X

بهترین متخصص روکش دندان فوری در کرج

09373495759 موبایل
بهترین متخصص روکش دندان در کرج

روکش دندان که به آن کراون دندان نیز گفته می‌شود، یکی از روش‌های بسیار محبوب و رایج برای دندان‌هایی است که دچار ترک خوردگی شده‌اند و یا به دلیل پرکردگی گسترده و نازکی دیواره دندان، احتمال شکستگی در آن‌ها وجود دارد. دکتر مریم محمدی به عنوان بهترین دندانپزشک و متخصص روکش دندان در کرج فعالیت دارد. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از خدمات روکش دندان به کلینیک دکتر مریم محمدی مراجعه نمایید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

روکش دندان نوعی پروتز دندانی است که به عنوان یک روش موثر درمانی برای جایگزین کردن تاج دندان آسیب‌دیده و یا شکسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. روکش دندان کاملا مشابه دندان واقعی بوده و با هدف ترمیمی و زیبایی بر روی دندان اصلی قرار می‌گیرد تا مشکلات دندان مانند شکستگی دندان، ترک خوردگی، پوسیدگی و ... را برطرف کند. روکش دندان یا کراون دندان (Dental Crown) باید بر روی ریشه دندان قرار بگیرد که این ریشه می‌تواند همان ریشه اصلی دندان باشد، و یا بر روی ریشه دندان مصنوعی اجرا شود. با توجه به اینکه روکش دندان انواع مختلفی دارد و باید با حساسیت کامل توسط متخصص روکش دندان انجام شود، پیشنهاد می‌کنیم برای روکش دندان‌ها و ترمیم شکستگی روکش دندان خود به دکتر مریم محمدی به عنوان متخصص روکش دندان در کرج مراجعه نموده و با اطمینان خاطر از تمامی خدمات دندانپزشکی در کلینیک دکتر مریم محمدی بهره‌مند شوید.

 

روکش دندان چیست؟

روکش دندان که به عنوان تاج دندان مصنوعی نیز شناخته می‌شود، در واقع نوعی کلاهک شبیه به تاج دندان از جنس سرامیک، طلا و استیل و pfm (سرامیکی فلزی) است که به جای تاج دندان قرار می گیرد. دندان از دو بخش به نام تاج و ریشه تشکیل شده است که تاج دندان بخش سفید رنگی است که از لثه خارج شده و قابل مشاهده می‌باشد و ریشه دندان در داخل لثه قرار دارد و دیده نمی‌شود. روکش دندان یا تاج دندان مصنوعی به طور معمول در مواردی استفاده می‌شود که دندان در هنگام عصب کشی آسیب زیادی دیده و یا امکان شکستگی برای آن وجود دارد. همچنین در برخی موارد، افراد برای داشتن لبخند و دندان‌های زیبا و مرتب نیز از روکش دندان استفاده می‌نمایند. به همین دلیل می‌توان گفت استفاده از روکش دندان یک روش درمانی و زیبایی محسوب می‌شود. کلینیک تخصصی دکتر مریم محمدی به عنوان بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج، با استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد، روکش دندان و ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده شما را انجام می‌دهد. شما می‌توانید برای داشتن یک تجربه عالی در زمینه روکش دندان به کلینیک دندانپزشکی دکتر مریم محمدی مراجعه نموده و با اطمینان کامل تمامی خدمات زیبایی و درمانی دندان‌های خود را به دکتر مریم محمدی بسپارید.

 

قیمت روکش دندان در کرج

آشنایی با مراحل روکش دندان

 1. مرحله اول: در ابتدا دندانی که قرار است روکش بر روی آن قرار بگیرد، به اندازه ضخامت روکش تراشیده می‌شود تا فضای کافی برای قرار دادن روکش سرامیکی بر روی دندان وجود داشته باشد.
 2. مرحله دوم: برای یکپارچه شدن تاج دندان، باید ابتدا با یک ماده قالب‌گیری که حاوی ماده سیلیکون است از دندان قالب گرفته شود. قالب‌گیری نه تنها از دندانی که قرار است روکش سرامیکی بر روی آن قرار گیرد، بلکه از دندان‌های اطراف و مقابل آن نیز انجام می‌شود. 
 3. مرحله سوم: پس از سخت شدن ماده سیلیکونی که برای قالب‌گیری از دندان استفاده شد، قالب بدست آمده از شکل دندان‌ها به لابراتوار فرستاده می‌شود تا با استفاده از قالب، تاج دندان سفارشی مورد نظر ساخته شود.
 4. مرحله چهارم: در ادامه دندانپزشک باید رنگ سفید روکش را متناسب با رنگ سایر دندان‌ها انتخاب نماید. در مدت زمانی که فرد در انتظار است تا روکش سرامیکی دندان او ساخته شود، از یک روکش پلاستیکی موقت استفاده می‌کند تا هم زیبایی ظاهر دندان‌ها حفظ شود و هم از شکستن و انحراف دندان اصلی فرد جلوگیری شود.
 5. مرحله پنجم: پس از ساخته شدن روکش دندان سرامیکی، روکش پلاستیکی موقت برداشته شده، دندان به طور کامل تمیز شده پزشک دندان و لثه‌های اطراف آن را بی‌حس می‌کند.
 6. مرحله ششم: برای اطمینان پیدا کردن پزشک از اندازه و رنگ روکش، ابتدا روکش را بر روی جای خود به صورت موقت قرار داده و اگر که به ایجاد تغییرات نیاز باشد، تغییرات را اعمال می‌کند.
 7. مرحله هفتم: در انتها روکش دندان سرامیکی با چسب مخصوص به دندان چسبیده شده و در جای خود محکم خواهد شد. پس از چسباندن روکش، نباید تا چند روز غذاهای سفت و چسبناک خورده شود تا دندان به طور کامل چسبیده و آسیب نبیند.

روکش دندان یک روش درمانی و زیبایی بسیار حساس است که باید با دقت و ظرافت کافی انجام شود تا از زیبایی ظاهر دندان‌های شما کاسته نشود. برای آنکه از نتیجه کار اطمینان کافی پیدا کرده و بهترین نتیجه را ببینید، باید به متخصص روکش دندان مراجعه نمایید. اگر ساکن شهر کرج هستید و به دنبال متخصص روکش دندان در کرج هستید، پیشنهاد می‌کنیم به کلینیک دکتر مریم محمدی مراجعه نموده و از بهترین خدمات زیبایی و درمانی در این کلینیک بهره‌مند شوید.

عکس مراحل روکش دندان با عصب کشی

در چه مواردی از روکش دندان استفاده می‌شود؟

 1. برای ترمیم دندان‌هایی که بد رنگ و یا بد شکل هستند
 2. برای دندان‌هایی که ترک خورده‌اند
 3.  برای بازسازی سطح جونده دندان 
 4. دندان‌هایی که پرکردگی وسیع داشته و احتمال شکسته شدن در آنها وجود دارد
 5. دندان‌هایی که تاج آن‌ها شکسته و یا بافت کافی برای نگهداری پرکردگی‌ها ندارند
 6. زمانی که دندان به دلیل عصب کشی مقداری از بافت مینا و عاج خود را از دست داده و نسبتا خشک شده است
 7. در مواردی که دندان به علت خونریزی دندانی یا بیماری پالپ تغییر رنگ داده است

انواع روکش دندان

روکش دندان انواع مختلفی دارد که تفاوت آن‌ها در جنس روکش است. روکش دندان می‌تواند از جنس طلا، استیل، سرامیک و سرامیکی فلزی (pfm) باشد. هر یک از این روکش‌ها مزایا و معایب خود را داشته و انتخاب آن‌ها می‌تواند سلیقه‌ای نیز باشد. در اینجا به معرفی هر یک از این روکش‌ها به صورت مختصر می‌پردازیم.

 • روکش دندان طلا در اکثر مواقع بر روی دندان‌های آسیاب پشت دهان قرار می‌گیرد که تماما سرامیکی بوده و تنها بر روی آن از آبکاری طلا برای ایجاد رنگ طلایی استفاده می‌شود. این روکش در مقایسه با سایر انواع روکش دندان هزینه بسیار بالایی دارد.
 • روکش دندان استیل زیرساخت فلزی مناسبی داشته و باید در دهان بیمار آزمایش شود. اگر زیر ساخت فلزی آن با دهان بیمار سازگاری داشته باشد، دندانپزشک با استفاده از برس‌های مخصوص شکل دندان را بر روی آن ایجاد می‌کند. روکش‌های استیلی که ضد زنگ هستند، از جنس نقره بوده و برای دندان‌های خلفی و محافظت از ساختار سایر دندان‌ها استفاده می‌شود.
 • روکش سرامیکی فلزی یا روکش پی‌اف‌ام (pfm) یک اسکلت فلزی داشته و بر روی آن یک لایه سرامیکی قرار می‌گیرد. این روکش استحکام بیشتری نسبت به روکش‌های سرامیکی داشته و از نظر ظاهری مشابه روکش تمام سرامیکی است.
 • روکش دندان سرامیکی برای زیباسازی دندان‌ها استفاده می‌شود که برای طراحی، تراشیدن و ساخت آن از دستگاه استفاده می‌شود. شما می‌توانید رنگ روکش دندان سرامیکی خود را بر اساس رنگ سایر دندان‌های خود انتخاب نمایید. بهترین نوع روکش سرامیکی دندان، روکش سرامیکی زیرکونیا است که از جنس عنصر زیرکونیوم ساخته شده است.

شما می‌توانید برای اطلاع از تفاوت روکش دندان پی‌اف‌ام با روکش زیرکونیا، به صفحه مربوط به آن مراجعه نموده و مطلب آن را مطالعه نمایید.

قیمت روکش دندان در کرج

هزینه روکش دندان در کرج

هزینه روکش دندان به جنس روکش، نوع روکش و هزینه لابراتوار روکش دندان بستگی دارد. روکش دندان سرامیکی فلزی به عنوان روکش دندان ارزان شناخته شده است و در میان تمام روکش‌ها، قیمت روکش طلا دندان بیشتر از سایر روکش‌ها بوده و بر اساس قیمت روزانه طلا محاسبه شود. علاوه بر این، قیمت روکش دندان در کرج با سایر شهرها بسیار متفاوت بوده و نمی‌توان هزینه آن را با شهرهای دیگر مقایسه نمود. با توجه به مواردی که ذکر کردیم، هزینه روکش دندان متغیر بوده و هر سال تغییر خواهد کرد. بنابراین شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روکش دندان در کرج در کلینیک دکتر محمدی با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و از جدیدترین قیمت‌ها مطلع شوید.

 

بهترین متخصص روکش دندان در کرج

همانطور که گفتیم روکش دندان علاوه بر کاربرد ترمیمی و درمانی، کاربرد زیبایی نیز داشته و می‌توان از آن برای رفع مشکلات ظاهری دندان مانند اصلاح دندان‌هایی که تغییر رنگ داده‌اند، رفع پوسیدگی، اصلاح طرح لبخند، اصلاح دندان‌هایی که ترک دارند و ... استفاده کرد. برای آنکه نتیجه دلخواه خود را از روکش دندان بدست آورید باید به متخصص روکش دندان مراجعه نمایید. ما به شما دکتر مریم محمدی را به عنوان متخصص روکش دندان در کرج پیشنهاد می‌کنیم. کلینیک دکتر مریم محمدی به عنوان بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج، با داشتن سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه خدمات زیبایی و درمانی دندان‌ها و داشتن کادر دندانپزشکی متخصص و متبحر، می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما در زمینه روکش دندان به ارمغان آورد. شما می‌توانید برای مراجعه حضوری به کلینیک دکتر محمدی با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و وقت معاینه تعیین نمایید. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید