاح طرح لبخند و … می توان از روکش زیبایی دندان استفاده کرد. بهتر است برای انجام این کار به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید تا زیبایی دندان های خود را به دندانپزشک باتجربه و با دقت بسپارید. دکتر مریم محمدی یکی از بهترین متخصان دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در کرج می باشد که روکش دندان را با قیمت مناسب برای شما اعمال می کند، برای گرفتن وقت معاینه روکش دندان در کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

همچنین بخوانید:

ترمیم روکش دندان

کامپوزیت دندان

لمینت دندان

ترمیم شکستگی روکش دندانامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید