X

قیمت اصلاح طرح لبخند در کرج + نمونه کار جدید

09373495759 موبایل
اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند به مجموعی از درمان های زیبایی و ترمیمی گفته می شود که توسط دکتر دندانپزشک زیبایی دکتر مریم محمدی در کرج با قیمت مناسب انجام می شود که این درمان ها شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان، جراحی فک، ارتودنسی، بلیچینگ دندان و ایمپلنت دندان می باشد، برای بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز در مورد اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند ادامه مطلب را از دست ندهید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

اصلاح طرح لبخند به مجموعه ای از درمان های زیبایی می گویند که در نهایت سبب ایجاد لبخندی زیباتر می گردد. درمان هایی که شکل، فرم و رنگ دندان ها را تغییر و اصلاح می نماید. از قبیل لمینت دندان، بلیچینگ دندان، کامپوزیت ونیر، روکش دندان و... این روش تنها برای افرادی که نقصی در دندان هایشان دارند نمی باشد بلکه عموم مردم می توانند در لبخندشان تغییر ایجاد کنند و جذابیت را احساس کنند همانطور که میدانید، داشتن لبخند زیبا علاوه بر افزایش اعتماد به نفس، سبب زیباتر شدن چهره فرد می شود و تاثیر مثبتی در دیدگاه دیگران دارد. زیبایی در لبخند حاصل هماهنگی در شکل دندان هاست که توسط دندان پزشک زیبایی این تغییرات اعمال می شود در این مقاله سایت دکتر مریم محمدی قصد داریم به انواع طرح لبخند به همراه عکس طرح لبخند می پردازیم باما همراه باشید.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

عوارض اصلاح طرح لبخند

طراحی لبخند به انجام انواع درمان هایی زیبایی و ترمیمی که موجب زیبایی لبخند فرد می شود گفته می شود که در طراحی لبخند تمامی مشکلات دندان ها که شامل نامرتبی، لک و یا پوسیدگی هستند  و لثه ها که فرم خوبی در دهان ندارد توسط دندان پزشک زیبایی در کرج برطرف می شود، این کار علاوه بر زیبا کردن لبخند و دندان های شما با توجه به معاینه ای که روی دندان ها انجام می شود التهاب، خرابی و... دندان و لثه از بین می رود.

بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند در کرج

از آنجایی داشتن لبخند زیبا بسیار برای زن و مرد حائز اهمیت است، می توانید با انجام دادن تمامی کارهای زیبایی برای داشتن یک صورت و لبخند جذاب و زیبا در مطب دکتر مریم محمدی که در این زمینه تخصص و تجربه ی لازم را دارند با قیمت مقرون به صرفه، حس خوب داشتن دندان و لبخند فوق العاده زیبا را تجربه کنید.

برای داشتن یک لبخند عالی در نهایت لازم است تا بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند را انتخاب کنید، با توجه به متن زیر می توانید دکتر مناسب را پیدا کنید:

 • چک کردن وضعیت صحیح بودن مدرک دکتر دندانپزشک متخصص
 • در نظر گرفتن خواسته ها و نتیجه ای که از انجام طراحی لبخند دارید
 • بررسی کردن نتایج مراجعه کنندگان که قبلا توسط پزشک کار زیبایی و ترمیمی انجام داده اند.
 • چک کردن هزینه و بودجه رای طراحی لبخند
 • بهتر است از نزدیک با افرادی که طراحی لبخند انجام داده اند ملاقات داشته باشید تا نتیجه ی کار و رضایت آنها را بسنجید
 • قبل از انجام این روش می توانید یک جلسه مشاوره بروید.
 • توصیه می شود تا تمامی انتظارات و خواسته های خود را از انجام اصلاح طرح لبخند با پزشک مطرح کنید

چه کسانی متقاضی مناسبی برای اصلاح طرح لبخند هستند؟

اصلاح طرح لبخند

 • افرادی که از بدفرمی مادرزادی آناتومی دهان و دندان رنج می‌برند.

 • افرادی که شکل دندان آن‌ها میخی است.

 • افرادی که روی سطح دندان‌شان پوسیدگی دارند.

 • افرادی که بین دندان‌های آن‌ها بد شکلی دیده می‌شود.

 • کسانی که بین دندان هایشان فاصله دارند.

 • کسانی که دندان هایشان دچار لب پریدگی می کند.

 • افرادی که درمنطقه زندگی‌شان املاح آب آشامیدنی زیاد است.

 • افرادی که دندان‌هایشان بدرنگ است.

 • کسانی که دارای لبخند لثه ای هستند و دندان های کوتاهی دارند.

در حالت کلی اصلاح طرح لبخند کاملا بستگی به نیاز و سلیقه ی خود فرد دارد و جنبه ی درمانی ندارد از همین روی روش زیبایی در دندانپزشکی به شمار می رود. اما در شرایطی که بیمار دارای دندان های پوسیده باشد پزشک ابتدا آن را درمان می کند و در شرایطی که فرد دارای دندان های کج و بد فرم می باشد، لازم است تا ارتودنسی برای مراجعه کننده انجام شود.

روش های اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند برای همه به یک صورت نیست. انجام دادن این کار تا حد زیادی بستگی به اجزای صورت شما و نوع پوست، رنگ مو، رنگ دندان، نمای دندان، بافت لثه و موارد بسیار دیگری دارد که دندانپزشک زیبایی باید در نظر بگیرد. برای داشتن یک لبخند زیبا باید این اجزا در بهترین حالت ممکن باشند. روش‌های اصلاح طرح لبخند از سفید کردن دندان، لمینت دندان تا ارتودنسی را شامل میشود.

انواع اصلاح طرح لبخند

بلیچینگ دندان

بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند در کرج


بلیچینگ یا سفید کردن دندان یکی از روش های متداول دندان پزشکی زیبایی است که برای بیمارانی که به دنبال داشتن لبخند براق با صرف زمان بسیار کم هستند، مناسب می باشد. در این حالت بیماران می‌توانند فرآیند سفید شدن دندان را در مطب دندانپزشک یا در خانه انجام دهند. برای انجام این کار ابتدا دندانپزشک علت تغییر رنگ را بررسی و شناسایی می کند و سپس طبق آن بهترین روش سفید کردن دندان را انتخاب می کند. ماده اصلی سفید کننده دندان ها پراکسید هیدروژن بوده که باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب کرده بین هرم های مینایی می شود و در نهایت موجب از بین رفتن آن ها می شود.

با گذشت زمان این ماده به قسمت های زیرین مینا در عاج نفوذ کرده و رنگ آن را روشن تر می کند. دو روش کلی برای سفید کردن دندان ها با بلیچینگ وجود دارد که از نظر مراحل و هزینه ی بلیچینگ دندان متفاوت بوده و شامل بلیچینگ در مطب و بلیچینگ در منزل می باشد

لمینت دندان

هزینه اصلاح طرح لبخند


در روش لمینت دندان، پوسته‌هایى بسیار نازک روى سطح بیرونى دندان‌ها قرار داده مى‌شود تا مشکلات ظاهرى آن‌ها را اصلاح نماید. این پوسته‌ها کاملاً با سطح دندان هماهنگ و منطبق است و توسط چسب‌هاى مخصوصى بطور دائمى به دندان مى‌چسبد و کاملاً با دندان یکى شده و قابل جدا شدن نخواهد بود. 
لمینت دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی وجود دارد که لمینت سرامیکی گران‌تر است.

لمینت دندان (Dental laminate) که به آن ونیر (Veneer) نیز گفته می شود، روکش نازکی است که برای زیباتر کردن دهان و دندان مورد استفاه قرار می گیرد به این صورت که با قرار گرفتن قطعات لمینت روی دندان، سبب تغییر رنگ دندان ها، اندازه و طول و همینطور شکل دندان ها طبق درخواست و سلیقه ی فرد می شود. این روش دندانپزشکی افزون بر زیبایی مزایای دیگری نیز دارد که می توان به قدرت و استحکامی که به مینای دندان می افزاید اشاره نمود و با پوشاندن ناهمترازی و سایر عیوب دندان، ردیف دندانها را مرتب و یکنواخت نشان می دهند.

ونیر را می‌توان از جنس پرسلن (چینی)، یا مواد کامپوزیت رزین ساخت. لمینت های دندان چینی بهتر از کامپوزیت رزین بوده لذا در برابر لکه ها مقاومت می کنند. بعضی‌ها روکش های پرسلن را از این نظر که در برابر لکه‌ها مقاوم‌ترند و ویژگی‌های بازتابش نور در آنها به دندان‌های طبیعی نزدیک‌تر است،انتخاب می کنند. 

مقایسه لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی

مبنای مقایسه کامپوزیت ونیر لمینت سرامیکی
قیمت قیمت متوسط گران قیمت
طول درمان یک روزه، در یک ویزیت حداقل دو ویزیت با فاصله 15 روزه
برگشت پذیری دارد ندارد
ماندگاری 5 تا 7 سال 10 تا 15 سال
آسیب پذیری احتمال ورقه شدن یا افتادن دارد با دوام تر است و احتمال شکستن کمی دارد
نیاز به آزمایشگاه ندارد دارد
دامنه کاربرد مشکلات جزئی دندان طیف گسترده ای از عیوب دندان
لکه پذیری مستعد لکه مقاوم در برابر لکه

کاشت دندان

انواع طرح لبخند

مهم‌ترین مورد در اصلاح طرح لبخند، جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته است. این کار به دو روش بریج و ایمپلنت قابل انجام است. در ایمپلنت پایه‌ی تیتانیومی مانند ریشه در فک کاشته شده و پروتز روی آن می‌نشیند. در بریج با تراشیدن دندان‌های مجاور، پروتز روی آن‌ها سوار می‌شود. 

هزینه‌ی ایمپلنت به مراتب بیشتر از بریج خواهد بود، اما به علت مزایای متعدد، دائمی بودن و شباهت بسیار زیاد به دندان واقعی، مقرون به صرفه خواهد بود. 

در واقع ایمپلنت جایگزین دندان های مصنوعی می شود و بهترین راه برای پر کر دن جای خالی دندان ها به شمار می رود و با عمل جراحی این میله کوچم پیچی درون دندان فرو می رود و بعد از اینک به استخوان های اطراف جوش خورد و آماده شد، تاج مصنوعی روی دندان ها قرار می گیرد از همین روی پایه ایمپلنت نقش ریشه ی دندان را ایفا می کند. از همین روی ایمپلنت نیازی به دندان های اطراف ندارند. به فرایند جوش خوردن استخوان به ایمپلنت را یکپارچگی استخوان (osseointegration) گفته می شود.

مراحل ایمپلنت:

۱. بررسی وضعیت دهان و دندان

۲. برنامه ریزی و نوبت دهی

۳. بی حسی یا بی هوشی

۴. خارج کردن دندان قبلی

۵. سوراخ کردن استخوان

۶. جایگذاری ایمپلنت و بخیه کردن لثه

۷. زمان انتظار برای پیوند استخوان و ایمپلنت

۸. قراردادن اباتمنت 

ارتودنسی 

درمان ارتودنسی نوعی درمان دندان پزشکی است که دندان ها را صاف و مرتب می‌کند و مشکلات بایت یعنی نامناسب بودن سطح تماس دندانهای بالا و پایین با یکدیگر را اصلاح می کند و برای رفع و درمان نامرتبی و فرم بد دندان‌ها به کار می‌رود. در شرایطی که دندان‌ها در محل درست خود قرار نگرفته باشند، مطمئن‌ترین روش برای اصلاح و درمان آن‌ها، روش ارتودنسی است. 

در ایده‌آل‌ترین حالت برای اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی زیبایی نیز دندان‌ها با ارتودنسی ردیف می‌شوند و سپس با موادی مانند لمینت، رنگ و شکل دندان‌ها را با هم موزون می‌کنند. 

هزینه‌ ارتودنسی با توجه به انواع گوناگون آن متفاوت است. 

انواع روش های ارتودنسی

 • براکت معمولی یا ثابت
 • براکت سرامیکی
 • براکت پشت دندانی
 • الاینر شفاف

اصلاح لبخند لثه ای 

اصلاح طرح لبخند لثه ای

در بعضی از افراد که طول تاج دندان‌هایشان کوتاه است، در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان دیده می شود که به آن لبخند لثه‌ای گفته می‌شود.  این مشکل با یک جراحی بسیار آسان و ساده رفع می‌گردد و با بی‌حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده شده و سپس با کمک لمینت ظاهر لبخند بازسازی می‌شود. انجام این جراحی از طریق لیزر مقرون به صرفه‌تر است. بسته به روشی که توسط دندانپزشک انتخاب می شود هزینه و قیمت درمان این مشکل متغییر می باشد.

جراحی فک 

گاهی مشکل لبخند لثه‌ای مربوط به فرم وراثتی فک‌ها و استخوان‌های صورت است. در این موارد طول یک سوم میانی صورت بلند است. گاهی نیز به طور کلی نامناسب بودن شرایط فکین در زیبایی لبخند ایجاد خلل نموده است. مشکل زیبایی این بیماران با انجام جراحی فک و جابه‌جایی آن حل می‌شود. در عمل جراحی فک که جراحی ارتوگناتیک (orthognathic) نامیده می شود ناهنجاریهای استخوان فک یا ناهمراستایی آنها اصلاح می شود و در نتیجه فکها و دندانها عملکرد بهتری خواهند داشت. اصلاحات فک میتواند به بهبود توازن و زیبایی صورت کمک شایانی کنند.

فواید جراحی فک

 1. نقایص مادرزادی یا جراحات صورت را میتوان در جراحی فک اصلاح کرد.
 2. مشکل وقفه تنفسی در خواب (اپنه خواب) برطرف می شود.
 3. لبها بدون فشار و راحت بسته می شوند.
 4. سردرد، درد فک و گردن درد ناشی از فشار بر عضلات و مفصل فک برطرف می شود.
 5. گاز گرفتن گونه و زبان به حداقل می رسد.

روکش دندان

قیمت روکش دندان

روکش دندان یا (Dental Crown) در واقع نوعی پروتز دندان می باشد که وقتی تاج دندان آسیب میبیند، به عنوان جایگزین استفاده می شود، یکی از رایج ترین روش های ترمیم دندان نیز به شمار می رود. برای هر شخصی این پروتزها به صورت کاملا اختصاصی در مطب دندانپزشک طراحی و ساخته می شود، این روکش دندان علاوه بر اینکه مشکلات دندانی را برطرف می کند، موجب اصلاح طرح لبخند می شود. روکش دندان که به نام تاج دندان نیز شناخته می شود یک راه حل کارآمد برای جایگزینی دندان های آسیب دیده یا از دست رفته می باشد. 

انواع روکش

۱. روکش تمام فلزی، طلا

۲. روکش تمام سرامیکی

۳. روکش سرامیکی فلزی

۴. روکش استیل

کامپوزیت دندان

طرح لبخند فانتزی

کامپوزیت دندان (کامپوزیت دندان به انگلیسی composite) یک روش دندانپزشکی راحت و ایمن می باشد که برای برطرف کردن مشکلات دندانی از جمله زردی دندان، شکسگی، ترک خوردگی و بی نظمی و یا فاصله بین دندان ها کاربردی بوده و مورد استفاده قرار می گیرد، این کامپوزیت ها به شما، یک دندان زیبا و براق هدیه می دهد. در واقع می توان گفت این روش، محبوب ترین روش اصلاح طرح لبخند می باشد.

شرکت سازنده کشور قیمت هر واحد ضمانت
spident چین تماس بگیرید __
shofu ژاپن تماس بگیرید 3 ماه
solafil انگلیس تماس بگیرید 3 ماه
SDI استرالیا تماس بگیرید 3 ماه
اپالیس FGM برزیل تماس بگیرید 3 ماه
آکسفورد آلمان تماس بگیرید 3 ماه
گرادیا GC ژاپن تماس بگیرید 6 ماه
tokuyama ژاپن تماس بگیرید 6 ماه
SAREMCO سوئیس تماس بگیرید 6 ماه
جیانیان GC ژاپن تماس بگیرید 9 ماه
کاریزما آلمان تماس بگیرید 9 ماه
IPS سوئیس – آلمان تماس بگیرید 12 ماه
کازمادنت آمریکا تماس بگیرید 12 ماه

مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند

طرح لبخند قبل و بعد

 1. به طور منظم مسواک بزنید و همواره از نخ دندان برای از بین بردن پلاک های بین دندانی استفاده نمایید.

 2. استفاده از دهانشویه را فراموش نکنید.

 3. مواد غذایی سفتی که به دندان هایتان آسیب وارد می کنند را مصرف نکنید و یک رژیم غذایی مناسب را رعایت کنید.

 4. مصرف نوشیدنی های رنگی مانند چای و قهوه را به حد زیادی کاهش دهید و بعد از نوشیدن آن ها، حتما دهان خود را با آب بشویید.

 5. به منظور چکاپ دندان های خود به طور مرتب به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید.

 6. اگر ورزش های رزمی انجام می دهید، حتما آن را به اطلاع دندانپزشک خود برسانید تا در صورت لزوم از نایت گارد استفاده کنید.

 7. برخی از عادت های رفتاری نامناسب مانند دندان قروچه می تواند آسیب هایی جدی به دندان های شما وارد کنند که باید آن ها را به اطلاع دندانپزشک خود برسانید.

عوارض اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

 1. در اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت ممکن است فرد احساس لق شدگی در دندان ها داشته باشد.
 2. در روش لمینت به دلیل تراشیدگی مینای دندان، استحکام دندان ها کاهش می یابد و در نتیجه حساسیت نسبت به گرما و سرما و احتمال پوسیدگی بیشتر می شود.
 3. در ارتودنسی چند عدد از دندان ها کشیده می شود تا بتوان ارتودنسی را اجرا نمود.
 4. در بلیچینگ استحکام دندان ها به دلیل استفاده از ماده شیمیایی کاهش می یابد. 

قیمت اصلاح طرح لبخند

محل تزریق بوتاکس لبخند لثه ای

اصلاح طرح لبخند شامل کارهایی نظیر بلیچینگ دندان (سفید کردن دندان‌ها)، لمینت کردن، روکش‌گذاری، ارتودنسی، برطرف‌کردن فاصله دندانی، برطرف کردن کوتاهی دندان‌ها و… است که البته انجام تمام این موارد برای همه افراد لازم نیست. هزینه اصلاح طرح لبخند از هر بیمار به بیمار دیگر متفاوت است و بدون معاینه بیمار توسط پزشک نمی‌توانیم قیمت واحدی برای آن در نظر بگیریم. 

برخی از عوامل موثر در تعیین هزینه ها 

 • میزان پیچیدگی درمان

 • زمان مورد نیاز برای انجام درمان

 • تعداد روش‌های درمانی مورد استفاده

 • نوع روش‌های درمانی مورد نیاز

برای اطلاع از قیمت می توانید با مطب دکتر مریم محمدی تماس بگیرید.

سوال و جواب 

1- اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی بهتر است یا کامپوزیت ؟

 ترجیح بر این است که اصلاح لبخند با ارتودنسی انجام شود چون در روش کامپوزیت دندان تراش می خورد.

2-آیا با ارتودنسی لبخند هم اصلاح میشه ؟

 با درمان ارتودنسی هم دندانها درمان می شوند همچنین از نظر چیدمان زیب .

3- دندان لب پر شده جلو در فک بالا باید با  کامپوزیت درمان شود یا روکش شود؟ 

 ترجیح براین است که دندان با کامپوزیت پر شود.

همچنین بخوانید:

ایمپلنت دندان در کرجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • میلاد
  سلام وقتتون بخیرآیا اصلاح طرح لبخند درد داره؟
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز تمامی درمان های دندانپزشکی با بی حسی انجام میشه و اگه عوارضی داشته باشه کاملا طبیعیه و تا چند روزخوب میشه

تماس بگیرید