قیمت ترمیم و روکش دندان شکسته از عقت و جلو +کامپوزیت

09373495759 موبایل
ترمیم دندان شکسته

اگر دندان شما دچار پوسیدگی، شکستگی و ترک شده است با ما همراه باشید تا به علت و انواع روش های درمان این مشکل مطلع شوید و با قیمت مناسب دندان شکسته ی خود را ترمیم کنید.

دکتر مریم محمدی
دکتر مریم محمدی

ساییده شدن، شکستن یا خرد شدن دندان اتفاقی است که ممکن است برای هر فردی در طول زندگی پیش بیاید حال به دلیل تصادف، وارد شدن فشار و یا هنگام خوردن غذاهای سفت رخ بدهد، این شکستگی دندان ممکن است بدون یا با درد همراه باشد که در این مواقع باید به دندانپزشک مراجعه و به فوریت دندان شکسته درمان شود.این عارضه ممکن است موجب ایجاد زخم در زبان و گونه شما شود در واقع از نظر زیبایی و سلامت نکته ی مهمی است زیرا موجب گیر کردن لقمه در دندان و التهاب لثه و همینطور ایجاد شکاف دردندان ها می شودزمانی که دندانی آسیب می بیند، نیاز به ترمیم دارد. حتی یک ترک مویی در دندان، دندان را در برابر پوسیدگی، عفونت و درد آسیب‌پذیرتر می‌کند. خانم دکتر مریم محمدی دندانپزشک زیبایی در کرج مشکل شما از جمله ترمیم دندان پوسیده ، شکستن دندان در خواب، شکستن دندان از جلو و عقب و همینطور شکستن دندان عصب کشی شده را برطرف کند.

انواع شکستگی دندان

هزینه ترمیم دندان شکسته

دندان ترک خورده: هنگامی که دندانی دچار ضربه شود و بعد از ترک برداشتن به ریشه راه یابد، بهتر است که در اسرع  وقت درمان شود وگرنه باید آن دندان را کشید. ( در جواب پرسش چه زمانی دندان راباید کشید)
دندان نصف شده: دندان نصف شده از درمان نکردن دندادن ترک کرده ایجاد می شود و نکته منفی این دندان این است که چاره ای و درمانی ندارد.
شکستگی کاسپ دندان: قسمت جونده ی دندان اگر بشکند به اصطلاح شکستن کاسپ دندان می گویند که البته هزینه بالایی دارد و دردناک نیست.
شکستگی عمودی ریشه: این عارضه علائم خاصی ندارد در این نوع شکستگی از ریشه به سمت سطح جونده دندان امتداد می یابد. می توان از التهاب شدن لثه و استخوان به وجود اینگونه شکستگی پی برد.
کریز لاین: نوعی شکستگی که کمترین آسیب را بر گرفته و فقط مینای دندان متاثر از این شکستگی می باشد، اگر این شکستگی درمان نشود علاوه بر از بین بردن زیبایی سبب اتفاق های بدی در مرور زمان می شود.

علل شکستگی دندان

هزینه ترمیم دندان شکسته از عقب

گاهی اوقات به دلیل تصادف یا آسیب ورزشی ضربه آشکاری به دندان وارد شده است. عوامل متعددی وجود دارد که می تواند دندان را تا زمانی که سطح اکلوزال بریده شود یا شکستگی قابل توجهی رخ دهد ضعیف کند. ساختار دندان ممکن است در اثر یک حفره ضعیف شده باشد. اگر پرکردگی بزرگ بود، مینای دندان در اطراف پرکردگی می‌تواند آنقدر نازک باشد که در برابر سایش و پارگی مداوم گاز گرفتن و جویدن مقاومت کند. مینای دندان شما ممکن است با شکستگی های ریز به دلیل نیروهای حتی بیشتر دندان قروچه (دندان قروچه غیر ارادی در شب) دچار شکستگی شود. مال اکلوژن ممکن است باعث شود برخی از دندان های بالا و پایین هنگام غذا خوردن با یکدیگر تداخل پیدا کنند. همانطور که در مورد دندان قروچه وجود دارد، فشار اضافی ناشی از ضربه و ساییدن دندان به دندان می تواند منجر به فرسودگی و فرسودگی مینای دندان شود. اگر سطح دندان به اندازه کافی ضعیف شده باشد، حتی جویدن غذای نرم نیز می تواند باعث شکستن دندان شود.

ترمیم دندان شکسته

در برخی موارد شکستگی دندان نیازی به درمان خاصی ندارد اما در صورت نیاز به درمان باید دندان پزشک به در نظر گرفتن نوع آسیب دیدگی بهترین روش را برای شما در نظر بگیرد البته این نکته را در نظر بگیرید که اگر به موقع به پوسیدگی و شکستگی درمان نشود ریشه دندان ها نیز دچار مشکل می شود، هر یک از روش های پیشنهادی از مزایا و معایب های مختلفی با قیمت های متفاوت در قسمت ذیل ذکر شده است اینها اشکالی از درمان ترمیمی دندان هستند که همچنین به دنبال جلوگیری از هر نوع عفونت هستند.

ترمیم دندان از طریق کانتورینگ زیبایی

ترمیم دندان پوسیده

براده های جزئی در دندان ممکن است صیقلی شوند یا دوباره روی سطح گذاشته شوند تا لبه صاف جدیدی ایجاد شود. این کار اغلب به عنوان کانتورینگ نامیده می شود. در برخی موارد، قسمت بریده شده دندان را می توان دوباره چسباند. اکثر دندان های شکسته نیاز به نوعی فرآیند پر کردن یا باندینگ دارند.

ترمیم دندان  از طریق باندینگ دندان

شکستن دندان در لثه

برخی از تراشه های کوچک در مینای دندان را می توان با استفاده از پرکردن درمان کرد. باندینگ به ثابت کردن دندان بریده شده با استفاده از نوعی چسب و مواد برای تغییر شکل آن اشاره دارد که از امواج فرابنفش بهره مند می شوند، باندینگ نوعی روکش بوده که علاوه بر زیبایی از مقاومت بالایی نیز برخوردار است، اغلب دندان آسیب دیده در جلوی دهان است که در آن قابل مشاهده است. این دید، نگرانی های بالقوه زیبایی را ایجاد می کند. در اینجا، ممکن است از کامپوزیت استفاده شود که رنگی مشابه با دندان موجود شما دارد. یک مایع یا ژل برای چسباندن استفاده می شود و نور ماوراء بنفش باعث سفت شدن سطح می شود. از ترمیم دندان های پوسیده خود غافل نشوید، زیرا به مرور زمان آسیب بیشتری خواهد دید. برای اطلاع از قیمت ترمیم دندان و هزینه ترمیم دندان پوسیده جلو می‌توانید با مطب دکتر مریم محمدی تماس بگیرید.

ترمیم دندان از طریق تاج روکش دندان (Crown)

شکستن دندان در خواب

عصب کشی، زمانی که ترک دندان به داخل پالپ کشیده شود، کانال ریشه ضروری است. اگر حساسیت دندان، تورم یا دندان درد دارید، احتمالاً به یک کانال ریشه نیاز دارید. این درمان شامل برداشتن عصب و مواد پوسیده دندان است. سپس کانال ریشه تمیز و آب بندی می شود. در صورت لزوم یک تاج اضافه می شود. بدون درمان فوری، می تواند باعث گسترش عفونت و سایر مشکلات سلامتی جدی شود.
روکش های دندانی مشابه روکش های چینی هستند. با این حال، روکش کل ساختار دندان را می‌پوشاند، نه فقط سطح جلو. روکش های دندانی ممکن است برای تراشه های بزرگتر و شکستگی ها مفیدتر باشند. روکش‌های دندان معمولاً به دو بار مراجعه به مطب نیاز دارند و این روش اساساً به روشی مشابه انجام می‌شود.
اگر قسمت بزرگی از دندان دچار شکستگی شود دکتر دندان پزشک قسمت از دندان را ساییده و از یک تاج یا کلاهکی برای دندان استفاده می کند تا ضامن سلامت و حفاظت از دندان شود، برای تاج های دائمی از تمام سرامیک یا تمام فلز استفاده می کنند که بسیار مقاوم بوده و شبیه به دندان است.

تغییر شکل دندان یا Reshaping

شکستن دندان عصب کشی شده

دندانی که لب پر شده باشد و آسیب کوچکی دیده باشد با استفاده از یک روش ساده و بسیار کم هزینه که شامل یک تراش کوتاه و پالیش آن است این شکستگی را درمان کرد، این روش درمان ترمیم شکستگی نتایج خوبی به دنبال دارد.

پر کردن دندان (Filling)

پرکردن دندان گزینه ی مناسبی برای ترمیم دندان شکسته و یا حفره است که البته اگر روش های تغییر شکل دادن و یا اتصال مجدد پاسخگو نبودن و نوع شکستگی بیشتر از تصور شما بود، می باشد این روش وابسته به نوع مواد پر شده متفاوت بوده و بدون درد می باشد.

ونیر دندان (Veneers)

ترمیم دندان شکسته با کامپوزیت

یکی دیگر از روش های ترمیم و پوشاندن دندان های ترک خورده ونیر دندان می باشد البته از روش بیشتر برای زیبایی در قسمت جلویی دندان ها وصل می شود معروفترین ونیر ها شامل کامپوزیت و لمینت می باشد که برای ترمیم دندان شکسته و اصلاح طرح لبخند این لایه های نازک کاربردی بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان

ترمیم دندان شکسته از ریشه

اگر دندان شما قابل نجات نیست، ممکن است نیاز به ایمپلنت دندان داشته باشید. هنگامی که ترک به زیر خط لثه کشیده شود، نمی توان دندان شکسته را درمان کرد. در این حالت کل دندان باید کشیده شود. سپس می توانید ایمپلنت دندانی خود را دریافت کنید تا جای دندان از دست رفته شما را بگیرد. این روش اغلب چندین ماه طول می کشد زیرا به استخوان شما نیاز دارد تا در اطراف قاب یا پست تیتانیومی بهبود یابد. پس از تکمیل، ایمپلنت های دندانی به عنوان ریشه دندان مصنوعی عمل می کنند که به طور ایمن در استخوان فک شما قرار می گیرد.

پرسش های متداول (به برخی از پرسش های شما در این قسمت پاسخ داده ایم)

آیا پس از درمان دندان ترک خورده، دندان من به طور کامل بهبود می یابد؟

برخلاف استخوان های شکسته، ترک دندان هرگز به طور کامل بهبود نمی یابد. پس از درمان، ترک ممکن است بدتر شود و همچنان ممکن است دندان را از دست بدهید. هنوز مهم است که تحت درمان قرار بگیرید، زیرا اکثر دندان های ترک خورده می توانند سال ها پس از درمان به طور طبیعی عمل کنند. تیم دندانپزشکی شما می تواند در مورد مشکل خاص شما بیشتر به شما بگوید و درمان را توصیه کند.

آیا دندان های ترک خورده دوباره رشد می کنند؟

متاسفانه دندان های شکسته و ترک خورده دوباره رشد نمی کنند. وقتی تکه ای از دندان کنده شد، مهم نیست که چه کاری انجام دهید، دوباره رشد نمی کند. به همین دلیل بسیار مهم است که تا حد امکان اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید.

هزینه ترمیم دندان شکسته من چقدر خواهد بود؟

بسته به اینکه به چه درمانی نیاز دارید، هزینه آن متفاوت خواهد بود. در صورت وجود عوارض و نیاز به درمان بیشتر، ممکن است هزینه های اضافی وجود داشته باشد. قبل از شروع درمان از تیم دندانپزشکی خود بخواهید که یک برنامه درمانی و یک تخمین کتبی داشته باشد.

جلوگیری از شکستن و ترک خوردن دندان جلو و عقب:

ترمیم دندان شکسته مصنوعی

راه های مختلفی برای جلوگیری از ترک خوردن دندان ها وجود دارد، مانند پرهیز از غذاهای سفت و استفاده از محافظ دهان در حین ورزش. مراقبت مناسب از دندان ها و مراجعه منظم به دندانپزشک به شما کمک می کند تا دندان های خود را سالم و خوش فرم نگه دارید.

هرچه ترمیم دندان ترک خورده را بیشتر به تعویق بیندازید، خطر ابتلا به عفونت بیشتر می شود. اگر در اثر ترک احتمالی دندان در دندان‌های خود احساس درد می‌کنید، با دندانپزشک تماس بگیرید تا دندان‌های شما را معاینه کند و درمان مناسب را در اسرع وقت انجام دهد. هزینه ترمیم دندان شکسته جلو با هزینه ترمیم دندان شکسته عقب متفاوت است و باید قیمت آن را از دندانپزشک متخصص بپرسید. دکتر مریم محمدی، ترمیم دندان ها را با هزینه مناسب انجام می‌دهد که می‌توانید برای مشاوره با شماره ثبت شده در سایت تماس بگیرید.


  • ترمیم دندان شکسته جلو در مطب دکتر محمدی انجام می شود؟

    بله، دکتر مریم محمدی متخصص ترمیمی دندان در کرج می باشد که بهترین روش ممکن دندان های آسیب دیده و شکسته شما را ترمیم و بازسازی می کند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید