X

چه عواملی بر دوام و طول عمر لمینت دندان تأثیر می‌گذارند؟

09373495759 موبایل
عوامل موثر بر طول عمر لمینت دندان

لمینت دندان در کرج یکی از خدمات ارائه شده توسط دکتر محمدی می باشد که دوام لمینت دندان بستگی به چندین عامل دارد، از جمله کیفیت مواد استفاده شده، تجربه و مهارت دندانپزشک، رعایت بهداشت دهان و دندان، و نوع غذاهایی که مصرف می کنید، دارد. در این مقاله قصد داریم به موضوع چه عواملی بر دوام و طول عمر لمینت دندان تأثیر می‌گذارند؟ بپردازیم.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

داشتن یک لبخند زیبا از طریق دندان های سالم و زیبا بدست می آید. اما در برخی افراد ممکن است به دلایلی مانند تغییر رنگ، کبودی و شلوغی دندان های جلویی زیبایی لبخند بدتر شود و افراد از لبخند خود راضی نباشند. در مواردی که زیبایی لبخند ناکافی باشد، افراد دچار مشکلات اجتماعی نیز می شوند. در گذشته روکش‌هایی که برای تغییر شکل دندان‌ها و افزایش زیبایی لبخند ساخته می‌شدند، مشکلاتی را به وجود می‌آوردند زیرا نیاز به سایش زیاد و کوچک کردن دندان‌ها داشتند. اما امروزه با توسعه روکش های لمینت، دستیابی به یک لبخند زیبا بسیار آسان شده است. در این مقاله از سایت دکتر مریم محمدی متخصص زیبایی و ترمیمی دندان قصد داریم به عوامل موثر در بالا رفتن طول عمر لمینت دندان بپردازیم، با ما همراه باشید.

لمینت دندان

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان سرامیکی، روکش های زیبایی هستند که به ویژه روی دندان های جلویی اعمال می شوند. روکش دندان نوعی ترمیم است که فقط در سطح جلویی دندان بدون آسیب رساندن به کل دندان انجام می شود. در برخی موارد ترمیم است که فقط با چسب زدن بدون تراشیدن دندان انجام می شود. برای این روکش ها، ساییدگی بسیار کمی روی دندان ها انجام می شود یا اصلاً ساییده نمی شود. به همین دلیل بافت های سالم دندان حفظ می شوند. روکش های ورقه ای که در ساختاری بسیار نازک طراحی شده اند، فقط سطوح جلویی دندان ها و در برخی موارد ثنایا را می پوشانند. بسیار مهم است که توسط دندانپزشک متخصص لمینت دندان اعمال شود تا علاوه بر بوجود آوردن زیبایی لبخند و دهان، تمامی نکات استاندارد روکش دندان رعایت شود.

ظول عمر لمینت دندان در کرج

روکش لمینت در چه مواردی انجام می شود؟

لمینت دندان را می توان برای افرادی که رشد دندان ها و فک های خود را کامل کرده و از ظاهر دندان ها و لبخند خود راضی نیستند استفاده کرد. می‌توانیم شرایطی را که در آن روکش‌های لمینت مورد نیاز است را به شرح زیر فهرست کنیم.

 1. هنگامی که مینای دندان از نظر ژنتیکی ناهموار است یا نقص های ساختاری وجود دارد
 2. وجود نقص آناتومیک در شکل دندان
 3. پرکردگی های قدیمی تغییر رنگ داده یا فرسوده شده است
 4. انجام اصلاح طرح لبخند
 5. برای افرادی که ارتودنسی را ترجیح نمی دهند و دندان های کجی به صورت خفیف دارند
 6. در بیمارانی که پس از درمان ارتودنسی به لبخند زیبایی شناختی کافی دست نمی یابند
 7. شکاف در بین دندان های قدامی
 8. وجود شکستگی و ساییدگی در دندان های قدامی
 9. در افرادی که تغییر رنگ دندان دارند به حدی که درمان های سفید کننده کافی نیست
 10. در پوسیدگی های سطحی دندان های قدامی
 11. هنگامی که طول دندان کوتاه باشد.

چه عواملی بر دوام و طول عمر لمینت دندان تأثیر می‌گذارند؟

طول عمر کامپوزیت و لمینت دندانامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید