قیمت انواع روکش دندان در کرج + جدول قیمت

09373495759 موبایل
انجام انواع روکش دندان در کرج

یکی از انواع روش های زیباسازی دندان، روکش دندان می باشد که انواع مختلفی از روکش های زیبایی دندان وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد، از جمله سرامیک، پرسلن، رزین و استیل ضد زنگ (روکش های زیبایی معمولا از پرسلن یا سرامیک ساخته می شوند، در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع روکش دندان در کرج بپردازیم، با ما همراه باشید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

روکش دندان یا (Dental Crown) در واقع نوعی پروتز دندان می باشد که وقتی تاج دندان آسیب میبیند، به عنوان جایگزین استفاده می شود، یکی از رایج ترین روش های ترمیم دندان نیز به شمار می رود. برای هر شخصی این پروتزها به صورت کاملا اختصاصی در مطب دندانپزشک طراحی و ساخته می شود، این روکش دندان علاوه بر اینکه مشکلات دندانی را برطرف می کند، موجب اصلاح طرح لبخند می شود. روکش دندان که به نام تاج دندان نیز شناخته می شود یک راه حل کارآمد برای جایگزینی دندان های آسیب دیده یا از دست رفته می باشد. به عنوان یک پروتز مصنوعی مانند یک کلاه محافظ روی قسمت باقی مانده از دندان آسیب دیده قرار می گیرد. برای قرار دادن تاج دندان، ریشه دندان و باقیمانده دندان اصلی یا ایمپلنت به عنوان حامل روکش دندان مهم است. دندان های درمان شده با ریشه اغلب توسط روکش تثبیت می شوند که دوام دندان آسیب دیده را بهبود می بخشد.

روکش دندان چیست؟

روکش دندان فوری در کرج

برای دندان هایی که دیگر نمی شود آنها را ترمیم کرد و یا دندان هایی که پوسیده شده باشد نمی توان آن را پر کرد بنابراین روکش دندان گزینه ی بسیار مناسبی برای این قبیل مشکلات دندانی می باشد. دندانی که دچار عفونت ریشه شده باشد، بعد از انجام درمان ریشه توسط دندانپزشک به روی دندان روکش قرار می گیرد. البته مهم است بدانید که دندانی که دارای روکش و تاج باشد تا ابد سالم باقی نمی ماند و ممکن است دچار پوسیدگی شده و نیاز به درمان و ترمیم داشته باشد.

این روکش افزون بر اینکه ظاهر زیبایی را برای دهان و دندان شما به ارمغان می آورد، دندان ها به صورت کاملا ایزوله زیر روکش بمانند و درصد خرابی و پوسیدگی آن ها نزدیک به صفر بشود. در نهایت سبب می شود که عمر دندان آسیب دیده افزایش پیدا کند. روکش های دندانی برای ترمیم دندان های زرد شده، ترک ها و فضاهای موجود در دندان ها استفاده می شود. بنابراین نیاز به اضطراب دارند. اگرچه پلاک های دندانی اغلب برای دندان های جلویی استفاده می شود، اما در برخی موارد می توان از آن ها برای دندان های عقب نیز استفاده کرد. این با توجه به ناحیه مشکل دندانی بیمار متفاوت است. در عین حال چندین نوع روکش دندان با جنس های مختلف وجود دارد که توسط خود فرد انتخاب می شود.

روکش دندان ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود. بریس های دندانی برای بیمارانی که شکستگی یا ترک های بزرگ در دندان های خود دارند، دندان های زرد، دندان های لکه دار یا دندان های کجی دارند مناسب می باشد. در نتیجه، اشخاص به دلایل مختلفی می توانند با روکش دندان درمان شوند. برای تعیین رنگ دندان بیمار از لیزر سفید کننده دندان استفاده می شود. این بدان معنی است که رنگ پوسته دندان می تواند برای مدت طولانی تری با دندان های دیگر سازگار باشد.

آشنایی با انواع روکش دندان

 • روکش دندان طلا

روکش دندان طلا

روکش دندان طلا سال ها است که در صنعت دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند و هنوز هم می توانند راه حل هایی بادوام و ماندگار برای دندان های آسیب دیده باشد. لبخند و اعتماد به نفس خود را با روکش هایی که توسط دندانپزشک زیبایی در کرج اعمال می شود، بهبود بخشید. روکش‌ دندان می‌تواند دندان‌ها را تغییر شکل دهند و یکدست کنند، شکاف‌ها را پر کنند و لبخندی زیبا و سفید مرواریدی برای شما ایجاد کند. این روکش دندانی نه تنها لبخند را تقویت می کنند، بلکه از دندان ها نیز محافظت می کنند.

 • روکش استیل دندان

روکش استیل دندان

روکش دندان ترمیم هایی هستند که با مواد زیبایی به منظور بازگرداندن دندان به ظاهر طبیعی پس از از بین رفتن ساختار دندان می باشد. درمان ونیر دندان در مواردی انجام می شود که ساختارهای از دست رفته بر اثر ضربه و پوسیدگی با پر کردن دندان قابل تکمیل نباشد. بسته به وضعیت ساختار دندان بیمار، نوع درمان انتخاب می شود. با استفاده از انواع روکش دندان استیل می توان ظاهر بد ناشی از مشکلاتی مانند شکستگی، ترک و پوسیدگی دندان را از بین برد. علاوه بر این، مشکل زرد شدن دندان ها با روکش قابل حل است.

 • روکش دندان سرامیکی

روکش های سرامیکی برای کسانی که به منظور زیباتر شدن دندان ها اقدام به روکش می کنند، بسیار ایده آل می باشد و این روکش ها به روش های مختلفی انجام می شود، که از جدید ترین روش های آن می شود به تکنولوژی دیجیتالی کد / کم اشاره کرد که در آن روکش توسط دستگاه طراحی، تراشیده و ساخته می شود. این روکش را می‌توانید به هر رنگی که می خواهید انتخاب کنید البته در نظر بگیرید که بعد از انتخاب رنگ دندان قادر به تغییر دادن آن نیستید.

روکش سرامیکی دندان

 • روکش سرامیکی فلزی

روکش سرامیکی فلزی که به عنوان روکش پی اف ام (pfm) شناخته می شود برای افزایش استحکام روکش های سرامیکی ساخته شده است. یک اسکلت فلزی دارد که یک لایه سرامیک روی آن کشیده شده است. بنابراین از نظر زیبایی تقریباً شبیه روکش تمام سرامیکی است و از نظر استحکام از روکش سرامیکی قوی ترمی باشد. اگر فرد به خوبی بهداشت دهان و دندان را رعایت کند، این روکش گزینه ی مناسبی می باشد.

قیمت روکش دندان در کرج چقدر است؟

از آنجایی که روکش دندان در کرج در انواع مختلفی توسط دکتر مریم محمدی انجام می شود دارای قیمت های متغیری می باشد، البته لازک به ذکر است که قیمت روکش دندان در کرج به عوامل مختلفی همچون مارک روکش، کشور سازنده روکش دندان و جنس روکش وابسته است.

قیمت روکش دندان در کرج

نوع خدمات روکش دندان قیمت هر واحد (تومان)
پروتز کامل (هر فک) تماس بگیرید
روکش ایمکس A (درجه یک) تماس بگیرید
روکش ایمکس B (درجه دو) تماس بگیرید
هر واحد روکش زیرکونیا تماس بگیرید
پونتیک زیرکونیا تماس بگیرید
هر واحد روکش PFM تماس بگیرید
پونتیک PFM تماس بگیرید

بهترین متخصص روکش دندان در کرج چه کسی است؟

دکتر مریم محمدی بعد از فارغ التحصیلی سال 1394 عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی گیلان شد و تا سال 1396 استادیار این دانشکده بود. از سال 1396 تا کنون نیز استادیار بخش ترمیمی دانشکده دندانپزشکی البرز هستند. دکتر مریم محمدی در کنار فعالیت های آموزشی دانشگاه، مقالاتی در مجله های معتبر خارجی و ایرانی به چاپ رسانده و در کنگره های مختلف نیز سخنرانی داشته اند. از همین روی یکی از بهترین متخصصان روکش دندان در کرج، دکتر مریم محمدی می باشد.

عمر روکش دندان چقدر است؟

عمر روکش دندان حدودا بین 10 الی 15 سال است، البته باید تمامی نکاتی که دندانپزشک به شما گفته است همچون رعایت بهداشت دهان و دندان، را انجام دهید. از این روی می توان گفت با مراقبت از دندان هایتان می توانید طول عمر روکش دندان را افزایش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه کنید.

عمر روکش دندان چقدر است

آیا دندان شکسته روکش می شود؟

اگر دندان شخصی به دلایل مختلفی شکسته شود, در ابتدا بخش آسیب دیده و شکسته پر می شود قبل از پر کردن دندان، پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند و بعد ترمیم روکش توسط دندانپزشک زیبایی و ترمیمی روی دندان قرار می گیرد.

مراحل انجام روکش دندان در کرج

چنانچه برای درمان دندان آسیب دیده ای، روکش دندان توسط دندان پزشک انتخاب شد، مهم است بدانید که این کار در چند مرحله انجام می شود. اولین قدم این است که بررسی کنید آیا دندان آسیب دیده برای روکش مناسب است یا خیر. بررسی می شود که آیا عملکرد عصب دندان حفظ شده و پایداری ریشه دندان کافی است یا خیر. برای این کار، دندانپزشک اغلب از اشعه ایکس ناحیه آسیب دیده استفاده می کند. سپس روند بعدی اتصال تاج مورد بحث قرار می گیرد. دندانپزشک شما به شما توضیح می دهد که کدام نوع روکش بهترین یا ارزان ترین است، در متن زیر به مراحل روکش دندان اشاره کرده ایم

روکش دندان ارزان در کرج

مراحل اتصال روکش دندان (جلسه اول)

 •  تزریق بی حسی
 • تراش و آماده ‌سازی دندان
 • قالب‌ گیری از دهان
 • اتصال روکش موقتی
 •  انتخاب رنگ روکش

مراحل اتصال روکش به دندان (جلسه دوم)

 • برداشتن روکش موقتی
 • تطابق و تنظیم نهایی رنگ و شکل
 • چسباندن روکش

انجام روکش دندان با کیفیت

همانگونه که ذکر شد، روکش دندان یکی از راه حل های ایده آل برای کمک به شما در رسیدن به ظاهری که می خواهید، می باشد. در واقع این روکش ها یک انتخاب مناسب برای کسانی می باشد که دندان های تراشیده، فاصله بین دندان ها یا دندان های بد شکل دارند. روکش‌های دندانی پوشش‌های نازکی هستند که به دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا ظاهری زیباتر به آن‌ها بدهند. چنین کلینیک هایی انواع گزینه های روکش دندان را برای انتخاب ارائه می دهند. با ما در مورد آنچه برای شما بهترین است صحبت کنید. از این روی در کلینیک دکتر مریم محمدی، انواع روش های روکش دندان در کرج با کیفیت عالی و قیمت مناسب انجام می شود.

روکش دندان عصب کشی شده

دندان عصب کشی شده که بیشتر از نیمی از تاج اصلی دندان از دست رفته باشد، برای پیشگیری از شکستگی نیمه باقیمانده دندان نیاز به روکش دندان پیدا می کند. روکش دندان بعد از عصب کشی دندان برای تمامی دندان ها الزامی نیست. در برخی موارد پیش خواهد آمد که حجم پوسیدگی که به عصب می رسد، چندان وخیم نیست که تمامی دندان تخلیه شود. بلکه با پرکردن می توان آن را ترمیم نمود.

روکش دندان در کرج

انواع روکش دندان

روکش های دندانی برای ترمیم دندان هایی که بیش از حد پوسیده و قابل درمان با پرکردن نیستند مورد نیاز است و همچنین برای درمان دندان هایی که پس از کانال ریشه عفونی شده اند یا برای ترمیم دندان شکسته یا ترک خورده به دلیل ضربه به دهان استفاده می شود. بهترین راه برای اطلاع از اینکه آیا روکش دندان برای شما مناسب است یا خیر، تماس با کلینیک دکتر مریم محمدی برای مشاوره رایگان است.

روکش دندان چگونه ساخته می شود؟

روکش های دندانی بیشتر از چینی ساخته می شوند، با وجود اینکه روکش های سرامیکی و کامپوزیت دارای ویژگی ها و مزایای زیادی می باشند، اما در زمینه دوام، نمی توانند با نوع چینی آن رقابت کنند. به هر حال، روکش های پرسلن واقعی از 100 درصد پرسلن ساخته شده اند و نیاز به کانتور دندان هایی دارند که قرار است قبل از چسباندن به آنها از نظر زیبایی مورد تایید قرار گیرند. و نیاز به کارهای مقدماتی گسترده دارند. ابتدا اندازه گیری های دندانی فرد انجام می شود. سپس مواد روکش انتخاب می شود. دندان ها به خوبی تمیز می شوند و شکل مناسب برای روکش ایجاد می شود. روکشی که به طور موقت روی دندان قرار می گیرد برای مدتی برای مشاهده سازگاری دندان با قالب استفاده می شود. اگر در این مدت مشکلی تشخیص داده شود، قالب برداشته شده و مشکل درمان می شود.

در صورت عدم وجود مشکل، فرآیندهای روکش دندان تقریباً 3 جلسه طول می کشد. بین هر جلسه باید تقریباً 2-3 روز فاصله باشد. پس از اتمام فرآیند روکش دندان، فرد باید به بهداشت دهان و دندان توجه کند. در استفاده از نخ دندان باید احتیاط کرد و دندان ها را دو بار در روز مسواک زد. کوچک کردن دندان به نگرانی های دندانی شما و تعداد دندان های درگیر بستگی دارد. هنگامی که چندین دندان درگیر می شوند، دندانپزشک می تواند مدل سازی را ارائه دهد تا به شما نشان دهد ونیرها چگونه به نظر می رسند.

روند بهبودی پس از روکش دندان طولانی نیست. شما می توانید به طور معمول غذا بخورید یا بجوید. گاهی اوقات طبیعی است که دندان ها درست پس از استفاده از روکش، احساس متفاوتی داشته باشند. پس از چند روز غذا خوردن و مسواک زدن معمولی، این تفاوت کاهش می یابد. لازم به ذکر است که انواع و قیمت روکش دندان در کرج با توجه به وضعیت سلامت دهان و دندان بیمار و نوع روکش متفاوت است. 

درچه مواردی می توان از روکش دندان استفاده کرد؟

 • روکش دندان را می توان در صورت از بین رفتن بیش از حد مواد یا پوسیدگی در دندان ساخت.
 • روکش را می توان برای دندان هایی که تغییر رنگ داده اند و رنگ آن ها قابل تغییر نیست، اعمال کرد.
 • روکش ها را می توان بر روی دندان های دارای تغییر شکل ساخت.
 • برای جلوگیری از شکستگی می توان روکش هارا با درمان ریشه ضعیف روی دندان ها
 • روکش ها را می توان در کاربردهای ایمپلنت ساخت.
 • می توان برای ترمیم دندان های شکسته از آن استفاده کرد.

انجام روکش دندان در کرج

اگر یک یا چند دندان از دست رفته در دهان وجود داشته باشد، می توان بریج ساخت. شکاف های ایجاد شده توسط دندان از دست رفته در ساختار دهان ممکن است باعث مشکلاتی مانند لیز خوردن سایر دندان ها در اینجا یا چرخش دندان در جای خود و بسته شدن دهان شود. به دلیل این دندان های از دست رفته، بیماری لثه و مشکلات مفصل گیجگاهی فکی اغلب ممکن است با آن مواجه شوید. از روکش دندان می توان برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته در دهان استفاده کرد. شکافی را که دندانی وجود ندارد پر می کنند. آنها با چسباندن آنها به دندان های طبیعی یا ایمپلنت های اطراف فضای خالی استفاده می شوند. 

آیا روکش دندان درد دارد؟

خیر، در طی مراحل روکش، دهان شما را بی حس می شود.

مراقبت از روکش دندان چگونه است؟

برای اینکه روکش تا حد ممکن دوام بیاورد، باید مرتب مسواک و نخ دندان استفاده کنید. در نظر داشته باشید که هنگام مسواک زدن به روکش و دندان های اطراف خود توجه بیشتری داشته باشید. اگر ورزشکار هستید، از محافظ دهان برای محافظت از دندان های خود استفاده کنید تا خطر آسیب را کاهش دهید.

ارزانترین نوع روکش دندان چیست؟

هزینه روکش دندان در کرج

 ارزانترین نوع روکش دندان، روکش سرامیکی فلزی (پرسلن باند شده به فلز) می باشد البته مهم است بدانید که هزینه روکش دندان وابسته به نوع و جنس روکش دندان و همچنین هزینه ی لابراتوار است از هین جهت هرچه روکش باکیفیت تری انتخاب کنید هزینه ی آن بالاتر می رود که این مدل نیز بر اساس آلیاژ به کار رفته در ساخت، قیمت های متفاوتی دارد. اما به طور کلی بر اساس آلیاژ مرسوم در لابراتوارها این نوع روکش به صرفه تر می باشد.

بهترین نوع روکش چیست؟

در رابطه با این سوال نمی شود یک نوع روکش را عنوان کرد و کاملا بستگی به شرایط بیمار دارد، برای دندان های جلو از روکش سرامیکی استفاده می شود زیرا زیباتر بوده و فشار کمتری به دندان ها وارد می شود. از جهتی روکش سرامیکی ظاهر زیباتری را برای دندان های جلو به ارمغان می آورد. برای دندان های عقبی می توان از روکش سرامیکی فلزی استفاده کرد لذا در معرض دید نیستند. اما در هر صورت نوع روکش کاملا بستگی به وضعیت دندان ها دارد به عنوان مثال اگر دندان های جلویی شما کج باشد روکش سرامیکی انجام نمی شود.

علت استفاده از روکش دندان چیست؟

روکش دندان را می توان در دندان های از دست رفته، پوسیده و شکسته استفاده کرد. همچنین برای دندان های شکسته، پوسیده یا آسیب دیده با ریشه های دست نخورده نیز کاربردی می باشد. با انجام این روش، دندان ترک خورده، ساییده یا شکسته ترمیم شده و به روشی مناسب ترمیم می شود. یکی دیگر از رایج ترین زمینه های استفاده از تاج دندان، طراحی لبخند می باشد. روکش دندان روشی بسیار موثر و پرکاربرد برای اصلاح طرح لبخند می باشد. البته بزرگترین مزیت روکش ها بهبود ظاهر دندان ها می باشد، آنها لبخندی روشن تر و یکنواخت تر برای شما به ارمغان می آورد. مهم است بدانید با توجه به روکش های انتخابی می توانند بیش از ده سال دوام بیاورند.

روکش دندان یکی از انواع روش های زیباسازی و ترمیم دندان می باشد به خصوص اگر شرایطی وجود داشته باشد که دو یا چند روکش دندان مورد نیاز باشد. این یکی از رایج ترین انواع روش ها برای زیبا و جذاب کردن دندان ها به شمار می رود. زیرا نزدیک ترین روکش به دندان طبیعی است. هیچ گونه کششی در لثه ایجاد نمی کند. استفاده سالم و راحت به اندازه در روکش دندان اهمیت دارد. روکش‌های زیرکونیومی یکی از دلایل اولویت هستند زیرا هم نیاز زیبایی و هم ساختار راحت دندان را ارائه می‌کنند. این روکش های دندان دارای گزینه های رنگی هستند. می توانید با دندانپزشک خود مشورت بگیرید تا رنگ مورد نظر خود را روی دندان هایتان اعمال کنند.

برخی از افراد ممکن است تنها یک روکش را در صورت شکستگی یا پوسیدگی دندان ترجیح دهند. اما اکثر مردم برای ایجاد لبخندی متقارن و یکنواخت شش تا هشت روکش را انتخاب می کنند. هشت دندان قدامی فوقانی رایج ترین روکش هایی هستند که استفاده می شود.

البته بزرگترین مزیت روکش ها بهبود ظاهر دندان ها می باشد، آنها لبخندی روشن تر و یکنواخت تر برای شما به ارمغان می آورد. مهم است بدانید با توجه به روکش های دندانی انتخابی می توانند بیش از ده سال دوام بیاورند.

افتادن روکش دندان چه دلایلی دارد؟

روکش های دندانی ممکن است به دلایل خای مختلفی رخ بدهد که به شرح زیر است:

تغییرات دمایی:

در نظر داشته باشید که تغییرات دمایی و مصرف غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم ممکن است موجب افتادن و تغییر شکل روکش شود.

ضعف روکش دندان:

اگر روکش ها به خوبی ساخته نشود، ممکن است به دلیل ضعفی که در ساختار دارد نیاز به تعویض داشته باشد.

بیماری‌های دندانی:

داشتن برخی از بیماری ها مانند التهاب لثه می تواند سبب افتادن و شکستن روکش دندانی شود.

ترمیم نامناسب دندان: 

اگر ترمیم دندان به خوبی انجام نشود ممکن است به علت وارد شدن آسیب به  بستر پایه دندان، روکش بی افتد و روی آن قرار نگیرد.

 ضربه به دندان:

با وارد شدن ضربه های شدید به دندان ها امکان شکستن روکش وجود دارد.

قیمت انواع روکش دندان در کرج

همچنین بخوانید:

ایمپلنت دندان در کرج


 • انواع روکش دندان چیست؟

  روکش هاش دندانی با جنس های مختلفی از جمله، روکش دندان فلزی-سرامیکی (PFM)، روکش دندان زیرکونیوم، روکش دندان فلزی | روکش طلا و روکش دندان تمام سرامیکی ساخته شده است.

 • آیا روکش دندان قابل ترمیم است؟

  بله، با استفاده از روش‌های به روز و پیشرفته که در علم دندانپزشکی ابداع شده است، امکان ترمیم روکش دندان وجود دارد.

 • فواید روکش دندان چیست؟

  از جمله مزایای روکش دندان می توان به پر کردن شکاف بین دندان ها، پوشاندن دندانهای تغییر رنگ داده یا ترک خورده و صاف کردن دندان های نامرتب اشاره کرد.

 • آیا انجام روکش دندان درد دارد؟

  بعد از روکش روی دندان، ممکن است به طور موقت درد داشته باشید. این درد بیشتر از دو هفته طول نمی کشد. اگر پس از قرار گیری روکش روی دندان های خود درد شدیدی داشتید با دندانپزشک خود مشورت کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید