عکس قبل و بعد بلیچینگ دندان

09373495759 موبایل
عکس قبل و بعد بلیچینگ دندان

داشتن سفیدی ایده آل دندان در واقع سخت نیست. تغییر رنگ دندان ها با فرآیند بلیچینگ دندان برطرف می شود و می توانید دندان های سفیدتری داشته باشید. فرآیند سفید کردن دندان ها با فرآیند پولیش پس از تمیز کردن تارتار کاملاً متفاوت است. در فرآیند سفید کردن دندان، تن رنگ خود دندان را می توان 2 تا 3 تن روشن کرد. فرآیند سفید کردن دندان را می توان به عنوان بلیچینگ مطب که توسط پزشک در محیط مطب اعمال می شود و بلیچینگ خانگی که بیمار در خانه انجام می دهد، با ژل های حاوی مواد سفید کننده با نسبت کمتر به لطف پلاک شفافی که با اندازه گیری های انجام شده به بیمار داده می شود، اعمال می شود.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

برای داشتن دندان های سفید سه روش کلی وجود دارد که شامل، کامپوزیت دندان، لمینت دندان و بلیچینگ دندان که هر سه روی نوعی روکش دندان به شمار می رود. البته لازم است بدانید که راحت ترین و رایج ترین روش برای سفید کردن دندان ها، بلیچینگ دندان می باشد که در مطب دکتر مریم محمدی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در کم ترین زمان انجام می شود. تغییر زنگ در این روش به هیچ عنوان مانند لمینت و کامپوزیت نیست یعنی شدت کمتری دارد و نسبت به شدت زردی و جنس دندان متغیر می باشد. با انجام چند مرحله بلیچینگ دندان نتیجه ی فوق العاده ای بدست می آورید. بلیچینگ به دو روش بلیچینگ دندان در خانه و بلیچینگ دندان در مطب توسط دندانپزشک انجام می شود که روش ها با یکدیگر از نظر نتیجه و مواد کاربردی متفاوت می باشد.

بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان درمانی است که هدف آن روشن کردن رنگ دندان ها، از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ است. این محبوب ترین درمان های زیبایی دندان است. بلیچینگ روی لکه های بیرونی یا سطحی موثرتر است. همینطور یکی از حرفه ای ترین خدمات دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی به شمار می رود که از این طریق رنگدانه های غیر طبیعی که روی سطح دندان قرار گرفته، نابود می شود. در این روش دندانپزشک با استفاده از مواد شیمیایی غلظ در یک زمان کوتاهی و در مطب دندان های شما را سفید می کند، مهم است بدانید که در بلیچینگ دندان تنها با استفاده از مواد مخصوص عمل سفید شدن دندان انجام می شود و چیزی به دندان اضافه نمی شود.  البته لازم است بدانید که در این روش ایمپلنت دندان و همینطور روکش دندان با استفاده از بلیچ دندان سفید نمی شوند و فقط برای دندان های طبیعی کاربرد دارد. در نهایت عواملی نظیر جنس دندان، میزان تغییر رنگ و زردی دندان در تاثیر بلیچینگ موثر می باشد.

انواع بلیچینگ دندان

آفیس بلیچینگ

سفید کردن دندان به روش بلیچینگ در مطب موثرترین روش در بین تمام سیستم های سفید کننده می باشد. از آنجایی که نسبت پراکسید مواد سفید کننده مورد استفاده در فرآیند بلیچینگ انجام شده در طول معاینه بیشتر است، بلیچینگ سریعتر و ماندگاری طولانی تری دارد. قبل از اعمال فرآیند سفید کردن دندان؛ برای به دست آوردن نتیجه موثرتر، بیمار باید قبل از سفید کردن از جرم پاک شود. قبل و بعد از جلسات از بیمار عکس گرفته می شود و رنگ آن مشخص می شود. تعداد جلساتی که باید اعمال شود معمولاً 2 یا 3 جلسه است و با توجه به رنگ دندان متفاوت است. از آنجایی که نمی خواهیم لثه ها قبل از عمل آسیب ببینند، آنها را با یک سد محافظ پوشانده و سپس ژل سفید کننده روی دندان ها اعمال می شود. ژل سفید کننده به مدت 2 یا 3 دوره با دوره های تقریبا 15 دقیقه ای روی دندان ها اعمال می شود. بین جلسات از بیمار خواسته می شود از مواد غذایی رنگی چای، قهوه، شراب و ... دوری کند و سیگار را به حداقل برساند. 

بلیچینگ خانگی

در بلیچینگ خانگی، با تعیین رنگ و اندازه گیری قبل از درمان از بیمار، پلاک شفاف مناسب برای بیمار تولید می شود. در سفید کردن دندان های خانگی، از مواد سفید کننده حاوی درصد کمتری از "کاربامید پراکسید" استفاده می شود. پلاک شفاف آماده شده و لوله های حاوی ماده سفید کننده به بیمار داده می شود و پزشک نحوه اعمال آن را بر روی دندان های او توضیح می دهد. بیمار دارو را طبق توصیه دندانپزشک 2 بار در روز به مدت 2 هفته یا فقط در شب به مدت 1-2 هفته هنگام خواب مصرف می کند. با کنترل های هفتگی، پیشرفت درمان پایش می شود و تغییرات لازم انجام می شود. دندانپزشک و بیمار باید با هم تصمیم بگیرند که کدام روش سفید کننده را روی بیمار اعمال کنند.

عکس قبل و بعد بلیچینگ دندان

کامپوزیت ونیر دندان های قدامی و بلیچ فک پایین

کامپوزیت ونیر دندان های قدامی و بلیچ فک پایین

بلیچ داخل کانال دندان 1و2

بلیچ داخل کانال دندان 1و2امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید